% 40 AnadoluJet Kupon Kodu – Kış

Kod Süresi Doldu
AnadoluJet’in yurt içi uçuşlarda geçerli %40 indirim fırsatını kaçırmayın! Kışın...Daha Fazla

AnadoluJet’in yurt içi uçuşlarda geçerli %40 indirim fırsatını kaçırmayın! Kışın Tadını %40 İndirim ile Çıkarın!

AnadoluJet’in %40 indirim fırsatıyla biletinizi hemen alın, kış mevsiminin tadını sevdiklerinizle birlikte çıkarın!

Biletleme Tarihleri: 8 – 9 Ocak 2023

Uçuş Tarihleri: 10 – 18 Ocak 2023

Kampanyadan Nasıl Yararlanabilirim?

www.anadolujet.com adresinden veya mobil uygulamasından uçuşunuzu planlayın. Kredi/banka kartı ile yapacağınız işlemlerinizde ödeme sayfasında ‘Promosyon kodu’ alanına “AJYUZDE40” indirim kodunu girin ve uygula butonuna basarak kampanyadan yararlanın (Uygula butonuna basıldığında indirimli tutar ekrana yansıyacaktır).

 • 08-09 Ocak 2023 tarihleri arasında alınacak biletler için geçerlidir.
 • 10 -18 Ocak 2023 tarihleri arasındaki uçuşlar için geçerlidir.
 • Kampanya kapsamında tüm paket ve sınıflarda vergiler ve harçlar hariç ücret üzerinden %40 indirim sunulacaktır.
 • Kampanya, Kuzey Kıbrıs hariç tüm yurt içi direkt ve aktarmalı uçuşları kapsamaktadır.
 • Kampanya sadece AnadoluJet tarafından gerçekleştirilen tarifeli seferlerde geçerlidir.
 • Kampanya sadece AnadoluJet ve Türk Hava Yolları web sitesi / mobil uygulamasında geçerlidir.
 • Sonradan biletleme yapılmak üzere rezervasyon ile sonlandırılan işlemlerde kampanya fiyatları geçerli değildir, rezervasyon ve biletleme işlemi aynı anda yapılmalıdır.
 • Satın alınan biletlerin iptal, iade ve değişiklik işlemlerinde orijinal bilet kuralları geçerlidir.
 • Bu kampanya diğer kampanya ve indirimlerle birleştirilemez.
 • AnadoluJet, kampanya ile ilgili kural ve koşulları, tanımları ve diğer bilgileri değiştirme ve herhangi bir zamanda teklifi iptal etme hakkını saklı tutar.
 • AnadoluJet, kurallara aykırı olduğu tespit edilen durumlara karşı yasal işlem yapma hakkını saklı tutar.

Kışın Tadını %40 İndirim ile Çıkarın! Daha Az

JYUZDE40 Kodu Aç 
100% Başarılı

% 10 Anadolu Jet JetGenç İndirim Kampanyası

Fırsat Süresiz
Zaman mekân fark etmez, artık %10 indiriminle her uçuşta, herkesten...Daha Fazla

Zaman mekân fark etmez, artık %10 indiriminle her uçuşta, herkesten daha avantajlısın Jetgençli! Jetgenç üyesi (13 yaşından gün almış, 26 yaşından gün almamış) gençler, B/M/A/H/S/O/E/Q/T/L ücret sınıflarında vergiler hariç ücret bedel üzerinden %10 indirim fırsatını yakalıyor! Unutma Jetgençli! %10 indirimden yararlanmak için biletini anadolujet.com’dan ya da AnadoluJet Mobil Uygulaması’ndan almalısın! Haydi, sen de gel %10 indirim fırsatından sen de yararlan! Jetgenç’e üye olmak için tıkla! https://www.jetgenc.net/tr/yeni-uyelik

 • Kampanyadan yararlanmak için Jetgenç’e üye olunmalıdır.
 • Jetgenç’e üye olduktan sonra www.anadolujet.com ya da AnadoluJet Mobil Uygulaması’ndan bilet alırken “Jetgenç” yolcu tipi seçilerek devam edilmelidir.
 • Uçuş planlama sayfasında yansıyan tutar, B/M/A/H/S/O/E/Q/T/L ücret sınıfları için taban ücret üzerinden %10 indirim uygulanmış tutardır. Seçilen ücret V/P/W/U/F sınıflarında ise yansıyan tutar, yetişkin yolcu tipiyle aynı olacaktır. Söz konusu kural tüm paketler için geçerli olacaktır.
 • Yolcu bilgileri sayfasında bilgiler girilerek ilerlendiğinde bu indirimli ücretten yararlanılabilir. Girdiğiniz bilgilerin üyeliğinizdeki bilgilerle uyuşmaması halinde “Girmiş olduğunuz yolcu adı ile Jetgenç üye numarası eşleşmemektedir. Jetgenç indiriminden yaralanabilmek için, Yolcu adı ve/veya Jetgenç üye numarası bilgilerini kontrol ediniz.” uyarısı çıkmaktadır. Bilgilerinizi kontrol ederek tekrar deneyebilirsiniz.

JetGenç Kampanya İndirim Kodu Nasıl Kullanılır?

Kampanya indiriminden yararlanmak için anadolujet.com’a veya Anadolujet mobil uygulamasına girilir.
AnadoluJet’in icra ettiği uçuşlarda Jetgenç yolcu tipi seçilerek, istenilen güzergâh ve tarih için sefer bilgisi sorgulanır.
Esnek ücret sınıflarında her zaman %10 indirim!
İstenilen uçuşlar seçilerek uçuş planlaması yapılır ve yolcu bilgileri sayfasına devam edilir.
Yolcu bilgileri girilirken, Jetgenç yolcu tipinin doğrulanması için Jetgenç üye numarası girilmelidir.
Yolcu bilgileri tamamlandıktan sonra ödeme sayfasına devam edilir.
Ödeme ve Onay sayfasında ekrana gelen uçuş bilgileri kontrol edilir ve ödeme bilgileri girilmeden önce «Promosyon Kodu» alanına ilgili kampanya indirim kodu girilerek «Uygula» tuşuna basılır.
Yüklenen yeni ücretin kontrolü aşağıda çıkacak olan bağlantıdan sağlanabilir.
Ücret değişikliği kontrolü sağlandıktan sonra sayfanın aşağısında yer alan ödeme bilgileri girilir ve
devam edilerek satın alma işlemi tamamlanır.
Mobil Uygulama
AnadoluJet’in icra ettiği uçuşlarda Jetgenç yolcu tipi seçilerek, istenilen güzergâh ve tarih için sefer bilgisi sorgulanır. İstenilen uçuşlar seçilerek uçuş planlaması yapılır ve yolcu bilgileri sayfasına devam edilir.
Yolcu bilgileri girilerek ödeme sayfasına devam edilir. Ödeme sayfasında «Kredi/Banka Kartı» ya da «BKM Ekspress» ile ödeme seçeneği seçilerek ödeme bilgileri girilir.
Kampanya indiriminden faydalanabilmek için «Promosyon Kodu» alanı aktive edilerek ilgili kampanya kodu girilir ve «Kodu Onayla» tuşuna basılır. Yüklenen yeni ücretin kontrolü yukarıda yer alan bağlantıdan kontrol edilebilir.
Öde butonuna basılarak satın alma işlemi tamamlanır.
https://www.jetgenc.net/documents/SSS/indirimkodunasilkullanilirv4.pdf Daha Az

Hemen Al
100% Başarılı

% 10 AnadoluJet Çocuk İndirimi [2-12 Yaş]

Fırsat Süresiz
AnadoluJet uçuşlarımızda 2 yaşını doldurmuş fakat 12 yaşını doldurmamış olan...Daha Fazla

AnadoluJet uçuşlarımızda 2 yaşını doldurmuş fakat 12 yaşını doldurmamış olan çocuk yolcular için L/T/Q/E/O/S/H/A/M/B ücret sınıflarında ise vergiler hariç koltuk ücreti üzerinden tüm sınıflarda %10 indirim uygulanmaktadır. Çocuk indiriminden tüm satış kanallarımızda (Web, Mobil, Çağrı Merkezi ve THY Satış Ofisleri) yararlanabilirsiniz. Daha Az

Hemen Al
100% Başarılı

% 30 AnadoluJet İndirim Kodu

Kod Süresi Doldu
İlkbahar aylarında seyahatin keyfini yaşamak için %30 indirimle AnadoluJet’ten biletinizi...Daha Fazla

İlkbahar aylarında seyahatin keyfini yaşamak için %30 indirimle AnadoluJet’ten biletinizi alın, tüm yurt içi ve Kuzey Kıbrıs uçuşlarında en uygun fiyatlarla uçma fırsatını yakalayın. İlkbaharın sunduğu güzellikler eşliğinde birbirinden güzel şehirleri AnadoluJet ile keşfedin!

Biletinizi 09 – 11 Mart tarihleri arasında alın, %30 indirimli seyahat etme ayrıcalığını kaçırmayın.

Üstelik kampanya dahilinde satın alınan biletlerde esnek seyahat avantajları kapsamında cezasız değişiklik hakkından yararlanabilirsiniz.

Biletleme Tarihleri: 09 – 11 Mart 2021
Uçuş Tarihleri: 19 Mart – 06 Mayıs 2021

Kampanyadan Nasıl Yararlanabilirsiniz?

https://www.anadolujet.com/tr adresinden veya mobil uygulamasından uçuşunuzu planlayın. Kredi/banka kartı ile yapacağınız işlemlerinizde ödeme sayfasında ‘Promosyon kodu’ alanına “AJBAHAR30” indirim kodunu girin ve uygula butonuna basarak kampanyadan yararlanın (Uygula butonuna basıldığında indirimli tutar ekrana yansıyacaktır).

Kampanya Kural ve Koşulları

 • 09 – 11 Mart 2021 tarihleri arasında alınacak biletler için geçerlidir.
 • 19 Mart – 06 Mayıs 2021 tarihleri arasındaki tüm yurt içi ve Kuzey Kıbrıs, direkt ve aktarmalı uçuşlarında geçerlidir.
 • Biletler yurt içi ve Kuzey Kıbrıs uçuşları için baz ücret üzerinden %30 indirimle satışa sunulacaktır. Vergiler ve harçlar indirime dâhil değildir.
 • Kampanyalı uçak bileti fırsatları 2.240.000 adet koltuk ile sınırlıdır.
 • Kampanya yalnızca anadolujet.com ve AnadoluJet mobil uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek biletlemelerde geçerlidir.
 • Sonradan biletleme yapılmak üzere rezervasyon ile sonlandırılan işlemlerde indirim kodu geçerli değildir.
 • İndirim kodu EFT ve internet bankacılığı ödemelerinde geçerli değildir.
 • Bebek yolcu tipi kampanyaya dâhil değildir.
 • Satın alınan biletlerin iptal, iade ve değişiklik işlemlerinde orijinal bilet kuralları geçerlidir.
 • İndirim kodu çoklu uçuşlarda geçerli değildir.
 • Bu kampanya diğer kampanya ve indirimlerle birleştirilemez.
 • AnadoluJet, kampanya ile ilgili kural ve koşulları, tanımları ve diğer bilgileri değiştirme ve herhangi bir zamanda teklifi iptal etme hakkını saklı tutar.
 • AnadoluJet, kurallara aykırı olduğu tespit edilen durumlara karşı yasal işlem yapma hakkını saklı tutar.

İlkbaharın keyfini AnadoluJet ile çıkarın!

Özlediğiniz seyahatlere şimdi kavuşma zamanı! 09 – 11 Mart 2021 tarihleri arasında anadolujet.com’dan ya da mobil uygulamamızdan satın alacağınız 19 Mart – 06 Mayıs 2021 tarihli tüm yurt içi ve Kuzey Kıbrıs uçuşlarında %30 indirim fırsatı sizi bekliyor. İlkbaharın keyfini çıkarabileceğiniz popüler destinasyonlara uygun fiyatlarla uçmak için hemen harekete geçin, seyahatinizi AnadoluJet ile deneyimleyin.

İzmir Uçak Bileti

İlkbaharın en çok yakıştığı şehirlerden İzmir, unutulmaz bir gezi için sizi bekliyor! Yılın her dönemi başka güzellikler ile ziyaretçilerini karşılayan İzmir’de hem şehir merkezinde hem de birbirinden güzel beldelerinde harika bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz. Urla ve Foça’nın sakin dokusu, Çeşme ve Alaçatı’nın büyüleyici sokaklarını AnadoluJet’in ilkbahar kampanyası ile keşfedin! Kampanyalı İzmir ucuz uçak bileti fırsatları için İzmir Uçak Bileti sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İstanbul Uçak Bileti

Binlerce yıllık tarihî mirasları, zengin kültürel dokusu ve hareketli sosyal yaşantısı ile İstanbul’u keşfetmeye ne dersiniz? Asırlar boyunca dünyanın en önemli imparatorluklarına ev sahipliği yapan kadim şehir İstanbul, dopdolu bir gezi vadediyor. İstanbul’da unutulmaz bir gezi için AnadoluJet, ilkbahar kampanyası ile size eşlik edecek. En uygun İstanbul uçak bileti ve şehir hakkında detaylı bilgi için İstanbul Uçak Bileti sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bodrum Uçak Bileti

Tatillerin vazgeçilmez destinasyonu Bodrum’u ilkbaharda keşfetmenin keyfi bir başka! Masmavi koyları, büyüleyici antik mirasları ve lezzet dolu geleneksel tatları ile ünlü Bodrum harika bir seyahat için sizi bekliyor. AnadoluJet ilkbahar kampanyası ile %30 indirimli Bodrum uçak seferleri için Bodrum Uçak Bileti sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Antalya Uçak Bileti

İlkbaharın en güzel yaşandığı şehirlerden Antalya, yemyeşil doğası, kumsalları, binlerce yıllık mirasları ve eğlenceli sosyal yaşamı ile sizi bekliyor! Her detayında büyüleyici güzellikler saklayan Antalya’da doğa ile iç içe bir gezi planlayabilir ya da şehrin merkezinde hareketli sosyal yaşamın tadını çıkarabilirsiniz. Siz de Antalya’ya yapacağınız seyahatte AnadoluJet’in %30 indirimli biletlerinden faydalanmak için Antalya Uçak Bileti sayfamızı tıklayın!

Alanya Uçak Bileti

Masmavi denizin kıyısında ziyaretçileri selamlayan Kızılkule, kumsalı ile büyüleyen Kleopatra Plajı, suyun serinletici etkisini yaşatan Dim Çayı ve daha nicesi… Ruhunu dinlendirmek isteyenler için benzersiz bir gezi destinasyonu olan Alanya, ilkbaharın keyfini çıkarmanız için sizi bekliyor. Bu keyifli ilkbahar seyahatinizde AnadoluJet avantajlı Alanya uçak bileti fiyatları ile size eşlik edecek. 19 Mart – 06 Mayıs 2021 tarihleri arasındaki Alanya uçak seferlerinden %30 indirimli faydalanmak ve en uygun Alanya uçak bileti hakkında detaylı bilgi almak için Alanya Uçak Bileti sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kuzey Kıbrıs Uçak Bileti

İlkbahar aylarında yaz mevsimini aratmayan Kuzey Kıbrıs’ı AnadoluJet ile keşfedin! Altın renkli kumsalları, doğal güzellikleri ve antik dönem mirasları ile Kuzey Kıbrıs’ta keyifli bir ilkbahar gezisine hazır olun! Kuzey Kıbrıs’ı keşfetmek için AnadoluJet ile 19 Mart – 06 Mayıs 2021 tarihleri arasındaki uçuşlarda %30 indirimli uçak bileti imkânlarından faydalanabilirsiniz. En ucuz Kuzey Kıbrıs uçak bileti ve şehir hakkında tüm detaylara Kuzey Kıbrıs Uçak Bileti sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

İstanbul Bodrum Uçak Bileti

Türkiye’nin en güzel tatil destinasyonlarından Bodrum’a unutulmaz bir yolculuğa hazır mısınız? İstanbul’dan Bodrum’a yapacağınız seyahatte AnadoluJet ilkbahar kampanyası ile size eşlik edecek. Bodrum’un birbirinden güzel koylarını, eşsiz doğasını ve eğlenceli yaşamını keşfetmek için İstanbul Bodrum uçak bileti fırsatlarını kaçırmayın! AnadoluJet’in ilkbahar kampanyası ile %30 indirimli İstanbul Bodrum uçak bileti hakkında ayrıntılara İstanbul Bodrum Uçak Bileti sayfasından erişebilirsiniz.

Ankara Alanya Uçak Bileti

Ankara’dan maviliklere uzanmak için gidilebilecek en güzel tatil rotalarından biri olan Alanya’yı ilkbaharda keşfedin! Ferahlatan deniz havası, şelaleleri, antik dönemden kalan büyüleyici mirasları, müzeleri ve lezzet durakları ile öne çıkan Alanya yeni seyahat deneyimleri için sizi bekliyor. AnadoluJet ilkbahar kampanyası ile %30 indirimli Ankara Alanya uçuşlarından faydalanın. Kampanyadan faydalanmak ve detaylı bilgi almak için Ankara Alanya Uçak Bileti sayfamıza tıklayın!

İstanbul Dalaman Uçak Bileti

İstanbul’da kalabalık ve stresli şehir hayatına keyifli bir mola vermek için Dalaman eşsiz doğası ile sizi bekliyor olacak. İlkbahar ve yaz mevsimlerinin en çok tercih edilen ziyaret noktalarından biri olan Dalaman, Ege’nin popüler beldelerinin de geçiş noktası konumunda. Doğası, kültürel ve tarihî mirasları ile öne çıkan Dalaman’da harika bir ilkbahar tatili için AnadoluJet’in fırsatlarını kaçırmayın. Kampanyalı Dalaman uçak bileti hakkında daha fazla bilgi için İstanbul Dalaman Uçak Bileti sayfamıza ulaşabilirsiniz. Daha Az

JBAHAR30 Kodu Aç 
100% Başarılı

34₺ AnadoluJet Bebek İndirimi [0-2 Yaş]

Fırsat Süresiz
Seyahatin başladığı gün 2 yaşını doldurmamış olan bebek yolcu ücretleri,...Daha Fazla

Seyahatin başladığı gün 2 yaşını doldurmamış olan bebek yolcu ücretleri, tek yön direk uçuşlarımızda sabit 34TL, bağlantılı/aktarmalı uçuşlarda sabit 39TL ‘dir. Koltuk verilmeksizin seyahat ederler. Bilet düzenlenme anında, doğum tarihini gösteren resmi bir belgenin ibraz edilmesi gerekmektedir.

Ortaklığımız uçuşlarında; 8 günlük ile 2. yaş gününü kutlamamış bebek yolcu sadece ebeveyn/ yetkili kılınan kişi ile seyahat edebilir. (7 gününü bitirmemiş bebekler ebeveynleri ile birlikte olsalar dahi, uçuşa kabul edilmezler.)

Uçuş içi emniyet kuralları gereği bir yetişkin en fazla bir bebeğe refakat edebilir. Bir yetişkin birden fazla bebek ile seyahat etmek zorunda ise, diğer bebek için çocuk bileti almak zorundadır. Daha Az

Hemen Al
100% Başarılı

% 20 AnadoluJet Engelli İndirimi [Refakatçi Dahil]

Fırsat Süresiz
% 40 ve üzeri oranda engelli olan yolcularımıza, tüm iç...Daha Fazla

% 40 ve üzeri oranda engelli olan yolcularımıza, tüm iç hat L/T/Q/E/O/S/H/A/M/B sınıflarından olan biletlerde %20 indirim sağlanmaktadır. Yolcularımızın bu indirimden faydalanmaları için %40 ve üzeri oranda engelli olduğunu gösteren bir belgeyi (T.C. Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı’ndan alınmış engelli kimlik kartı, sağlık kurulu raporu veya ”Özürlü” ibaresi bulunan nüfus cüzdanı) ibraz etmeleri gerekmektedir. Ayrıca ‘refakatçi ile seyahat etmelidir’ ibaresi bulunan doktor raporunun ibraz edilmesi halinde, engelli yolcu ile aynı seferde seyahat edecek bir refakatçiye de %20 indirim sağlanmaktadır. Online satışlarda engelli indirimi uygulanmaz. Daha Az

Hemen Al
100% Başarılı

AnadoluJet Güncel Kampanyaları

Fırsat Süresiz
%40'a varan indirimler ve fazlası Anadolu Jet'de sizleri bekliyor! Tüm...Daha Fazla

%40’a varan indirimler ve fazlası Anadolu Jet’de sizleri bekliyor! Tüm AnadoluJet uçak kampanyaları bu sayfada! Daha Az

Hemen Al
100% Başarılı

MaxiPara Kart’ınıza 100TL MaxiPuan! [150/10₺] GittiGidiyor, Hepsiburada, N11, A101 ve E-Ticaret Siteleri

Fırsat Süresi Doldu
1-31 Aralık tarihleri arasında MaxiPara Kart’ınız ile tek seferde ve...Daha Fazla

1-31 Aralık tarihleri arasında MaxiPara Kart’ınız ile tek seferde ve farklı günlerde yapacağınız 150 TL ve üzeri her fiziki alışverişinize ya da seçili firmalardan yapacağınız e-ticaret harcamanıza 10 TL, toplamda 100 TL MaxiPuan kazanın!

Bankamız müşterisi olmasanız da Maxipara Kart’ı Maximum Mobil’den ücretsiz ve kolayca hemen alabilir, anında kullanmaya başlayarak kampanyamızdan faydalanabilirsiniz.
Kampanyaya Nasıl Katılabilirim?
Kampanyaya yalnızca MaxiPara Kart’ı olan kişiler katılım sağlayabilir.
MaxiPara Kart’a Maximum Mobil içerisinde yer alan Kartlarım – Kart İşlemlerim – İş Bankası Kartına Başvur – Ön Ödemeli Kart Başvurusu adımlarını izleyerek başvurabilirsiniz.

SEKTÖR FİRMA
E-TİCARET 3DÖRTGEN
E-TİCARET ABDULLAHKİGİLİ.COM.TR
GÖRDÜM ALDIM ACCOUCHEE
E-TİCARET ADDAX.COM.TR
E-TİCARET ADL.COM.TR
E-TİCARET AKER.COM.TR
GÖRDÜM ALDIM ALANYAZI
GÖRDÜM ALDIM ALİ GÖDE ŞALGAM
E-TİCARET ALTINCI CADDE
E-TİCARET ALTINCI CADDE-HEPSİPAY
E-TİCARET ALTINYILDIZCLASSICS.COM
E-TİCARET ANADOLUJET.COM
ELEKTRONİK PERAKENDE APPLE TEKNOLOJİ (USA)
E-TİCARET ARCELİK.COM.TR
GÖRDÜM ALDIM ARİFOĞLU
E-TİCARET ARMAGANOYUNCAK.COM.TR
E-TİCARET ARMİNE.COM
GÖRDÜM ALDIM ARNETTA
ELEKTRONİK PERAKENDE ARTI BİLGİSAYAR
ELEKTRONİK PERAKENDE ARTI TROY
GÖRDÜM ALDIM ARZUM
E-TİCARET ARZUM.COM.TR
E-TİCARET ATASUNOPTİK.COM.TR
E-TİCARET AVON KOZMETİK ÜRÜN.SAN.AŞ
E-TİCARET AVVA.COM.TR
GÖRDÜM ALDIM AYAKKABI ONLİNE
E-TİCARET AYAKKABİDUNYASI.COM.T
E-TİCARET BABIL.COM
E-TİCARET BAMBİSTORE.COM.TR
E-TİCARET BARCİN. COM
GÖRDÜM ALDIM BAŞAK SİEMENS
E-TİCARET BBM MORHİPO İSTANBUL ŞUBESİ
E-TİCARET BENETTON.COM.TR
E-TİCARET BERSHKA.COM/TR
GÖRDÜM ALDIM BESLENX
E-TİCARET BEYMEN.COM
E-TİCARET BGSTOREONLİNE.COM
GÖRDÜM ALDIM BİKE AND OUTDOOR
E-TİCARET BİLETİX BİLET DAĞIT.TİC.
E-TİCARET BİTAKSİ.COM
E-TİCARET BLUTV.COM.TR
E-TİCARET BOOKSHOP.GORDIONAKADEMI.COM
E-TİCARET BOYNER.COM.TR
E-TİCARET BOYNER.COM.TR
GÖRDÜM ALDIM BRAUN
GÖRDÜM ALDIM BRİTA
GÖRDÜM ALDIM BROWNİES
GÖRDÜM ALDIM BUN DESİGN
GÖRDÜM ALDIM BUN DESİGN
E-TİCARET CACHAREL.COM.TR
E-TİCARET CAMPER.COM
GÖRDÜM ALDIM CEYO
E-TİCARET CEYO.COM.TR
E-TİCARET CICEKMARKET.COM
E-TİCARET CIVILIM.COM
E-TİCARET COLINS.COM.TR
E-TİCARET COOKPLUS.COM
E-TİCARET CORENDONAİRLİNES.COM
E-TİCARET ÇİÇEKSEPETİ
E-TİCARET DECATHLON.COM.TR
E-TİCARET DEFACTO.COM.TR
E-TİCARET DEICHMANN.COMTR
E-TİCARET DENİZBUTİK.COM
E-TİCARET DERIMOD.COM.TR
E-TİCARET DERMOECZANEM.COM
GÖRDÜM ALDIM DERMOKOZMETİKA
GÖRDÜM ALDIM DERMOMARKET
E-TİCARET DERMOMARKET.COM
E-TİCARET DESA.COM. TR
E-TİCARET DIVARESE.COM.TR
E-TİCARET DNBTURKEY.COM
E-TİCARET DOGOSTORE.COM
E-TİCARET DOLAP.COM
E-TİCARET E-BEBEK.COM
E-TİCARET E-FİNSPOR.COM
E-TİCARET EGANBA.COM
GÖRDÜM ALDIM E-HAMAL
GÖRDÜM ALDIM EKOL
GÖRDÜM ALDIM ELECTROLUX
E-TİCARET ELLESHOES.COM
E-TİCARET EMEKKİTAP.COM
E-TİCARET ENGLISHHOME.COM.TR
E-TİCARET E-REYON
E-TİCARET ETSTUR.COM
E-TİCARET EVESHOP.COM.TR
E-TİCARET EVKUR.COM.TR
E-TİCARET EVMANYA
E-TİCARET EVMANYA-HEPSİPAY
E-TİCARET EYUPSABRİTUNCER. COM
E-TİCARET FAIKSONMEZ.COM.TR
E-TİCARET FARMASİ.COM.TR
E-TİCARET FLO.COM. TR
E-TİCARET FLORMAR.COM.TR
E-TİCARET FLPTR.COM
E-TİCARET FLYPGS.COM
GÖRDÜM ALDIM FOTOMAX
E-TİCARET GAP.COM.TR
GÖRDÜM ALDIM GENPA
E-TİCARET GETİR.COM
E-TİCARET GİTTİGİDİYOR
E-TİCARET GİTTİGİDİYOR
GÖRDÜM ALDIM GLOBAL STORE
GÖRDÜM ALDIM ÇELEBİOĞULLARI BAKLAVA
GÖRDÜM ALDIM GPN GÖRDÜM ALDIM
E-TİCARET GRATİS.COM
E-TİCARET GREYDER.COM
E-TİCARET GURAL.COM.TR
E-TİCARET GUSTOESHOP.COM
GÖRDÜM ALDIM GÜRBÜZLER KURUYEMİŞ
GÖRDÜM ALDIM GÜRGENÇLER
GÖRDÜM ALDIM GÜRGENÇLER
E-TİCARET GÜRGENÇLER.COM.TR
E-TİCARET HEPSIBURADA
GÖRDÜM ALDIM HEPSİ BAHÇEMDEN ALİ ALTAY
GÖRDÜM ALDIM HEPSİSONY
E-TİCARET HERYERDEPİLATES.COM
GÖRDÜM ALDIM HIZ YAYINLARI
E-TİCARET HOTİC.COM.TR
E-TİCARET IDEFIX.COM
E-TİCARET IKEA.COM.TR
E-TİCARET INCEHESAP.COM
E-TİCARET INKILAP.COM
E-TİCARET IPEKYOL.COM.TR
E-TİCARET ISTANBULKITAPCISI.COM
GÖRDÜM ALDIM İMAM ÇAĞDAŞ
E-TİCARET İSTEGELSİN
GÖRDÜM ALDIM İŞ KÜLTÜR
E-TİCARET İŞ KÜLTÜR WEB
GÖRDÜM ALDIM İZMİRDENİSTE
E-TİCARET JIMMYKEY.COM
E-TİCARET JOKER. COM.TR
E-TİCARET JOLLYTUR.COM
GÖRDÜM ALDIM KADINLARINELİNDEN
E-TİCARET KAFT.COM
GÖRDÜM ALDIM KAHVECİNİZ
E-TİCARET KAHVEDUNYASI.COM
GÖRDÜM ALDIM KAPPA
E-TİCARET KEMALTANCAONLİNE.COM
E-TİCARET KIGILI.COM
E-TİCARET KIPLINGTR.COM
E-TİCARET KIRMIZI KEDİ
E-TİCARET KITAPSATISIONLINE.COM
E-TİCARET KİĞILI GİYİM TİCARET A.Ş.
GÖRDÜM ALDIM KİTAPKOLİK
E-TİCARET KİTAPYURDU YAY. VE İLET.AŞ.
GÖRDÜM ALDIM KLİKKOLİK
E-TİCARET KLİNİSYEN. COM
E-TİCARET KOCTAS.COM.TR
E-TİCARET KORAYSPOR. COM
GÖRDÜM ALDIM KORKMAZ
E-TİCARET KORKMAZSTORE.COM.TR
E-TİCARET KOTON.COM
GÖRDÜM ALDIM KÖYCEĞİZ BALI
GÖRDÜM ALDIM KURUTATLAR
E-TİCARET KÜTAHYA PORSELEN SANAYİ A.Ş.
E-TİCARET LCWAİKİKİ. COM
GÖRDÜM ALDIM LEBLEBİM
E-TİCARET LEGO.STORETURKEY.COM.TR
E-TİCARET LENSMARKET.COM
E-TİCARET LESCON.COM.TR
E-TİCARET LOFT.COM.TR
GÖRDÜM ALDIM LOHUSAM
E-TİCARET MACFİT.COM.TR
E-TİCARET MADAMECOCO.COM
GÖRDÜM ALDIM MAGNOLİA PUZZLE
GÖRDÜM ALDIM MALATYA PAZARI
E-TİCARET MARKSANDSPENCER.COM.TR
E-TİCARET MASSIMODUTTI.COM/TR
E-TİCARET MAVI.COM
E-TİCARET MAXIMUM MOBIL DİJİTAL KOD MARKET
ELEKTRONİK PERAKENDE MEDIAMARKT
GÖRDÜM ALDIM MEGUİARS
E-TİCARET MENDOS.COM.TR
E-TİCARET MİGROS SANAL
GÖRDÜM ALDIM MİNİSO
E-TİCARET MİNİSO.COM.TR
E-TİCARET MODANISA.COM
E-TİCARET MODASELVIM.COM
GÖRDÜM ALDIM MONİBOSTAN
ELEKTRONİK PERAKENDE MONSTER NOTEBOOK
E-TİCARET MUDO .
E-TİCARET N11
E-TİCARET N11
GÖRDÜM ALDIM NATURELKA
E-TİCARET NAUTİCA-TR.COM
GÖRDÜM ALDIM NETHOUSE
E-TİCARET NETWORK.COM.TR
GÖRDÜM ALDIM NEZİH
E-TİCARET NEZİH KİTAP KIRTASİYE SAN. VE TİC. A.Ş.
E-TİCARET NEZİH.COM.TR
E-TİCARET OCCASION.COM.TR
E-TİCARET ODAKITAP.COM
E-TİCARET ONLİNE.A101.COM.TR
E-TİCARET ONLİNE.BAUHAUS.COM. TR
GÖRDÜM ALDIM ORAL-B
E-TİCARET ORIFLAME.COM.TR
E-TİCARET OXXO.COM. TR
E-TİCARET OYSHO.COM/TR
E-TİCARET ÖZDİLEKTEYİM MAĞAZA
GÖRDÜM ALDIM PACHA CİPS
E-TİCARET PANCO.COM.TR
E-TİCARET PASABAHCEMAGAZALARİ.COM
GÖRDÜM ALDIM PASTIRMACI HAYRULLAH
E-TİCARET PENTİ.COM. TR
GÖRDÜM ALDIM PETBURADA
GÖRDÜM ALDIM PETZZSHOP
E-TİCARET PIERRECARDIN.COM.TR
GÖRDÜM ALDIM POL’S GURME
GÖRDÜM ALDIM POPSOCKETS
E-TİCARET PORLAND.COM.TR
E-TİCARET PORSELENSEPETI.COM
E-TİCARET PTTAVM
E-TİCARET PTTAVM
E-TİCARET PULLANDBEAR.COM/TR
E-TİCARET RAMSEY.COM.TR
GÖRDÜM ALDIM RAZORUS
E-TİCARET REEBOK.COM.TR
E-TİCARET ROMAN HAZIR GİYİM VETEKSTİL SANAYİ TİC.
E-TİCARET ROSSMANN.COM.TR
E-TİCARET SAATVESAAT.COM. TR
E-TİCARET SAHİBİNDEN .COM
E-TİCARET SAHİBİNDEN .COM
E-TİCARET SAHİBİNDEN .COM-İYZİCO
E-TİCARET SAMSONİTE.COM.TR
GÖRDÜM ALDIM SAMSUNG
GÖRDÜM ALDIM SARF MARKET
E-TİCARET SCLSTORE.COM
GÖRDÜM ALDIM SCOOTER AYAKKABI
E-TİCARET SEFAMERVE.COM
E-TİCARET SETRE.COM
E-TİCARET SEVIL.COM.TR
E-TİCARET SHOP.LACOSTE.COM.TR/
E-TİCARET SHOP.MIELE.COM.TR
E-TİCARET SHOP.SAMSUNG.COM
E-TİCARET SHOP.VAKKORAMA.COM. TR
E-TİCARET SILKANDCASHMERE.COM
E-TİCARET SİNEKSEKİZ.COM
E-TİCARET SPX.COM.TR
E-TİCARET STRADIVARIUS.COM/TR
E-TİCARET SUNEXPRESS.COM.TR
E-TİCARET SUPERSTEP.COM.TR
GÖRDÜM ALDIM ŞEKEROĞLU ONLİNE
E-TİCARET TAC.COM.TR/SATİS
E-TİCARET TANTITONI.COM.TR
GÖRDÜM ALDIM TANTİTONİ
E-TİCARET TATİLBUDUR.COM
E-TİCARET TCHİBO.COM.TR
E-TİCARET TEFALSHOP.COM.TR
ELEKTRONİK PERAKENDE TEKNOSA
E-TİCARET TEMIZMAMA.COM
E-TİCARET TERGAN.COM.TR
GÖRDÜM ALDIM TESBİHHANE
E-TİCARET THEBODYSHOP.COM.TR
E-TİCARET TOYZZ SHOP SANAL POS
E-TİCARET TOZLU.COM.TR
E-TİCARET TR.GANT.COM
E-TİCARET TR.USPOLOASSN. COM
GÖRDÜM ALDIM TRAKYADANEVİNİZE
GÖRDÜM ALDIM TROY
GÖRDÜM ALDIM TSFMARKET
E-TİCARET TUGBAVENN.COM
E-TİCARET TURKISHAIRLINES.COM
E-TİCARET TURKUVAZ MÜZİK KİTAP MAĞ.PAZ. A.Ş.
E-TİCARET UNDERARMOUR.COM.TR
E-TİCARET VAKKO.COM
ELEKTRONİK PERAKENDE VATAN
E-TİCARET VESTEL.COM.TR
E-TİCARET VIVENSE.COM
E-TİCARET WATSONS.COM.TR
E-TİCARET WCOLLECTION.COM.TR
E-TİCARET WCOLLECTİON.COM.TR
E-TİCARET WELDERWATCH.COM
GÖRDÜM ALDIM XİAOMİ
E-TİCARET YALI SPOR
GÖRDÜM ALDIM YARGI BASIM
E-TİCARET YARGİCİ.COM
E-TİCARET YATSAN.COM
E-TİCARET YEMEKSEPETİ.COM
E-TİCARET YOLCU360.COM
E-TİCARET ZARA.COM/TR
E-TİCARET ZARAHOME.COM/TR
GÖRDÜM ALDIM ZEG (DODOMAMA)
E-TİCARET ZENPIRLANTA.COM
GÖRDÜM ALDIM ZEST AYVALIK
* E-ticaretten yapılarak ve kampanyaya dahil sayılacak işlemler için yalnızca yukarıdaki
firmaların internet sitelerinden yapılan alışverişler kampanyaya dahil sayılacaktır.
** Kampanyaya dahil Gördüm Aldım firmaları için yalnızca yukarıda yer alan Gördüm
Aldım mağazalarından yapılan alışverişler kampanyaya dahil olacaktır. İlgili firmaların
Gördüm Aldım mağazalarına, Maximum Mobil uygulamasından ulaşabilirsiniz.

Daha Az

Hemen Al
100% Başarılı

Son Eklenen Alışveriş Kuponları

200TL’ye 80TL Amazon İndirim Promosyonu Linki

Fırsat Süresiz
Amazon.com.tr 80 TL indirim linki burada! 200 TL ve üzeri... Detayını Gör
Hemen Al
100% Başarılı

200/40TL Amazon İndirim Promosyonu Linki

Fırsat Süresiz
Amazon.com.tr 40 TL indirim linki burada! 200 TL ve üzeri... Detayını Gör
Hemen Al
100% Başarılı

% 30 Boyner Mobil App İndirim Kuponu

Kod Süresiz
Boyner Koduna KOŞŞ🏃‍♀️APPOZEL30 ile App'e Özel 1500TL'ye %30 İndirimi Kaçırma😍... Detayını Gör
PPOZEL30 Kodu Aç 
0% Başarılı

100TL Hepsiburada Süpermarket İndirim Kodu

Kod Süresiz
Hepsiburada Süpermarket ürünlerinde 750 TL'ye 100 TL indirim İndirim kodu:... Detayını Gör
ARKET100 Kodu Aç 
100% Başarılı

Amazon Bahar Fırsatları [11-26 Mart] + Fiyat Düşerse Aradaki Fark İade

Fırsat Süresiz
Amazon'un Bahar Fırsatları başladı. İndirimler 26 Mart saat 23.59'a kadar... Detayını Gör
Hemen Al
100% Başarılı

Hakkımızda

AnadoluJet Hakkında

Uçmayan Kalmasın hedefiyle yola çıkan AnadoluJet, Anadolu’nun havayolu ulaşım ihtiyacını çok daha ekonomik bir yolla karşılamak üzere, 36 uçaklık filosuyla 43 havalimanı ve 80 parkurda uçuş gerçekleştiren bir Türk Hava Yolları markasıdır.

Gelişen teknolojiye yenilikçi yaklaşımlarla değer katan AnadoluJet, 5 uçaktan oluşan filosunu 36 uçağa çıkararak 43 havalimanı ve 80 parkurda karşılıklı uçuş gerçekleştiren ve her geçen gün uçuş ağını genişleten bir havayolu markası olarak Anadolu semalarında yolculuğuna devam etmektedir. AnadoluJet, uçuşa başladığı günden bugüne 100 milyonun üzerinde yolcunun emniyetli bir şekilde ulaşımını sağlamıştır.

AnadoluJet, ücretsiz ikram ve ücretsiz bagaj hakkı servisleri; ekonomik araç kiralama olanakları ve diğer avantajlı ek hizmetleriyle güvenli, uygun ve konforlu bir seyahat deneyimi yaşamanız için kaliteden ödün vermeden hizmet sunmaya devam etmektedir.

AnadoluJet, 29 Mart 2020 itibarıyla İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki dış hat uçuşlarına başlayacaktır. Böylece 16 ülkede 26 hattı daha uçuş ağına eklemiş olacak ve 57 uçağa ulaşacak filosu ile iç hatlarla birlikte toplam 68 nokta ve 107 hatta uçuş gerçekleştirmeye devam edecektir.

 

B737-800 Özellikleri

Uçak Adedi 36
Yolcu Kapasitesi 189
Azami Kalkış Ağırlığı 79.010 kg
Kanat Açıklığı 35.79 m
Gövde Uzunluğu 39.47 m
Yerden Yüksekliği 12,55 m
Azami Yatay Uçuş Yüksekliği 41.100 ft
Azami Kargo Kapasitesi 8.408 kg / 45.03 m³
Yatay Uçuş Sürati 858 km/h

ANADOLUJET MOBİL UYGULAMALARI İLE UÇMAYAN KALMASIN!

Mobil cihazınızdan tüm AnadoluJet işlemlerine erişmek artık çok daha kolay!

• Yolculuğunuz için kolay ve hızlı bir şekilde biletinizi satın alabilir veya rezervasyon yapabilirsiniz.
• Check-in işlemlerinizi çok kısa bir sürede tamamlayabilirsiniz.
• Mobil Biniş Kartı’nızı oluşturup, akıllı cihazınıza kaydedebilir ve bagajınız yoksa biniş kartı olarak da kullabilirsiniz.
• Touch ID özellikli cihazlarda profil ve kredi kartı bilgilerinizi çok kısa sürede kaydedebilirsiniz.
• Sesli Asistan özelliği ile sadece konuşarak uçuş arayabilirsiniz.
• Uçuş tarifesini görüntüleyebilir ve uçuşları kaydedebilirsiniz.
• Rota Öner özelliği ile, taleplerinize uygun uçuşları en ekonomik ücretlerle satın alabilirsiniz.

AnadoluJet mobil uygulamasını hemen indirin, mobil uygulamamıza özel kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.

AnadoluJet’le iyi uçuşlar dileriz.

MÜŞTERİ İLETİŞİM MERKEZİ
AnadoluJet olarak öncelikli hedefimiz, havacılık sektöründe dünya standartlarında hizmet sunarak müşteri memnuniyetini sağlamaktır. Bu doğrultuda; bilgi paylaşımınız bizim için büyük önem arz etmektedir.

Değerlendirme ve Çözüm Sürecimiz

Tarafımıza iletilen tüm geri bildirimler için sistemde bir kayıt oluşturulur ve kayıt numarası sizinle paylaşılır.
Konusunda uzman personelimiz, gönderilen iletiyi müşteri odaklı yaklaşımla, şeffaf, objektif ve gizlilik ilkesi çerçevesinde değerlendirir.
Gerekli durumlarda ilgili ünitemiz ile iletişime geçilir ve araştırma süreci tamamlanır.
Sizinle irtibata geçilerek tespit sonucu hakkında bilgi verilir ve ‘müşteri memnuniyeti’ çerçevesinde işlem tamamlanır.
Tüm geri bildirimleriniz, raporlanarak hizmet kalitemizin yükselmesi için bizlere yön gösterir.
Bu süreç içerisinde 7 gün 24 saat hizmet veren Müşteri İlişkileri ünitemiz ile irtibata geçebilirsiniz.

Rezervasyon
AnadoluJet uçuşlarında rezervasyon yapmak ücretli midir?

Evet. AnadoluJet web sitesi (anadolujet.com) ve mobil uygulaması üzerinden yapılacak işlemlerde iç hat ve Ercan uçuşlarında rezervasyon ücreti 6 ₺ ‘dir.

Bir uçuşa ne kadar öncesinden online rezervasyon yapabilirim?

İlk uçuşunuza en az 5 gün en fazla 355 gün kala rezervasyon işlemlerinizi yapabilirsiniz. Rezervasyon opsiyon süreleri uçuşa kalan gün sayısına göre farklılık göstermektedir. Aşağıdaki tabloda inceleyebilirsiniz.

Uçuşa Kalan Süre Opsiyon Süresi
0-5 Gün Sunulmuyor
5-10 Gün 24 Saat
10+ Gün 72 Saat
AnadoluJet uçuşlarında nasıl rezervasyon yaptırabilirim?

Rezervasyon işlemlerinizi web sitemizden (anadolujet.com), AnadoluJet mobil uygulamalarından, 444 2538 ya da 0850 333 2538 numaralı çağrı merkezimizden, THY satış ofislerinden veya yetkili seyahat acentelerinden yaptırabilirsiniz.

Nasıl online rezervasyon yapabilirim?

AnadoluJet web sitesindeki Online Hizmetler menüsünden, Online Bilet seçeneğini seçerek, rezervasyon işlemlerinizi yapmaya başlayabilirsiniz. Online kanallarda rezervasyon, yolcu tarafından tarifesi seçilmiş uçuş veya uçuşlar için sunulan bilet ücretinin, biletin alınması için belirlenen süreler dâhilinde sabitlenmesi işlemidir ve tercih edilecek rezervasyon seçeneğine ait rezervasyon ücretinin ödenmesi karşılığında yapılabilecektir.

Web siteniz aracılığı ile yedek rezervasyon yapabilir miyim?

Web sitemiz aracılığıyla uçuşa yedek yazılmak mümkün değildir. Ancak THY ofislerinden veya  444 2 538 (0850 333 2538) no’lu Çağrı Merkezi’mizi arayarak yedek kayıt yaptırabilirsiniz.

Yedek sırası neye göre belirlenmektedir?

Rezervasyon yedeği sıralaması, yedeğe yazılış tarihi, tercih edilen bilet ücreti ve diğer kriterlere göre sistem tarafından otomatik olarak belirlenmektedir. Bu sıralamaya kaydolmuş, ancak rezervasyonu onaylanmamış yolcularımızın havalimanında check-in kontuarına başvurarak “alan yedeği” olarak, kendilerini kaydettirmesi gerekmektedir. Havalimanında yedek yolcu alımı; bilet türü ve check-in’e başvuru saati esaslarına dayanarak sistem tarafından otomatik olarak oluşturulan alan yedeği sıralamasına göre yapılır.

Yedek olan uçuşumun onaylandığını nasıl öğrenebilirim?

Uçuşunuzun onaylanması durumunda, rezervasyonunuzu yaptırdığınız THY satış ofisi veya AnadoluJet Çağrı Merkezi tarafından aranarak haberdar edileceksiniz. Bunun yanı sıra; sms ve e-mail yolu ile bilgilendirileceksiniz. Onaylama için 444 2 538 ya da 0850 333 2538 numaralı çağrı merkezimize bildirimde bulunmanız istenebilinecektir.

En fazla kaç kişiye kadar online rezervasyon yapılabilir?

Web sitemizde rezervasyon yaparken, bir rezervasyon kaydında toplam (yetişkin+çocuk) 9 kişiye kadar rezervasyon yapılabilmektedir. Uçuşları içeren rezervasyon yaparken, bebek sayısı, yetişkin sayısına eşit olabilir.

Online rezervasyon yaparken tek bir yolculukta birden fazla şehre gitmek istersem ne yapmalıyım?

‘Çoklu Uçuş’ seçeneğini seçerek rezervasyonunuzu başka noktadan/noktaya dönecek şekilde tamamlayabilirsiniz.

Web sitenizde rezervasyon yaptığımda, rezervasyonum en fazla kaç uçuş içerebilir?

Online rezervasyon en çok 6 uçuş segmenti içerebilir.

Web sitenizden rezervasyonumu gidiş-dönüş olarak yapabilir miyim?

Online Bilet bölümünde rezervasyon yaparken, gidiş-dönüş seçeneğini seçerek, rezervasyonunuzu gidiş-dönüş olarak yapabilirsiniz.

Kapandı ne anlama gelmektedir?

Uçuşun online rezervasyona ve online satışa kapanmış olması anlamına gelmektedir.

Internet üzerinden grup rezervasyonu yapılabilir mi?

Maalesef internet üzerinden grup rezervasyonu yapılamamaktadır. Grup rezervasyonlarınız için lütfen THY satış ofislerine başvurunuz.

Kaç kişilik rezervasyon grup rezervasyonu olarak kabul edilmektedir?

10 kişi ve üzerindeki rezervasyonlar, grup rezervasyon olarak kabul edilmektedir.

Eğer rezervasyon yapmak istediğim tarih için yer yoksa, sistem başka bir tarih önerecek mi?

AnadoluJet sitesinde uçuşlar için alternatif olarak müsait ilk altı uçuş verilmektedir. Ancak kendiniz de yer durumu ekranının altında yer alan bir önceki ve bir sonraki gün butonlarını kullanarak alternatif uçuşları arayabilirsiniz.

Online rezervasyon yaparken indirimli ücretlerden yararlanabilir miyim?

İndirimli ücrete ait sınıfta yer olup olmamasına bağlı olarak, yararlanabilirsiniz.

Rezervasyon yaptırmak istediğim uçuşunuzda neden yüksek ücretli sınıflarda yer varken düşük ücretli sınıflarda yer bulamıyorum? Bu ücret farklılığı neden kaynaklanmaktadır?

Gidilen yerde kalınacak süre, biletin uçuştan ne kadar süre önce satın alındığı gibi unsurlara bağlı olarak uçuşlarımızda farklı ücret sınıfları oluşturulmakta ve her bir sınıf için uygulanan bilet fiyatı farklılık göstermektedir. Sınıflar için ayrılan kapasiteler istatistiklere göre belirlenir. Herhangi bir bilet fiyatının uygulandığı sınıf için ayrılan kapasite, o sefere fazla talep olması nedeniyle dolabilmekte; ancak diğer sınıflarda farklı fiyatlardan yer bulunabilmektedir.

Web siteniz aracılığı ile online rezervasyon yaparken, koltuk seçimimi nasıl yapabilirim?

Rezervasyon oluşturduktan sonra size verilen opsiyon süresi içerisinde “Uçuş İşlemlerim” bölümünden ‘Öde ve Uç’ akışına girerek biletleme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Biletleme işleminizi gerçekleştirirken “Ek Hizmetler” sayfamızda koltuk seçimi, fazla bagaj, spor malzemeleri ve sigorta gibi hizmetlerden istediğinize tıklayarak satın alabilirsiniz.

Kredi kartım yoksa yine de Online rezervasyon yapabilir miyim?

Kredi kartınız yoksa EFT/Havale, İnternet Bankacılığı ve ‘Öde ve Uç’ seçeneklerini kullanarak biletinizin ödemesini Online yapabilirsiniz. ‘Sadece Rezervasyon’ tercihini yaparak da Online rezervasyonunuzu THY Satış Ofislerinde kredi kartı kullanmadan tamamlayabilirsiniz.

EFT/Havale ile ödeme işlemlerini nasıl yapabilirim?
Ödeme sayfasında EFT/HAVALE seçeneğini seçtikten sonra belirtilen adımları uygulayarak gerçekleştirebilirsiniz.
Web sitenizde rezervasyon esnasında gördüğüm ücret ile bileti satın almak için ofise başvurduğumda verilen ücret arasında fark olabilir mi?

Ofiste Biletleme seçeneği seçilerek bilet ücreti online rezervasyon sırasında ödenmemiş olan rezervasyonlar yalnızca yolculuğun başladığı yerde geçerli olduklarından değişiklik gösterebilirler. Söz konusu problem ile karşılaşmamak için lütfen ödeme ve biletleme işlemlerinizi  web sitemizden Öde ve Uç  linkini kullanarak yapınız.

Bileti benim yerime bir başkası alabilir mi?

Ödeme yapılan kredi kartı sahibinin rezervasyondaki yolculardan biri olması zorunlu değildir. Ancak kredi kartıyla yapılan ödemenin sistem tarafından riskli görülmesi durumunda rezervasyonla ilgili işlemler ve check-in için kredi kartı sahibinin kartını ibraz etmesi gerekecektir.

İşlemin riskli görülmesi durumunda, ödeme sırasında kart ibrazına ilişkin bir uyarı ile onayınız istenmektedir (“Uçuş öncesinde kartınızın ibrazı istenecektir. Onaylıyor musunuz?”). Bu uyarıyı onaylarsanız, kart sahibinin, kredi kartı ve geçerli bir kimlik belgesini (pasaport, nüfus cüzdanı, ehliyet veya evlilik cüzdanı) uçuş öncesinde (Türk Hava Yolları Satış Ofislerinde ya da check-in kontuarında) ibraz etmesi gerekecektir. Kredi kartı sahibinin uçuştan önce herhangi bir Türk Hava Yolları Satış Ofisi’ne başvurarak geçerli bir kimlik belgesiyle birlikte kredi kartını ibraz etmesi de mümkündür. Ayrıca bilet üzerinde yapılacak herhangi bir değişiklik, iptal veya iade talebi için de kart ibrazı şartı aranacaktır.

Söz konusu uyarıyı onaylamamanız durumunda ise işleminiz tamamlanamayacak ve ödeme için başka bir kredi kartını kullanmanız istenecektir.

Ödeme sırasında kart ibrazına ilişkin herhangi bir uyarının verilmediği diğer tüm işlemler ve 3D Secure onayı alınarak satın alınan biletler için ise kart ibrazı istenmemektedir.

AnadoluJet’ten iade edilebilir bir bilet satın aldım. İademi nasıl alabilirim?

İade satın aldığınız biletin ücret notuna göre yapılır. İade işlemlerinizi Biletinizi aldığınız kanaldan (Online Kanallar, Çağrı Merkezi(444 2 538 / 0850 333 2538) veya THY Satış Ofisi) yapabilirsiniz.

AnadoluJet web sitesinde yaptığım bir rezervasyonda, yine anadolujet.com üzerinden değişiklik yapabilir miyim?

Evet. Eğer rezervasyonunuzda ohal durumu (uçuş iptali, hava durumu vb. kaynaklı zorunlu değişiklikler) bulunmuyorsa değişiklik yapabilirsiniz.

Web siteniz aracılığıyla rezervasyon detaylarımı görüntüleyebilir miyim?

Web sitemiz aracılığı ile yarattığınız rezervasyonunuzun detaylarına, Online İşlemler’in içerisinde Rezervasyonlarım’a tıklayarak ”Görüntüle” seçeneğinden ulaşabilirsiniz.

Seyahat acentesinden bir bilet aldım. Rezervasyonumu web sitenizden görebilir miyim?

Evet. Web sitemizden veya mobil uygulamalardan yapılan rezervasyonların haricinde seyahat acenteleri tarafından düzenlenen rezervasyonları da Web sitemizden görebilirsiniz.

AnadoluJet web sitesinde online rezervasyon yapıp biletimi daha sonra satın alabilir miyim?

Ofiste Biletleme seçeneğini seçerek biletinizi sistemin belirleyeceği bir tarihe kadar web sitemizde bulunan öde ve uç linkinden ya da  444 2 538 no’lu Cağrı Merkezimizden alabilirsiniz.

Web siteniz aracılığı ile ücret kurallarını nasıl görüntüleyebilirim?

Ücretlendirme sayfasında, hemen ücret detaylarının altında ücret notuna ait bir link bulacaksınız. Bu linke tıklayarak, size verilmiş olan ücretin önemli noktalarını açıklayan ücret notlarını görüntüleyebilirsiniz.

Online rezervasyonumu nasıl iptal edebilirim?

Online rezervasyonunuzu web sitemizde Online İşlemler’in içerisinde ‘Rezervasyonlarım’ başlığında ‘İptal’e tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz.

Bir uçuşa ne kadar öncesinden online rezervasyon yapabilirim?

İlk Uçuşunuza en az 72 saat en fazla 355 gün kala ödeme ve biletleme işlemlerinizi yapabilirsiniz. Rezervasyonunuzun opsiyon süreleri biletleme seçeneklerine göre, farklılık göstermektedir.

Online rezervasyonumun biletleme işlemlerini nereden yapabilirim?

Online rezervasyonunuzun biletleme işlemlerini web sitemizde Online İşlemler başlığının içerisindeki Öde ve Uç üzerinden, 444 2 538 ya da 0850 333 2538 numaralı Çağrı Merkezimizden veya THY satış Ofisleri’nden gerçekleştirebilirsiniz.

Neden seferlerinizde kapasitenin üzerinde rezervasyon yapılmaktadır?

Havayolları seferlerinde no show’ların etkisini azaltmak ve yolcuların tercih ettikleri uçuşlarda seyahat etmelerine imkan sağlamak amacıyla, seferlerinde koltuk kapasitesinin üzerinde rezervasyon yapabilmektedir. Onaylanmış rezervasyonu olan yolcuların seyahatlerinin temin edilmesi için, her türlü çabanın gösterilmesine karşın, koltuk temini garanti edilmeyebilmektedir.

Code-share uçuş nedir?

Bir anlaşma çerçevesinde, bir ya da daha fazla taşıyıcının uçuşu, icra eden taşıyıcının seferlerinde kendi uçuş kodu ve numarasını kullanarak, kendi seferiymiş gibi satış yapabilmesidir.

Biletleme
Bileti almak için tanınabilecek süre nasıl belirlenmektedir?

Rezervasyon yaptığınız tarih ve saate göre, rezervasyonunuzu biletleme opsiyon süreniz sistem tarafından önceden belirlenmiş kurallara göre verilmektedir.

Nasıl online rezervasyon yapabilirim?

İlk Uçuşunuza en az 72 saat en fazla 355 gün kala ödeme ve biletleme işlemlerinizi yapabilirsiniz. Rezervasyon süreleri biletleme seçeneklerine göre, farklılık göstermektedir.

Biletimi nereden alabilirim?

Biletinizi; www.anadolujet.com web sitemizden, AnadoluJet iPhone ve Android uygulamalarından, 444 2538 ya da 0850 333 2538 numaralı çağrı merkezimizden, THY Satış Ofislerinden ya da yetkili seyahat acentelerinden satın alabilirsiniz.

THY Satış Ofislerinde Biletleme

Web sitemizden 72 saat 355 gün kala rezervasyon yapıyorsanız, biletinizi web sitemizde bulunan öde ve uç linkinden , 444 2 538 ya da 0850 333 2538 nolu Çağrı Merkezimizden veya herhangi bir THY satış ofisinden, alabilirsiniz.

Öde ve Uç

Ofiste Biletleme (TBO) seçeneğini tercih ederek online bilet sayfamızdan yapmış olduğunuz rezervasyonların ödeme ve biletleme işlemleri için web sitemizde bulunan ‘Öde ve Uç’ linkinden giriş yapınız.

Rezervasyon kodu ve rezervasyonda kayıtlı olan herhangi bir yolcunun soyadını yazdıktan sonra rezervasyonunuz görüntülenecektir. Bu aşamada ‘Ödeme yapmak istiyorum’ butonunu tıkladığınızda, bilet ücretiniz otomatik olarak hesaplanacak ve rezervasyonunuzdaki ilk çıkış noktası, uçuşların kalkış-varış saatleri görüntülenecektir. ‘Devam’ butonuna tıkladığınızda ödeme ve onay sayfasına ilerleyeceksiniz. Burada ödeme tipinizi seçtikten sonra bilgilerinizi girdikten sonra; bu sayfadaki ücret notlarını okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylamanız için “Genel Kurallar ve Koşullar, Yolcu ve Bagaj Taşıma Genel Kuralları ile Ücret Notları’nı ve girmiş olduğum bilgilerin doğruluğunu onaylıyorum.” kutucuğunu işaretlemeniz zorunludur.

Bilet ücretini, hangi kredi kartları ile ödeyebilirim?

Online bilet ödemelerinde tüm VISA, Euro/MasterCard ve American Express kartlarını kabul ediyoruz. Çağrı merkezimizde ise sadece VISA ve Euro/MasterCard kabul edilmektedir.

AnadoluJet web sitesinde online rezervasyon yapıp biletimi daha sonra satın alabilir miyim?

İlk Uçuşunuza en az 72 saat en fazla 355 gün kala ödeme ve biletleme işlemlerinizi yapabilirsiniz. Rezervasyon süreleri biletleme seçeneklerine göre, farklılık göstermektedir.

Babamın adına düzenlenmiş açık tarihli bileti ile ben seyahat edebilir miyim?

AnadoluJet uygulamalarında açık tarihli bilet düzenlenmemektedir. Biletlerin kullanım, rezervasyon/parkur değiştirme vb. hakkı, sadece biletin üzerinde ismi yazılı kişiye aittir ve bu hak hiç bir şekilde devredilemez.

İç hat biletimin son kullanım ve iade tarihini öğrenebilir miyim?

Rezervasyonlu biletlerin kullanım süresi, bilet üzerindeki ilk uçuş tarihinden itibaren 12 ay, iade süresi ise ilk uçuş tarihinden itibaren 24 ay’ dır. Ancak, uçuşlarımızda mevcut kimi özel ücretlerle düzenlenmiş biletlerin, kullanım ve iade süreleri, ücretin kısıtlamalarına göre yukarıda belirtilen sürelerden farklı olabileceğinden, daha detaylı bilgi için yerel THY Satış Ofisleri’mize başvurunuz.

Acenteden satın aldığım iç hat biletimin iadesini AnadoluJet’ten alabilir miyim?

Acenteden satın aldığınız iç hat biletin iadesini, biletin düzenlendiği tarihten itibaren 30 gün içinde bileti satın aldığınız acenteden, 31 gün ve sonrasında ise AnadoluJet’ten alabilirsiniz. İade için müracaat ettiğiniz şehirde acentenin şubesi bulunmuyorsa, iadenizi yukarıda belirtilen 31 günü beklemeden THY Satış Ofisleri’ nden de alabilirsiniz.

Uçuşuma gitmekten vazgeçtiğimde ne yapmalıyım?

Birden fazla (gidiş-dönüş, aktarmalı veya çoklu) uçuş bulunan biletlerde uçuşların sıralı kullanımı gerekmektedir. Uçuşlardan herhangi birine katılmamanız halinde çağrı merkezimizi arayarak bilgi verilmemesi durumunda kalan uçuşların tamamı (dönüş parkurları dahil) otomatik olarak iptal edilecektir.

Elektronik Bilet
Elektronik bilet nedir?

Kağıt bilet kullanımını ortadan kaldıran biletleme sistemidir. Tüm bilet bilgileri elektronik olarak sistemde saklanır ve bilet satın alımı tamamlandığında size tüm uçuş bilgilerini içeren bir “E-Bilet” verilir. Rezervasyon ve ödeme, kağıt bilette olduğu gibi devam eder ve size verilen E-Bilet olsun ya da olmasın, check-in kontuarında sadece resimli bir kimlik ile (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport, evlilik cüzdanı) birlikte check-in yaptırabilirsiniz.

Herhangi bir bilet olmadan, rezervasyonun doğru yapılıp yapılmadığını nasıl anlayabilirim?

Biletinizi bulamadıysanız, 444 2 538 ya da 0850 333 2538 numaralı çağrı merkezimizi arayarak biletiniz hakkındaki bilgilerin doğruluğunu öğrenebilirsiniz. Çağrı Merkezi görevlimiz bilet bilgilerinizi bulabilmek için size birtakım güvenlik soruları yöneltecektir.

Kâğıt bilet yerine elektronik bilet kullanmanın avantajı nedir?

Elektronik biletin kaybolma, çalınma ve unutulma riski yoktur. Rezervasyondan uçağa biniş ve uçuş aşamasına kadar tüm bilet işlemlerinin daha pratik, hızlı ve sorunsuz gerçekleşmesini sağlar.

Check-in kontuarında ne tür bir kimlik ibraz etmek gerekir?

Resimli bir kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport veya evlilik cüzdanı) ibraz edilmesi gerekmektedir.

Havalimanında sistem arızası ile karşılaşıldığı durumlarda, elektronik biletimi kullanarak seyahatimi gerçekleştirebilir miyim?

Sistem arızası yaşandığı durumlarda bile, elektronik bilete sahip yolcular için sisteme manuel giriş yapılarak biniş kartı (boarding pass) üretilebilmektedir.

Elektronik biletin iadesi kağıt biletin iadesinden farklı mıdır?

Kağıt bilet için uygulanan iade kurallarımız elektronik bilet için de aynen geçerlidir. İadesini talep talep ettiğiniz kağıt biletiniz eğer kayıp olmuşsa, iadenin yapılabilmesi için öncelikle 444 2 538 ya da 0850 333 2538 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak bilet bilgilerinizi öğrenmeniz gerekmektedir. Daha sonrasında biletinizin iadesini web sitemiz üzerinden, çağrı merkezimizden veya THY satış ofislerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Elektronik bilet uygulaması olan hatlarınız hangileridir?

Elektronik bilet uygulaması tüm uçuşlarımızda uygulanmaktadır.

İnternet üzerinden nasıl Elektronik Bilet satın alırım?

Web sitemiz veya mobil uygulamamız üzerinden ilk uçuşa en çok 355 gün ile en az 2 saat kalana kadar Elektronik bilet satın alabilirsiniz. Bilet ücretinizi EFT-HAVALE, Internet Bankacılığı veya KREDİ KARTI ile ödeyebilirsiniz.

İnternet üzerinden alınan Elektronik Bilet İptal-İade kuralları nelerdir?

Talep etmiş olduğunuz iptal/iade işlemi, rezervasyon kaydındaki tüm yolcuların biletleri için gerçekleşecektir.

Detaylı bilgiye linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İnternet üzerinden alınan Elektronik bilet için check-in kuralları nelerdir?

Web sitemiz üzerinden aldığınız biletinizin check-in işlemlerini yine web sitemiz üzerinden veya mobil uygulamamız üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Check-in uçuşunuza 24 saat kala başlayıp, 60 dakika kala sona ermektedir.

Elektronik biletimin faturasını nasıl alabilirim?

AnadoluJet web sitesi ya da mobil uygulamasından satın alınan biletlerin fatura niteliğinde olan ve elektronik bilet bilgilerinizi içeren e-bilet dokümanınızı sitemizdeki Online İşlemler başlığı altındaki ‘Mali e-Bilet’ linkinden bilet bilgilerinizi girerek görüntüleyebilirsiniz. Biletinizi bir acenteden satın aldıysanız lütfen faturanızı almak için acenteye başvurunuz.

Mali e-Bilet bilgilerimi ne zamana kadar değiştirebilirim

Biletinizi satın aldığınız ayı izleyen ayın 10’uncu gününe kadar, mali e-biletinizde yer alan mükellef bilgilerini güncelleyebilirsiniz. Bu tarihten sonra mali e-bilet bilgilerinde değişiklik yapamaz, sadece mali e- biletinizi görüntüleyebilirsiniz.

Çağrı Merkezinden (444 2 538) nasıl Elektronik Bilet satın alırım?

Elektronik biletinizi Çağrı Merkezimizin numarasını arayarak Müşteri temsilcimiz aracılığıyla satın alabilirsiniz. Satın aldığınınız Elektronik biletinizin bilgisi elektronik posta ya da sms olarak gönderilmektedir.

Çağrı Merkezinden (444 2 538) alınan Elektronik Bilet İptal-İade kuralları nelerdir?

Çağrı Merkezimiz aracılığı ile düzenlenmiş olan elektronik biletlerin iptal, iade ve değişiklik kuralları Elektronik bilet kuralları ile aynıdır. Bilet iptali ile ilgili detaylı bilgiye 9. sorudan ulaşabilirsiniz.

Çağrı Merkezinden (444 2 538) alınan Elektronik bilet için check-in kuralları nelerdir?

AnadoluJet uçuş biletlerinizin check-in işlemlerini web sitemiz ve mobil uygulamalarımız üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Web veya mobil uygulamamızdan check-in yapmayan yolcularımız check-in işlemlerini havalimanında uçaklarının kalkış saatine en geç 45 dakika kalana kadar kontuarlarımızda yaptırabilirler. Havalimanındaki check-in işlemleriniz için ödeme yaptığınız Kredi Kartı, resimli kimlik kartını (pasaport, nüfus cüzdanı veya ehliyet) yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

Özel İndirimler
Uçuşlarınızda engelliler için herhangi bir indirim var mı? Varsa şartlarını öğrenebilir miyim?

% 40 ve üzeri oranda engelli olan yolcularımıza, tüm iç hat L/T/Q/E/O/S/H/A/M/B sınıflarından olan biletlerde %20 indirim sağlanmaktadır. Yolcularımızın bu indirimden faydalanmaları için %40 ve üzeri oranda engelli olduğunu gösteren bir belgeyi (T.C. Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı’ndan alınmış engelli kimlik kartı, sağlık kurulu raporu veya ”Özürlü” ibaresi bulunan nüfus cüzdanı) ibraz etmeleri gerekmektedir. Ayrıca ‘refakatçi ile seyahat etmelidir’ ibaresi bulunan doktor raporunun ibraz edilmesi halinde, engelli yolcu ile aynı seferde seyahat edecek bir refakatçiye de %20 indirim sağlanmaktadır. Online satışlarda engelli indirimi uygulanmaz.

Web Sitemiz (anadolujet.com), mobil uygulamalarımız veya çağrı merkezimiz aracılığı ile yapılan satışlarda engelli indirimi uygulanamamaktadır. Engelli indirimi sadece THY satış Ofisleri’nde yapılabilmektedir. Detaylı bilgi için lütfen Satış Ofislerimize başvurunuz.

AnadoluJet’in bebeklere uyguladığı indirim hakkında bilgi alabilir miyim?

Seyahatin başladığı gün 2 yaşını doldurmamış olan bebek yolcu ücretleri, tek yön direk uçuşlarımızda sabit 34TL, bağlantılı/aktarmalı uçuşlarda sabit 39TL ‘dir. Koltuk verilmeksizin seyahat ederler. Bilet düzenlenme anında, doğum tarihini gösteren resmi bir belgenin ibraz edilmesi gerekmektedir.

Ortaklığımız uçuşlarında; 8 günlük ile 2. yaş gününü kutlamamış bebek yolcu sadece ebeveyn/ yetkili kılınan kişi ile seyahat edebilir. (7 gününü bitirmemiş bebekler ebeveynleri ile birlikte olsalar dahi, uçuşa kabul edilmezler.)

Uçuş içi emniyet kuralları gereği bir yetişkin en fazla bir bebeğe refakat edebilir. Bir yetişkin birden fazla bebek ile seyahat etmek zorunda ise, diğer bebek için çocuk bileti almak zorundadır.

Biletimi web sitesinden (www.anadolujet.com) satın aldığımda öğrenci indiriminden faydalanabilir miyim?

Hayır. Öğrenci yolcu tipi sadece Türk Hava Yolları Satış Ofis’lerinden alınacak biletlerde geçerli olup öğrenci yolcu tipi ile indirimli bilet satın alan yolcularımızın indirim sebebine ilişkin belgelerini ibraz etmeleri gerekmektedir. Öğrenci indirimi ile ilgili detaylı bilgiye Kurallar ve Koşullar sayfasında Özel İndirimler başlığında ulaşabilirsiniz.

Eğer yaşınız 13-25 yaş aralığında ise genç yolcularımızın yararlanabileceği dünyada havayolları arasında ilk gençlik programı Jetgenç’e üye olup avantajlı dünyasından faydalanabilirsiniz. AnadoluJet uçuşlarında Jetgenç’lilere bilet satın alımlarında vergiler hariç ücret üzerinden %10 indirim uygulanmaktadır. Jetgenç’e üye olmak için tıklayınız.

Çocuğum AnadoluJet uçuşlarında indirimli seyahat edebilir mi?

AnadoluJet uçuşlarımızda 2 yaşını doldurmuş fakat 12 yaşını doldurmamış olan çocuk yolcular için L/T/Q/E/O/S/H/A/M/B ücret sınıflarında ise vergiler hariç koltuk ücreti üzerinden tüm sınıflarda %10 indirim uygulanmaktadır. Çocuk indiriminden tüm satış kanallarımızda (Web, Mobil, Çağrı Merkezi ve THY Satış Ofisleri) yararlanabilirsiniz.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde görev yapmaktayım. AnadoluJet’nin bizlere uyguladığı herhangi bir indirim var mı?

Er-erbaş olan asker yolculara, sadece Lefkoşa (Ercan) uçuşlarında, L/T/Q/E/O/S/H/A/M/B ücret sınıflarında vergiler hariç ücret üzerinden %10 indirim uygulanır. Asker indirimi THY Satış Ofisleri’nde uygulanabilmektedir.

Jetgenç üyeleri indirimli seyahat edebilir mi?

Evet. Jetgenç üyeleri L/T/Q/E/O/S/H/A/M/B sınıflarda vergisiz ücret üzerinden %10 indirimli olarak seyahat edebilirler. Jetgenç indirimi sadece www.anadolujet.com’dan ya da AnadoluJet Mobil Uygulaması’ndan alınacak biletlerde geçerlidir. Jetgenç’e üye olmak için tıklayınız.

Check-in
Online Check-in nedir?

Online Check-in, biletini almış olan tüm yolcularımızın uçuşlarından önce, check-in işlemlerini internet bağlantısı olan herhangi bir yerden yapabilmelerine olanak sağlayan bir hizmettir.

Online Check-in işlemi sırasında AnadoluJet biletinize ait rezervasyon numaranızı veya bilet numaranızı kullanmanız gereklidir.

En erken ve en geç ne zaman Online Check-in yapabilirim?

Online Check-in işlemleri, uçağın kalkış saatinden 24 saat önce başlar; kalkışa 60 dakika kala sona erer.

Online Check-in’i kimler kullanabilir?

Biletini satın almış olan tüm yolcularımız, tüm AnadoluJet uçuşlarında bu hizmetten faydalanabilir.

Hangi uçuşlar için Online Check-in yapabilirim?

AnadoluJet tarafından gerçekleştirilmeyen code-share uçuşlar için Online check-in yapılamamaktadır. Seyahatleri AnadoluJet ile başlayıp anlaşmalı havayollarıyla devam eden yolcularımız, gidecekleri son havalimanına kadar Online Check-in yapabilirler.

Online Check-in’i nasıl kullanabilirim?

Online Check-in’i web sitemiz (anadolujet.com) veya mobil uygulamalarımız aracılığıyla yapabilirsiniz. Check- in işlemleriyle ilgili detaylı bilgi için “Online Check-in Yardım” bağlantısından faydalanabilirsiniz.

Teslim edeceğim bagajım varsa ne yapabilirim?

Online Check-in işlemleri sırasında yolcularımıza bagaj bilgisi sorulmamaktadır. Bagajı olan yolcularımızın bagajlarını teslim etmek için havalimanlarındaki “Bagaj Teslim” ya da “Online Check-in” bankolarına başvurmaları gerekmektedir. Fazla bagajı olan yolcularımızın, yapacakları ödeme işlemlerinin süresini de göz önüne alarak havalimanında bulunmaları gerekmektedir.

Uçuşumdan ne kadar süre önce havalimanında olmalıyım ve havalimanına varınca ne yapacağım?

Online Check-in yapmış olan yolcularımız havalimanında biniş kartlarını almak veya bagajlarını teslim etmek için check-in bankolarına başvurabilirler. Check-in bankoları dış hatlar için uçuşa 75 dakika, iç hatlar için ise 60 dakika kala check-in işlemlerine kapatılmaktadır. Lütfen havalimanına geliş saatinizi, bu işlemlerin yanı sıra, havalimanı güvenlik taramaları için gereken süreyi de hesaba katarak planlayınız.

Biniş kartını basmış olan yolcularımızla mobil biniş kartı almış olan yolcularımız ise, bagajları yoksa güvenlik kontrolünden geçerek doğrudan uçuş kapısına gidebilirler. Yolcularımızın bagajları olması durumunda bu bagajların “Bagaj Teslim” bankolarında veya “Online Check-in” kontuarlarında teslim edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız bagaj tesliminin ardından uçuş kapısına gidebilirler.

Bağlantılı uçuşlar için check-in işlemini nasıl yapabilirim?

Online Check-in sayfaları, check-in işleminizi en son varış noktasına kadar yapabileceğiniz şekilde tasarlanmıştır. Bu nedenle bagajlarınız kontuarda son varış noktanız göz önüne alınarak bağlanacaktır. Eğer bagajınızı uçuşunuzun ara noktalarında almak istiyorsanız lütfen kontuardaki görevliyi bilgilendiriniz.

Diğer havayollarına bağlantılı uçuşlarıma Online Check-in yapabilir miyim?

Evet. Seyahatleri AnadoluJet ile başlayıp anlaşmalı havayollarıyla devam eden yolcularımız, gidecekleri son noktaya kadar Online Check-in yapabilirler.

Beraber seyahat ettiğim arkadaşlarım için de Online Check-in yapabilir miyim?

Eğer aynı rezervasyonda kayıtlıysanız yapabilirsiniz. Sisteme rezervasyon kodunuzu (PNR) girdiğinizde, bu PNR’da bulunan tüm yolcular listelenecek ve sizden işlem yapmak istediğiniz yolcu/yolcuları seçmeniz istenecektir. Check-in işlemleri, aynı PNR’da olmak koşuluyla, bir defada en fazla 9 yolcu için yapılabilir.

Check-in yaptıktan sonra koltuk numaramı değiştirmek istersem ne yapacağım?

Rastgele atanan koltuk ile check-in işlemi tamamlanarak biniş kartı basılmış ise değişiklik yapılamaz. Biniş kartı basılmadan yolcu rastgele atanan koltuğu değiştirmek isterse ücretini ödeyerek değişiklik yapabilir. Koltuk seçimi yaparak check-in işlemini tamamladı ise uçuşa 6 saat kala ve sonrası bir defa ücretsiz değişilik yapabilir.

Online Check-in yapmış olmam durumunda yapılacak kimlik kontrolleri nelerdir?

Biniş kartını online olarak temin etmiş olan yolcularımız uçuş kapısındaki görevlilere kimlik belgelerini göstermelidirler.

Online satın aldıkları biletin ödemesini kredi kartıyla yapan yolcularımız ise yine uçuş kapısındaki görevlilere gösterilmek üzere kimlik belgelerine ek olarak ödeme yaptıkları kredi kartını da hazır bulundurmalıdırlar.

Online Check-in yaptığımda ne zaman çıkış kapısında olmalıyım?

Tüm iç ve dış seferlerimiz için ise uçağın kalkış saatinden en geç 20 dakika önce uçuş kapısında bulunmanız gerekmektedir. Lütfen zamanlamanızı yaparken bazı terminallerde kapıya ulaşma süresinin 25 dakikayı bulabileceğini de hesaba katınız.

Eğer biletimde ya da rezervasyonumda değişiklik yapmam gerekirse ne olacak?

Biletinizde değişiklik yapılabilmesi ya da uçuşunuzun iptal edilmesi için 444 2 538 ya da 0850 333 2538 numaralı telefondan çağrı merkezimize ulaşabilirsiniz. Rezervasyonunuzdaki değişiklik ve iptaller geçerli ücret kurallarınız çerçevesinde yapılabilmektedir.

Online Check-in yaptıktan sonra havalimanına geç kalırsam veya uçuşa katılamayacaksam ne yapmalıyım?

Yeni bir rezervasyon yapılabilmesi ya da uçuşunuzun iptal edilmesi için 444 2 538 ya da 0850 333 2538 numaralı telefondan çağrı merkezimize ulaşmalısınız. Rezervasyonunuzdaki değişiklik ve iptaller geçerli ücret kurallarınız çerçevesinde yapılabilmektedir.

Biniş kartımı Web sitesinden nasıl yazdırabilirim?

Online Check-in yapan elektronik biletli yolcularımız, Online biniş kartı hizmetine açık olan havalimanlarına gitmeden önce biniş kartlarının (“.pdf” formatında) A4 büyüklüğünde çıktısını alabilirler.

Online biniş kartı hizmetine açık olan havalimanları için tıklayınız.

Online biniş kartını üretmiş olan yolcularımıza koltuk değiştirme seçeneği sunulmamaktadır.
Çıktısını aldıkları biniş kartını kaybeden yolcularımız, koltuk numaralarını değiştirmemek şartıyla biniş kartlarını tekrar bastırabilir ya da kontuarlardan talep edebilirler.
Bagajsız yolcularımız, kontuara uğramadan bastırdıkları biniş kartlarıyla doğrudan uçuş kapısına gidebilirler.
Bagajlı yolcularımız ise bagajlarını kontuara teslim ettikten sonra uçuş kapısına gidebilirler (Kontuar kapanış saatleri dış hatlar için uçuşun tarifeli saatinden 75 dakika önce, iç hatlar için ise 60 dakika öncedir.).
Uçağın kalkış saatinden 20 dakika önce kapıya müracaat etmeyen yolcularımız, biniş kartları internetten üretilmiş olsa dahi, prosedür gereği uçağa kabul edilmeyeceklerdir.
Acil çıkış/exit koltuklarını kimler kullanabilir?

Uçaklarımızdaki “Acil Çıkış” kapılarının yanında oturan yolcularımızdan beklenmedik bir durumda acil çıkış kapılarını açmaları ve diğer yolcuların bu çıkışlardan tahliye edilmesi için kabin ekibine yardımcı olmaları beklenmektedir. Bu nedenle acil çıkış kapısı sırasındaki koltuklar, Online check-in işlemi sırasında tercih edilemez. Bu koltuklar ancak uçuşunuzdan 48 saat önceye kadar satın alınabilir veya havalimanındaki check-in kontuarlarında tercih edilebilir.

Zihinsel ve fiziksel engelli, yaşlı, aşırı kilolu yolcularımızın Acil Çıkış sıralarındaki koltuklarda oturmamaları gerekmektedir.
Sistemimiz, çocuk (2–12 yaş ) ve bebekli yolcularımız ile rehber köpeği ve evcil hayvanı olan yolcularımızı otomatik olarak bu koltuklara kabul etmemektedir.
Self check-in nedir?

Yolcularımızın biniş işlemlerini havalimanındaki kiosklardan kendilerinin yapmasına imkân tanıyan bir check-in uygulamasıdır.

Kimler kullanabilir?

Self check-in hizmetimizden sadece elektronik biletli yolcularımız yararlanabilmektedir.

Hangi havalimanlarından self check-in yapılabilir?

Self check-in hizmeti sunulan havalimanlarını görmek için lütfen tıklayınız.

Nasıl self check-in yapabilirim?

Self check-in kiosk cihazları kolayca kullanılabilecek bir şekilde tasarlanmıştır. Dokunmatik ekranları olan kiosklar basit bir menüye sahiptir. Self check-in işlemlerine başlamak için Miles&Smiles kartınızı kart okutucuya yerleştirebilir veya tercihe göre elektronik bilet numarası ya da rezervasyon kodunu (PNR) girebilirsiniz. Check-in işlemleri koltuk seçiminin ardından biniş kartınızın üretilmesiyle tamamlanır.

En erken ve en geç ne zaman self check-in yapabilirim?

Self check-in işlemleri, uçağın kalkış saatinden 12 saat önce başlar; iç hatlarda kalkış saatine 60 dakika kala, dış hatlarda ise 75 dakika kala sona erer.

Teslim edeceğim bagajım varsa ne yapabilirim?

Biniş kartını basmış olan yolcularımız, bagajları yoksa güvenlik kontrolünden geçerek doğrudan uçuş kapısına gidebilirler.

Yolcularımızın bagajları olması durumunda bu bagajların “Bagaj Teslim” kontuarlarında teslim edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız bagaj tesliminin ardından uçuş kapısına gidebilirler.

Bağlantılı uçuşum varsa ne olacak?

Yolcularımıza bagajsız seyahatlerinde, aynı gün dönüşleri varsa, “Return Check-in” yapma olanağı verilmektedir. Bagajlı ya da bagajsız, bağlantılı tüm yurtiçi seyahatler için uçuşun son noktasına kadar “Through Check-in” yapma imkânı da sağlanmaktadır.

Beraber seyahat ettiğim arkadaşlarım için de self check-in yapabilir miyim?

Aynı rezervasyon kodunda (PNR) olmak kaydıyla bir defa en fazla 9 kişi için self check-in yapabilirsiniz. Grup rezervasyonunuz varsa 9’arlı gruplar halinde ayırarak gruptaki tüm yolcular için self check-in yapabilirsiniz.

Self check-in yaptığımda ne zaman çıkış kapısında olmalıyım?

Tüm seferlerimiz için uçağın kalkış saatinden en geç 20 dakika önce uçuş kapısında bulunmanız gerekmektedir. Lütfen zamanlamanızı yaparken bazı terminallerde kapıya ulaşma süresinin 25 dakikayı bulabileceğini de hesaba katınız.

Uçuştan ne kadar zaman önce havalimanında olmam gerekiyor?

İç hat uçuşları uçuşunuza 1 saat kala, dış hat uçuşları için uçuşunuza 2 saat kala havalimanında olmanızı öneririz.

Biniş kartımı en geç ne zaman alabilirim?

İç hat uçuşlar için uçağın tarifeli kalkış saatinden en geç 60 dakika önce, dış hat uçuşlar için ise kalkış saatinden en geç 75 dakika önce alabilirsiniz.

İç hat uçuşlarında kimlik kontrolü yapılıyor mu?

Evet. Yolcularımız yanlarında nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport bulundurmalıdırlar.

Uçuşuma gitmekten vazgeçtiğimde ne yapmalıyım?

Gidiş-dönüş ya da devam parkurlu bilet alan yolcularımızın seyahat etmeyecekleri durumda rezervasyonlarını iptal ettirmemeleri halinde ilk uçuşla birlikte tüm rezervasyon kayıtlarında görünen uçuşları sistem tarafından otomatik olarak iptal edilmektedir.

Bagaj
Uçak içine müzik aletleri alınabilecek mi?

Taşıma kabıyla birlikte toplam boyutları 118 cm’yi (en+boy+yükseklik) geçmeyen gitar, saz vb. gibi küçük müzik aletlerinizi kabin içinde ücretsiz taşıyoruz. Bu ölçülerin dışında çellonuzu da ücretli olarak kabinde taşıyabilirsiniz. En, boy ve genişliğin (kutusu dahil) 140x42x25 cm’yi ve ağırlığın 75 kg’yi aşmaması gerekiyor. Çellonuzu taşımak için en az 48 saat önce rezervasyon yapmanız gerektiğini unutmayınız.

Ücretsiz bagaj taşıma hakkım kaç kilogram?

Serbest bagaj taşıma hakkı, iç hat uçuşlarında Standart Paket için 15 kg, ExtraJet ve KonforJet Paket için ise 20 Kg’dır. Bebek yolcularımız için tanınan serbest bagaj taşıma hakkı, tüm paket tipleri için 10 kg’dır. İç ve dış hatlarda ise kabin bagaj hakkınız 8 Kg’dır.

Fazla bagajım için ne kadar ödeme yapacağım?

Fazla bagaj ücretimiz, tek yön uçuşlarda kilogram başına 12 TL, aktarmalı uçuşlarda kilogram başına 18 TL’dir.

El bagajı taşınmasına ilişkin kurallar nelerdir?

Kabin bagajı olarak taşınmasını istediğiniz bagajınızın, baş üstü dolabına ya da koltuk altına sığabilecek ölçülerde ve ağırlıkta olması gerekir. Bu ölçüler, 23x40x55 cm ve 8 kg olarak belirlenmiştir. Diğer tüm kabin bagajlarınız check-in işlemi sırasında kayıtlı bagaj olarak yerleştirilmek üzere teslim alınacaktır.

Yaşadığım bagaj aksaklığı (kayıp & hasar) durumunda ne yapmalıyım?

Kayıp eşya bürolarına başvurmalısınız. Buradan size verilecek olan “Bagaj Aksaklık Formu”nu saklamayı unutmayınız. Bagajınızın durumunu Web sitemizdeki kayıp bagaj takip sayfasından takip edebilirsiniz. Bagajınızla ilgili bilgi almak için 444 2 538 ya da 0850 333 2538 numaralı telefondan çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

İlave bagaj taşıma ücretini nasıl ödeyebilirim ?

İlave Bagaj işlemlerinizi AnadoluJet web sitesi, mobil uygulaması, satış ofisleri ya da havalimanından satın alabilirsiniz. Online olarak daha avantajlı fiyatlarla fazla bagaj taşıma hakkı almak için tıklayınız!

İlave bagaj taşıma hakkını satın alma işlemlerini ne zamana kadar yapabilirim ?

İlave bagaj hakkını AnadoluJet web sitesi veya mobil uygulamasından uçuşunuza 2 saat kalana kadar biletleme ve checkin esnasında ya da biletinizi aldıktan sonra ek hizmetler bölümünden satın alabilirsiniz.

Biletimi iptal etmem durumunda satın almış olduğum fazla bagaj ve spor malzemeleri haklarıma ne olur?

Biletinizi iptal etmeniz durumunda satın almış olduğunuz fazla bagaj ve spor malzemelerinin iadesini satış ofislerimizden alabilirsiniz.

Koltuk Seçimi
Koltuk seçimi uygulaması hangi uçuşlarınızda geçerlidir?
Ücretli koltuk seçimi uygulaması tüm uçuşlarımızda geçerlidir.
Koltuk seçimi hizmetimizden kimler faydalanabilir?

Koltuk seçimi hizmetimizden biletini alırken veya biletini satın aldıktan sonra ya da check-in esnasında tüm yolcularımız (yolcu kısıtlamalarıyla ilgili detaylı bilgi almak için lüften tıklayınız) faydalanabilir.

Koltuk seçimini ne zamana kadar yapabilirim?

Koltuk seçimi, bilet alımı veya check-in esnasında 6 saat kalana kadar yapılabilir.

Koltuk seçimi yaptığımda check-in yapmam gerekir mi?
Koltuk seçimi yapan yolcularımızın, uçuştan önce check-in işlemini gerçekleştirmeleri gerekir.
Koltuk satın aldığımda faturasını nasıl görüntüleyebilirim?

Koltuk satın aldığınızda koltuğunuz için bilet numarası verilir. Bu bilet numarası ile sitemizde Online İşlemler’in içerisinde Mali e-Bilet başlığına tıklayarak satın almış olduğunuz koltuğun faturasını görüntüleyebilirsiniz.

Biletinizi bir acenteden satın aldıysanız lütfen faturanızı almak için acenteye başvurunuz.

Bebek ve Çocuk Yolcu
18 yaşından küçüğüm. Şehirlerarası yolculuk yapabilir miyim? Uçuşlara katılabilir miyim?

Pandemi sürecinde geliştirdiğimiz sağlık standartları gereği; 7-12 yaş aralığındaki çocuk misafirlerimiz yurt içi ve yurt dışı doğrudan uçuşlarda UM (refakatsiz çocuk yolcu) olarak kabul edilecektir. Ancak yurt içi ve yurt dışı tüm aktarmalı uçuşlarda 7-12 yaş aralığındaki çocuk misafirlerimizin ebeveynleri, birinci derece akrabaları ya da kanuni temsilcileri ile beraber seyahat etmeleri gerekmektedir.

12-18 yaş arası yolcularımız ebeveynleri/veli/vasisinin bulunması şartı ile herhangi bir belge aranmaksızın şehirlerarası seyahat edebilirler.

18-20 yaş aralığındaki yolcularımız; ailelerinin yanlarında değiller ise şehirlerarası tek başlarına ailelerinin olduğu yere seyahat edebilirler. Bunun dışındaki zorunlu hallerde ise seyahat izin belgesi ile seyahatlerini gerçekleştirebilirler.

Bebek yolcu için yaş sınırı nedir?

2 yaş bebek yolcular için üst yaş sınırı olarak kabul edilmektedir. (0-24 ay dahil)

Bebek yolcu nasıl seyahat edebilir?

2 yaşından küçük bebekler kucakta seyahat edebilirler.

THY Satış Ofislerinde Biletleme

Web sitemizden 72 saat 355 gün kala rezervasyon yapıyorsanız, biletinizi web sitemizde bulunan öde ve uç linkinden , 444 2 538 nolu Çağrı Merkezimizden veya herhangi bir THY satış ofisinden, alabilirsiniz.

 

Bebekler doğum sonrası ilk seyahatlerini ne zaman yapabilirler?

Bebekler doğum sonrasındaki ilk 48 saat içinde AnadoluJet uçuşlarına kabul edilmezler. 2-7 gün aralığındaki bebekler ise ancak “uçakla seyahatinde herhangi bir sakınca yoktur” ibaresinin yer aldığı bir doktor raporu varsa uçuşa kabul edilirler.

Bebekler yalnız başına seyahat edebilir mi?

Hayır. İki yaşını henüz bitirmemiş olan bebekler ancak aileleri veya kanunî temsilcileri ile seyahat edebilirler.

Bir yetişkin birden fazla bebekle seyahat etmesi gerekirse ne yapmalıdır?

Bir yetişkin en fazla bir bebeğe refakat edebilir. İkinci bebek için mutlaka ayrı bir refakatçinin olması gerekir. Refakatçi olmaması durumunda ise ikinci bebek için çocuk bileti satın alınmalı ve refakat için bir kabin memuru talep edilmelidir. Çocuk bileti satın alınması durumunda araba tipi bebek puseti getirilmesi zorunludur.

Bebek yemeği veriliyor mu?

AnadoluJet uçuşlarında bebek yemeği verilmemektedir.

Yolcuya ait bebek arabası kabine kabul edilir mi?

Hayır. Bebek arabaları uçağın kapısına kadar getirilebilir; ancak kabin içine sadece araba tipi bebek puseti alınır. Pusetin taşınması ücrete tabi değildir.

Çocuk yolcu için yaş sınırı nedir?

İki yaşını doldurmuş fakat 12 yaşını doldurmamış yolcular çocuk yolcu olarak kabul edilmektedir.

3 yaşındaki oğlum için ayrı bilet almam gerekli midir?

Evet. 2-12 yaş arasındaki çocuk yolcular için uçakta koltuk alınması gereklidir.

Kimler yanlarında refakatçi olmadan seyahat edebilir?

Koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler gereği;

18 yaşından küçük misafirlerimiz artık veli / vasi refakati olmadan seyahat edebileceklerdir ve Seyahat İzin Belgesi istenmeyecektir.
7-12 yaş aralığındaki refakatsiz çocuk yolcu (UM) kabulü sınırlı bir şekilde 11.07.2020 tarihi itibariyle başlamıştır. Bu bağlamda tüm yurtiçi uçuşlarımızda ve sadece aktarmasız yurtdışı uçuşlarımızda refakatsiz çocuk yolcu (UM) kabul edilecektir.
Uçuş öncesi 2-18 yaş aralığındaki tüm yolcularımızın da yetişkin yolcularımız gibi geçerli bir HES koduna sahip olması gerektiğini hatırlatmak isteriz.
Talep edildiği takdirde çocuğuma refakatçi temin edilebilir mi?

Evet. Ancak talebin uçağın tarifeli kalkış saatinden 48 saat önce yapılmış olması gerekmektedir.

Hamile Yolcu
Hamile yolcular için uygulanan uçuş kuralları nelerdir?
Yirmi sekizinci haftasını (yedi ay) doldurmamış olan hamile yolcularımızdan seyahat için herhangi bir rapor istenmez.
Tek bebeğe hamile olan yolcularımız, 28. haftanın başından 35. haftanın sonuna kadar kendi doktorlarından aldıkları “uçakla seyahatinde herhangi bir sakınca yoktur” ibaresi yer alan raporla seyahat edebilirler. Otuz altı hafta ve sonrasında ise doktor raporu olsa dahi hamile yolcuların seyahatine izin verilmez.
İki veya daha fazla bebeğe hamile yolcularımız ise 28. haftanın başından 31. haftanın sonuna kadar kendi doktorlarından aldıkları “uçakla seyahatinde herhangi bir sakınca yoktur” ibaresi yer alan raporla seyahat edebilirler. Otuz iki hafta ve sonrasında ise doktor raporu olsa dahi hamile yolcuların seyahatine izin verilmez.
Doktor raporunun tarihi yedi günden eski olamaz.
Raporu düzenleyen doktorun rapor üzerinde adı soyadı, diploma numarası ve imzası mutlaka yer almalıdır.
Raporun dili Türkçe veya İngilizce olmalıdır.
Özel İhtiyacı olan Yolcular ve Özel Servisler
Görme engelli yolcular yanlarında bir refakatçi olmadan seyahat edebilirler mi?

Evet. Yolcularımız tek başlarına veya rehber köpekleriyle seyahat edebilirler. Bu köpekler için rezervasyon şartı aranmaz.

Duyma engelli yolcular yanlarında bir refakatçi olmadan seyahat edebilirler mi?

Evet. Yolcularımız tek başlarına seyahat edebilirler.

Hem görme hem de duyma engelli yolcular yanlarında bir refakatçi olmadan seyahat edebilirler mi?

Hayır. Bu yolcularımızın bir refakatçi ile seyahat etmeleri gerekmektedir.

Talep edildiği takdirde ihtiyacı olan yolculara herhangi özel bir hizmet veriliyor mu?

Talep edilmesi halinde, ihtiyacı olan yolculara (yaşlı, dil problemi olan, fobisi olan, görme ve işitme engelli vb.) check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından uçağa alınma sırasında ve uçağın havalimanına varışında refakat hizmeti verilmektedir.

Talep edilen özel hizmetler için rezervasyon yaptırmam gerekiyor mu?

Evet, uçuşunuzdan 48 saat önce rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Hizmet talebi rezervasyonlarınızı Çağrı Merkezi’nden (444 2 538 / 0850 333 2538) veya Satış Ofislerimizden yaptırabilirsiniz.

Sedyeyle yolcu taşıma kuralları nedir?

Sedyeli Yolcular, yazılı doktor izni olmadan ve refakatsiz olarak seyahat edemez. Refakatçinin, yetişkin ve uçuş süresince yolcuya bakabilecek nitelikte olması gerekir. Şirketimiz tarafından ayrıca bir refakat hostesi sağlanmamaktadır. Hasta yolcunun uçabilmesi için, hastalık türünü ve bu hastalığın uçak yolculuğuna engel oluşturmayacağını belirten Türkçe veya İngilizce dillerinde hazırlanmış bir rapor istenir. Bu iki dil dışında hazırlanmış raporlar noter tarafından onaylanmadıkça kabul edilmez. Rapor tarihi 10 günden eski olmamalıdır. Ayrıntılı bilgi için lütfen 444 2 538 ya da 0850 333 2538 numaralı telefondan çağrı merkezimize ulaşınız veya en yakın THY Satış Ofisi ile bağlantı kurunuz.

Sedyeli yolcunun refakatçisi ücretli mi taşınır?

Evet. Ayrıntılı bilgi için lütfen 444 2 538 ya da 0850 333 2538 numaralı telefondan çağrı merkezimize ulaşınız veya en yakın THY Satış Ofisi ile bağlantı kurunuz.

Ambulans hizmeti sunuyor musunuz?

Ambulans hizmeti kalkış noktasında (kalkış havalimanında) terminal kapısından uçağa kadar ve varışta noktasında (varış havalimanında) uçaktan terminal kapısına kadar verilmektedir.

Uçağa gidişlerde tekerlekli sandalye imkânı sağlıyor musunuz?

Web sitemizden bilet satın alan tekerlekli sandalyeye ihtiyacı olan yolcularımıza, yolcumuzun durumuna göre 3 farklı tipte tekerlekli sandalye hizmeti verilir. Bu hizmetimizi online bilet alım aşamasında Yolcu Bilgileri sayfasında “Özel Hizmet Talebi” linkine tıklayarak talep edebilirsiniz. Ayrıca, uçuşunuzdan 48 saat önce 444 2 538 ya da 0850 333 2538 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak da bu talebinizi iletebilirsiniz veya en yakın THY Satış Ofisi ile bağlantı kurabilirsiniz.

Evcil Hayvanla Seyahat
Evcil hayvanımı kabinde beraberimde götürebilir miyim?

Evet. Fakat uçuş öncesinde mutlaka rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Uçaklarımızda, yolcu beraberinde sadece kedi, köpek ve küçük ötücü kuşlar (saka kuşu, muhabbet kuşu, kanarya) evcil hayvan olarak taşınabilmektedir. Sağlık ve dış görünüm açısından kötü durumda olan (huzursuz, saldırgan, vs.) canlı hayvanlar taşıma için kabul edilmeyebilir.

Seyahatim sırasında kabin standartlarına uymayan evcil hayvanımı ne şekilde beraberimde götürebilirim?

Eğer evcil hayvanınızın ağırlığı (kafesi/kutusuyla birlikte) 8 kg’ı aşıyorsa veya kafes/kutu boyutu 23x30x40 cm’den büyükse evcil hayvanınız kargo bölümünde taşınır.

Evcil hayvanımın taşınması için ödeme yapmam gerekiyor mu?

Evet. Evcil Hayvanlarınızı aşağıdaki  tablodaki ücretler üzerinden taşıyabilirsiniz. Evcil hayvanınız  kafesi/kutusuyla birlikte tartılır. Tabloda belirtilen ücretler evcil  hayvanınızın kafesi/kutusu ile toplam ağırlığından oluşmaktadır.

AĞIRLIK ÜCRET
Kabinde taşınabilen evcil hayvan 0 – 7.99 KG 80 TL
Kargoda taşınan evcil hayvan 8.00 – 15.99 KG 120 TL
Kargoda taşınan evcil hayvan 16.00 KG ve üzeri 180 TL
Spor Malzemeleriyle Seyahat
Golf takımı, kayak takımı vb. spor malzemeleriyle seyahat edebilir miyim?

Evet. Spor malzemelerinin taşınma ücretleri ile ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Spor malzemeleri taşıma ücretini nasıl ödeyebilirim?

İlave Bagaj & Spor Malzemeleri işlemlerinizi satış ofislerine ya da havalimanına gitmeden AnadoluJet mobil uygulaması veya web sitesinden buraya tıklayarak satın alabilirsiniz

Spor Malzemeleri taşıma hakkını satın alma işlemlerini ne zamana kadar yapabilirim?

Spor Malzemeleri taşıma hakkını uçuşunuza 2 saat kalana kadar AnadoluJet web veya mobil uygulamamız üzerinden satın alabilirsiniz.

Uçuş Sırasında
Uçakta sigara içebilir miyim?

Hayır. Uçaklarımızda sigara içilmesi yasaktır.

Cam kenarında oturabilir miyim?

Biniş kartı alınırken isteğinizi yer görevlisine bildirebilirsiniz veya online olarak yer seçimi yaparken koltuk tercihinizi buna göre yapabilirsiniz.

Uçak neden bu kadar sallandı?

Uçak bulunulan yükseklikteki hava şartları nedeniyle sallanabilir.

İç hat uçuşlarında niye körüğe yanaşmıyoruz?

Uçaklarımız, körük müsaitliğine bağlı olarak açığa park edebilmektedir.

Ailemle neden bir arada oturamıyorum?

Biniş kartı alırken önce gelene yer verildiği için daha geç gelen yolculara kalan boş koltuklardan yer tahsis edilmektedir.

Uçak neden rötar yapar?

Rötarlar, bağlantılı uçuşlardan gelen yolcuların gecikmesi, hava sahasındaki yoğun trafik, teknik aksaklıklar, işletme ya da güvenlik sebepleri, pasaport ve vizeyle ilgili işlemler, yolculardan birinin rahatsızlanması, yolculardan birinin uçmaktan vazgeçmesi, gidilecek ya da bulunan havalimanındaki hava şartları, park yeri sorunu veya grev gibi çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir.

Uçuş sırasında kullandığım battaniyeyi yanıma alabilir miyim?

Hayır. Battaniyeler sadece uçak içinde kullanmak üzere verilmektedir.

Taşınabilecek Özel Eşyalar
Beraberimde müzik aleti gibi ekipmanlar bulundurabilir miyim?

Uçuşlarınızda müzik aletinizi beraberinizde bulundurabilirsiniz. Müzik aletiniz kabin bagajı boyutlarında ise kabinde değilse kargo bölümünde taşınır. Kabinde taşımak istediğiniz büyük boyutlu müzik aletleriniz için ekstra koltuk satın almanız gerekmektedir. Ekstra koltuk satın almak için THY Satış Ofislerine başvurabilirsiniz.

Beraberimde bebek arabası götürebilir miyim?

Uçuşlarımızda bebek arabanızı yanınızda götürebilirsiniz. Bebek arabanızı uçağa biniş sırasında kapı önünde görevlilere teslim etmeniz gerekmektedir.

Tekerlekli sandalyem için herhangi bir ödeme yapmalı mıyım?

Hayır, tekerlekli sandalyeler ücretsiz taşınmaktadır.

Diyaliz makinesi ile seyahat etmem gerekiyor, bu mümkün mü?

AnadoluJet uçuşlarında diyaliz makinesi ile seyahat izin verilmemektedir.

Bebeğimin uçuş sırasında kuvöz’e ihtiyacı var, bu mümkün mü?

AnadoluJet uçuşlarında kuvözde bebek taşınmamaktadır.

Kargo
AnadoluJet kargo hizmeti veriyor mu?

Kargo hizmeti Türk Hava Yolları A.O. bünyesindeki Turkish Kargo tarafından verilmektedir. Kargo gönderimleriniz, alımlarınız için Turkish Cargo ile irtibata geçebilirsiniz.

Türkiye’den yurtdışına/yurtdışından Türkiye’ye kargo göndermek istiyorum. Ne yapmam gerekiyor?

Yurtdışına kargo göndermek için gerekli gümrük işlemleri ve konşimento kesimi, ücretlendirme, paketleme vs. gibi konuları sizin adınıza yapmak üzere, Türkiye’de bulunan IATA (Uluslararası Hava Taşımacıları Birliği) üyesi kargo acenteleri ile bağlantı kurmanız, yurtdışından Türkiye’ye kargo göndermek için, ilgili ülkedeki satış ofisimize başvurmanız gerekmektedir.

Tavşan, kuş gibi evcil hayvanımı gönderebilir miyim?

Tavşan gibi evcil hayvanlar hariç kemirgenler,  laboratuvar hayvanları ve zehirli hayvanların seferlerimizde  taşınması kabul edilmemektedir.

Tüm diğer canlı hayvan taşıma talepleri için specialcargo@thy.com adresi ile iletişim kurabilirsiniz.

Prosedür, dokümantasyon, paketleme, etiketleme için IATA kuralları geçerlidir ve kullanılır, taşımaya sunulmadan önce bu kurallar incelenmelidir. Turkish Cargo, konusunda eğitimli yetkin personeli ile seferlerimizde  taşımaya sunulan canlı hayvanlar için en uygun koşulların sağlanması ile emniyetli&güvenli şekilde sevkinde her zaman gereken önem ve özeni göstermektedir.

Yolcu uçakları ile kargo taşıyor musunuz?

Türk Hava Yolları kargo uçaklarının yanısıra, yolcu uçakları ile de tarifedeki tüm yurt içi ve yurt dışı noktalarına, kargo taşınmaktadır.

Türkiye’den yurtdışına bir kargo göndermek istiyorum, ama AnadoluJet’in direkt uçusu yok. Kargomu nasıl gönderebilirim?

AnadoluJet direkt uçuşu olan noktalardan, kamyon / uçak aktarmalı olarak, kargonuzu istediğiniz noktaya sevketmektedir. Daha ayrıntılı bilgi için, Kargo Rezervasyon Müdürlüğümüze başvurmanız, gerekmektedir.

Kayıp veya hasarlı kargo tazminat taleplerim için nereye başvurmam gerekiyor?

Kayıp ve hasarlı kargo tazminat talepleriniz için, Türk Hava Yolları Kargo Operasyon Kontrol Müdürlüğü’ne başvurmanız gerekmektedir. cargoclaim@thy.com adresine e-mail atabilirsiniz.

Yurtdışından gelen bir kargoyu teslim alırken neler yapmam gerekiyor?

Kargonuzun gelip gelmediğini konşimento numarası veya ilgili seferin tarihi, sefer numarası ile internetten takip edebilirsiniz. Eğer kargonuz gelmiş ise, teslim alma yetki belgeniz (vekaletname, firmanızdan yazılı belge, kimlik bilgileri vs.) ile birlikte varış noktasındaki ilgili Kargo Müdürlüğü’nün Ordino Servisi’ne başvurmanız gerekmektedir.

Kargolar uçağın neresine yüklenerek sevk ediliyor?

Kargolar uçakta yolcu bagajlarının yüklendiği bölümde sevk ediliyor.

Kargomu günün 24 saati takip edebileceğim bir hizmetiniz var mı?

Alo Kargo hizmeti sayesinde, kargonuzu günün 24 saati hızlı ve güvenilir bir şekilde takip edebilir, gönderdiğiniz veya teslim alacağınız kargo hakkında, her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz. Konşimento numarınızı kullanarak, her an takip edebilirsiniz.

TELEFON: Alo Kargo : 0850 333 0 777

CEPTEN: http:\\ mobil.thy.com adresinden Kargo Takip bölümüne girerek AWB numaranızı yazıp takip edebilirsiniz.

Kendi adıma yurtdışından Türkiyeye gelen kargoyu alabilir miyim?

Gümrüklü kargolar, gümrük işlemleri gerektirdiği için alıcı veya vekil tayin edeceğiniz gümrük karneli kişiler tarafından gerekli gümrük ve ordino işlemleri tamamlanarak teslim alınabilir.

Normal çalışma saatleri dışında Türkiye varışlı kargomu ambardan alabilir miyim?

Atatürk Havalimanı Kargo Gümrük Müdürlüğü hafta içi 08:00-17:00 saatleri arasında çalışmaktadır. Bu sebeple sadece hafta içi bu saatlerde kargolarınızı teslim alabilirsiniz.

Gelen kargomu en geç ne zaman almalıyım, herhangi bir bekletme ücreti var mıdır?

Türkiye’ye gelen kargolar için eşyanın depoya giriş yaptığı andan itibaren aşağıdaki ücretler alınmaktadır. Bunun yanı sıra toplam ücrete ilaveten, kargonun kilogramı başına 0,0135 $ servis ücreti alınır.

Turkish Cargo ile gönderdiğim kargoları sigortalatabilir miyim?

AnadoluJet ile yapılan yurt içi veya uluslararası kargo gönderilerinde sigorta yaptırmak zorunlu değildir. Türk Hava Yolları Kargo kendi bünyesinde sigortalama hizmeti vermemektedir. Sigorta yaptırmak isteyen müşterilerimiz özel sigorta şirketlerinden bu hizmeti satın alabilirler.

Bozulabilir kargolar için uçak sıcaklıkları nelerdir?

Bozulabilir kargolar için uçak sıcaklık aralıkları uçak teknik özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Sabit sıcaklık uygulaması yoktur. Detaylı bilgi için specialcargo@thy.com adresi ile iletişim kurabilirsiniz.

Uçaklarda –(eksi) C˚ taşıması var mıdır?

Yoktur. Frozen kargo gönderimlerinde kuru buz, buz aküsü veya sulu buz kullanılarak uygun paketlemeyle gönderilir.

Kargomu nasıl gönderebilirim, işyerimden teslim alıyor musunuz?

Taşımalarımız havaalanı – havaalanı arasında olduğundan bulunduğunuz şehirdeki havaalanında kargo bölümüne teslim edip yine varış noktasındaki havalimanından teslim almanız gerekiyor.

Yurt içi kargo uçağı seferleriniz var mı?

Yurt içinde kargo taşımalarımız tarifeli yolcu uçağı seferleriyle yapılmaktadır.

Kargoları ne zaman teslim etmeliyim?

Kargoları sevk edilmesini istediğiniz seferin tarifesine göre 2 saat öncesinden teslim etmeniz gerekiyor.

Kargomuz varış noktasında ne kadar zamanda teslim alınabilir?

Tarifeli seferin varış saatini takiben 1 saat içerisinde teslim alınabilir.

Kargoları teslim alabilmek için hangi evraklar gerekiyor?

Kişi adına gönderilmiş kargolar için adına kargo gönderilmiş kişinin T.C. kimliğini veya aynı bilgileri ihtiva eden ehliyet, pasaportu ibraz etmesi gerekiyor. Firma adına gelen kargoları alabilmek için kargoyu almak isteyen kişinin ilgili firma tarafından yetkili kılındığını beyan eden antetli kağıda yazılmış yazı gerekmektedir.

Kıymetli evrak kargosu gönderebilir miyiz?

Üzerinde değer beyan edilmiş evrak (çek, senet, tahvil v.s) ile kıymetli madde ve bu maddeden yapılmış eşya taşımıyoruz.

Karşı ödemeli kargo gönderebiliyor muyuz?

Kargolarımız peşin ödemeli (nakit veya kredi kartı ödemesiyle) sevk edilmektedir.

Bir gönderi getirdiğimizde paketlemesini siz mi yapıyorsunuz?

Gönderilerinizi içeriğine uygun nitelik ve büyüklükte ambalaj ve paket içerisinde teslim etmeniz gerekiyor.

Gümrüklü aktarma iç hat gönderilerinizin fiyatlandırılması nasıl yapılıyor?

Bu tip gönderiler için bizzat iç hat kargo bölümünü arayarak fiyat sormanız gerekiyor. İnternet ortamında sorguladığınız fiyatlar normal iç hat gönderileri için geçerlidir.

İç hat gönderilerinde rezervasyon yapılıyor mu?

İç hat gönderileri için rezervasyon yapılmamaktadır.

Kargomu teslim ederken hangi bilgi/evrakları talep ediyorsunuz?

Gönderici;

*Kişi ise, adı, soyadı, TC kimlik no bilgisi
*Firma ise, firmanın ticari ünvanı, vergi dairesi ve nosu.

İç hat kargo ücretleri hakkında bilgi almak istiyorum.

İç hat kargo ücretlerini sorgu sayfasından online öğrenebilirsiniz.

Türkiye’de faaliyet gösteren bir firmayım/Türkiye’den yurt dışına kargo göndermek istiyorum. Türkiye çıkışlı yurt dışı varışlı ücretleriniz nedir?

Her türlü gönderileriniz için lütfen IATA kargo acentelerimiz ile bağlantıya geçiniz. IATA kargo acentelerinin telefon ve faks numaraları için tıklayınız…

Yurtdışından Türkiye’ye kargo taşımasının ücretini nedir?

Türkiye varışlı kargolar için, yurtdışındaki anlaşmalı olduğumuz Genel Satış Acentelerimiz (GSA) ile bağlantıya geçmeniz gerekmektedir. Genel Satış Acentelerimiz (GSA) iletişim bilgileri için tıklayınız…

Yurtdışından gelen kargomun takibini nasıl yapabilirim?

Kargonuz hakkındaki bilgilere ulaşabilmek için, konşimento numarasına sahip olmanız gerekmektedir. Konşimento numarası ile Turkish Cargo Ordino servisinden ve internet sitemizden kargonuz ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Kargoma ait evrakları nereden ve nasıl teslim alabilirim?

Kargonuza ait evrakları, Atatürk Havalimanı kargo terminalinde bulunan Turkish Cargo Ordino servisinden teslim alabilirsiniz. Evrak teslimi sadece alıcı firmanın yetkilendirdiği kişilere yetki belgesi kontrolü ve kargoya ait oluşan masrafların tahsili sonrasında yapılmaktadır.

Kargoma ait oluşan masrafları nereye ödeyebilirim?

Kargonuza ait oluşan masrafların ödemesini evrak teslimi esnasında Turkish Cargo ordino servisine nakit olarak yapabilir ya da aşağıdaki tabloda bulunan hesaplara yatırabilirsiniz.

Finansbank Merkez Şube USD TR83 0011 1000 0000 0039 6963 61 Kargo Başkanlığı
Finansbank Merkez Şube TRY TR74 0011 1000 0000 0039 7069 99 İzmir Kargo
Finansbank Merkez Şube TRY TR93 0011 1000 0000 0039 6963 75 Istanbul Kargo
Finansbank Merkez Şube TRY TR13 0011 1000 0000 0039 7070 30 Ankara Kargo
Finansbank Merkez Şube TRY TR22 0011 1000 0000 0039 7070 62 Adana Kargo
Finansbank Merkez Şube TRY TR74 0011 1000 0000 0039 7070 96 Antalya Kargo
Finansbank Merkez Şube EUR TR15 0011 1000 0000 0039 6964 21 Kargo Başkanlığı
Yurtdışından Türkiye’nin herhangi bir iline Cenaze getirmek istiyorum, ne yapmam gerekir?

Yurtdışından her türlü cenaze getirimini acentalar vasıtasıyla yapıyoruz. Bu konudaki her türlü bilgi için yurt dışındaki acentalarla irtibata geçmeniz gerekmektedir.

Türkiye’den yurtdışına cenaze göndermek istiyorum, ne yapmam gerekir?

Türkiye’den yurt dışına her türlü cenaze gönderimi acentalar vasıtasıyla yapıyoruz. Bu konudaki her türlü bilgi için Türkiye’deki yetkili acentalarla irtibata geçmeniz gerekmektedir.

Yurt içinden de herhangi bir ilimize cenaze göndermek istiyorum. Ne yapmam gerekir?

Cenaze için ilgili hastane tarafından düzenlenmiş ölüm raporu / defin ruhsatı olmalıdır. Tabut ile sevk edilecek cenazeler; Ortaklık uçuşlarında metal çinko veya kurşunla iç kısmı lehimlenmiş kapağı sabitlenmiş; sızdırmaya mahal vermeyecek sağlam yapıda ahşap tabut içinde, çuval/kanvas ile sarılmış olarak kabul edilir. Ölüm sebebi bulaşıcı hastalık olan cenazelere ait tabutların kabul aşamasından kesinlikle lehimlenmiş ve sıkıca kapatılmış sızdırmaya mahal vermeyecek şekilde olması gerekmektedir. Ölüm raporunun (Death Certificate) / Defin Ruhsatı’nın AWB’ye eklenmesi ve cenazeye ait aşağıdaki bilgileri içermesi gerekmektedir:

Cenazenin adı soyadı
Doğum yeri ve tarihi
Ölüm yeri ve tarihi
Ölüm sebebi
Bulaşıcı hastalık olup olmadığı
Yurt içi cenaze taşıma ücretleri ne kadardır?

İç hatlar cenaze ücretlerimiz 350 TL’dir. Yetişkin çocuk ayrımı yoktur.

Cenazeyi teslim almamız ne kadar sürer?

Uçak vardıktan takribi 30dk-45 dk arası teslim edilir.

Aldığım kargo hasarlı ne yapmam gereklidir? Nereye başvurmalıyım?
Yurtiçi Kargo Gönderileri İçin:

Kargoyu teslim almaya yetkili firma veya kişi;
(Alıcı, hava yük senedini veya kargoyu kabulden kaçınırsa veya kendisine gereken ihbarın yapılması mümkün olmaz ise, gönderen tasarruf hakkına tekrar sahip olur.)

1. Hasarın öğrenilmesinden itibaren derhal ve tesliminden itibaren en geç 14 gün içerisinde,

2. Gecikmede, kargonun tesliminden itibaren en geç 21 gün içerisinde,

3. Kargonun teslim edilememesi durumunda, iç hat hava yük senedinin düzenlendiği tarihten itibaren 120 gün içerisinde Türk Hava Yolları Ofisleri’ne yazılı olarak başvuruda bulunmak zorundadır.

NOT-1: 1000-USD altı tazminat talepleri Kargo Tazminatları Genelgesi’ne istinaden talepte bulunan yetkili kişi yada Firma’nın bulunduğu istasyon tarafından değerlendirilmektedir.

NOT-2: Aksaklık oluştuğu andan itibaren yetkili kişi yada Firma ön talepte (pre-claim) bulunabilir.
Yurtiçi taşıma kuralları ile ilgili detaylı bilgiyi Türk Hava Yolları İç Hat Hava Yük Senedi’nin arka sayfasından edinebilirsiniz.

Yurtdışı Kargo Gönderileri İçin:

1. Hasarın öğrenilmesinden itibaren derhal ve tesliminden itibaren en geç 14 gün içerisinde,

2. Gecikmede, kargonun tesliminden itibaren en geç 21 gün içerisinde,

3. Kargonun teslim edilememe durumunda, konşimentonun düzenlendiği tarihten itibaren 120 gün içerisinde Türk Hava Yolları Ofisleri’ne ya da Türk Hava Yolları’nı temsil eden Kargo Genel Satış Acenteleri’ne yazılı olarak başvuruda bulunmak zorundadır.

Yurtdışı taşıma kuralları ile ilgili detaylı bilgiyi Türk Hava Yolları Konşimento’sunun arka sayfasından edinebilirsiniz.

Tazminat talebinde bulunmak istiyorum. Hangi evrakları bulundurmam gerekir?

1. Konşimento üzerinde kayıtlı alıcı/gönderici firma/kişi ya da yetkilendirdikleri firma/kişi tarafından hazırlanmış imzalı ve kaşeli tazminat dilekçesi (Tazminat talep yazısı, yaşanan aksaklığı, talepte bulunulma nedenini ve talep edilen miktarı net bir şekilde içermelidir)

2. Ana Konşimento

3. Ara Konşimento

4. Aksaklık Raporu

5. Ticari fatura (zati eşyaların haricinde)

6. Mal listesi (Packing list)

7. Yetki Belgesi (Tazminat Talebi 3. Şahıslar/firmalar tarafından yapılıyor ise)

8. İbraname (Tazminat Talebi Sigorta Şirketleri tarafından yapılıyor ise)

Türkiye’den yurtdışına / Yurtdışından Türkiye’ye / Yurtiçi seyahatim sırasında evcil hayvanım ile birlikte seyahat etmek / evcil hayvanımı kargo olarak göndermek istiyorum. Ne yapmam gerekiyor?

Türkiye’den yurtdışına ;Evcil hayvanınız ile aynı seferde birlikte seyahat etmek istiyorsanız, Yolcu Rezervasyon Departmanımız ile; Evcil hayvanınızı uygun bir seferle kargo olarak göndermek istiyorsanız, taşıma gümrük işlemlerine tabi olduğundan, gümrük işlemlerini ve konşimento kesimi, ücretlendirme, paketleme vs. gibi konuları sizin adınınıza yapmak üzere, IATA (Uluslararası Hava Taşımacıları Birliği) üyesi kargo acenteleri ile bağlantı kurmanız gerekmektedir.

Yurtdışından Türkiye’ye;
Evcil hayvanınız ile aynı seferde seyahat etmek / Evcil hayvanınızı uygun bir seferle kargo olarak göndermek istiyorsanız, ilgili ülkedeki Satış Ofisimize başvurmanız gerekmektedir.

Türkiye İçi seyahati sırasında:
Evcil hayvanınızla aynı seferde seyahat etmek istiyorsanız Rezarvasyon Bölümü ile irtibata geçmeniz gerekir. Yurt içi kargo olarak ilk uçakla İç hatlar Kargo tarafından gönderilir.

Tavşan, kuş gibi evcil hayvanimi gönderebilir miyim?

Canlı hayvanlardan sadece kedi, köpek (belli türler hariç olmak üzere), kurbağa, sülük, arı, çoklu konteynerlerde taşınabilen su/kara kaplumbağaları, kuş ve Tact 2.3’e göre yiyecek ve deniz ürünü item’ları ile belirtilen kerevit, crayfish vb. hayvanları taşıyoruz. Detaylı bilgi için özel kargo sayfasını ziyaret edebilir ve ilgili istasyonla iletişime geçebilirsiniz.

Taşınması yasak köpek türleri var mıdır?

Bazı saldırgan ve acil durumda müdahalesi zor olan türlerin taşınması yasaktır. Bunlar:

* Amerikan Pitbull Terrier

* Amerikan Staffordshire Terrier

* Bull Terrier

* Staffordshire Bull Terrier

* Japanese Tosz

* Dogo Agentino

* Doberman

* Rottweiler

1 aylık köpeğimi nasıl gönderebilirim?

Hayvanın en az 2 aylık olması gerekiyor.

Kargoya bıraktığım köpeğimi besliyor musunuz?

Gönderilmek üzere teslim alınan hayvanlara; varış noktasına kadar olan süre göz önünde bulundurularak, beslenme talimatıyla birlikte yeterli yiyecek ve su bırakılır. Buna göre ihtiyacı giderilir.

Türk Hava Yolları her türlü uçak tipinde canlı hayvan taşıyabiliyor mu?

Canlı hayvan taşımaları; uçak teknik özellikleri ve kargo yoğunluğuna bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi için özel kargo sayfasını ziyaret edebilir ve ilgili istasyonla iletişime geçebilirsiniz.

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Telefon
444 2 538 (444 A JET)

0 850 333 2 538


🟩 Anadolu Jet indirim kodu Nisan 2024
🏷️ Anadolu Jet indirim kodu güncel olarak bu sayfada bulunmaktadır. 🛒 Alışverişlerinizi Anadolu Jet indirim kuponu kodu kullanarak ucuzlatabilir ve paranızdan 🤑 tasarruf edebilirsiniz.
😍 Anadolu Jet kupon kodu ve kampanyaları, hediye çeki, banka kredi kartı indirimleri, çekiliş haberleri sürekli eklenip sizlere ücretsiz sunuluyor.
🔥 Tamamen ücretsiz ✅ geçerli kupon kodlarına tek tıkla ulaşıp tasarrufun tadını çıkarın.
Anadolu Jet promosyon koduna ulaşmanın en kolay yolu Kuponla.com sitemizdeki indirimli sıcak fırsatları kaçırmayın!
🛍️ Sepette indirim & bedava kampanya kodlarını kaçırmamak için 🔔 bildirimleri açabilir, e-posta bültenine üye olabilir, sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Keyifli indirimli alışverişler 😋.