% 20 Apex Halı İndirim Kodu

Kod Süresiz
Apex Halı indirim kodu tüm halılarda %20 indirim sağlar. Apex...Daha Fazla

Apex Halı indirim kodu tüm halılarda %20 indirim sağlar. Apex Halı kupon kodunu kullanarak %20 indirimin sahibi olabilirsiniz.

  Daha Az

turgok20 Kodu Aç 
100% Başarılı

% 25 Apex Halı İndirim Kodu – Vintage El Dokuma Halı

Kod Süresi Doldu
Apex Halı indirim kodu el dokuma halılarda %25 indirim sağlar....Daha Fazla

Apex Halı indirim kodu el dokuma halılarda %25 indirim sağlar.

( Tüm el dokuma ürünlerde Geçerlidir. Sepet sayfasında indirim kodu kısmına V25 kodunu girdiğinizde indirim otomatik uygulanacaktır. 15 Nisan tarihine kadar geçerlidir. )

EL DOKUMA HALI

El halısı denilince, birçok coğrafyada akla ilk zanaat ve yün gibi doğal iplikler gelir.Oysa Türk kültüründe el dokuma halı ve kilimlerin geniş bir yeri vardır. Tarih boyunca bir çok farklı yörede değerli Türk halı ve kilimleri dokunmuştur.

EL DOKUMA HALI NASIL YAPILIR?

Günümüzde farklı teknikler olsa da klasik el halısı tezgahlarda dokunur.Halı tezgahı kayın ahşabından yapılmış, alt kısmı yere oturan üst kısmı oynayabilen bir kasnaktır.Tezgahın üzerine yukarıdan aşağı sıkı bir şekilde gerilmiş yün ya da pamuk ipler bulunur.Bunalara çözgü denir.Çözgüler aralarına varagele denen ahşap bir değnek koyularak, ipliklerin arasında boşluk yaratılır.Bu çözgülerin arasından, bir iplik önde diğeri arkada bırakılarak enlemesine geçirilen ipliklere atkı denir.Atkı iplikleri dokunurken bunları aşağı itip sıkıştırmak için kirkit denen bir tarak kullanılır.Halılar düz ya da desenli dokunabilir.Desenli dokunacak halılar için ölçekli renkli bir desen kağıdı kullanılır.Dokunacak halının eninin genişliği ne kadar fazla olursa dokuma işlemi o derece zorlaşır.Bazen tezgahın önüne bir kaç dokuyucu sıralanarak, her bir belirli bir kısmını düğümleyerek dokumaya başlar.

Bir el dokuma halının kalitesini, kullanılan iplik malzemeleri ve dokuma sıklığı belirler.Çözgü için genelde esnek olduğu için pamuk kullanılır.Halının ilmeleri için yün, ipek ve günümüzde popüler olan bambu gibi malzemeler kullanılır.Yine dokuma sıklığı halının cm2 başına düşen ilme sayısıdır.Bu ilme sayısı ne kadar fazla olursa halının dokusu o derece yumuşak olur.Dokuma sıklığı dijital dünyadaki ekran çözünürlüğü ile eşdeğerdir.Bir halının dokuma sıklığı ne kadar fazla ise, üzerindeki desenler aynı oranda net olur.El dokuma halılarda Gördes düğümü de denen çift Türk düğümü ya da tekli İran düğümü kullanılır.Türk düğümünde iplik çözgü çiftinin önce arkadaki sonra öndeki teline bağlanır.İran düğümünde ise iplik tek çözgü ipinden geçirilip sıkıştırılır.İlme atılmadan yapılan düz dokuma ile de el dokuma kilimler dokunur.

Halı ve kilim dokumacılığı Ege’de, Doğu Anadolu’da ve Akdeniz’de yaygındır.Adını dokunduğu yöreden alan başlıca Türk el dokuma halı çeşitleri; Isparta, Milas, Demirci, Uşak ,Yağcıbedir, Ardahan, Gördes, Kula, Kırşehir, Hereke, Ladik, Sivas, Döşeme altı , Fethiye, Niğde, Bünyan, Avanos, Simav, Bor, Koyunlu, Taşpınar, Maden, Yahyalı’dır.Hereke ipek el dokuma halılarıyla tüm Dünya’da bilinmektedir.

Anadolu’da halı dokumacılığı artık yok denecek ölçüde azalmıştır.Modern el halıları, genelde Hindistan ve Pakistan gibi ülkelerden ithal edilmektedir.Bu halılar ipek, yün, bambu gibi ipliklerden dokunmaktadır.

Dokunması ciddi emek ve zaman alan el halısı, geçmişte daha oryantal desenlerde dokunmuştur.El halısı modelleri de, hızla değişen modadan nasibini almıştır. Günümüzde düz renkli ve az desenli el dokuma halı modelleri tercih edilmektedir.

  • El dokuma halı koleksiyonumuzda eski ve yeni halılar olmak üzere,
  • Patchwork Halılar,
  • Anadolu Kilimleri,
  • Vintage halılar,
  • Uşak Halıları,
  • Kilim Patchwork ,
  • El dokuma yün halılar bulunmaktadır.

Kullanılan ipliklerin doğal malzemelerden imal edilmesi ve üretiminin meşaketli olmasında dolayı el dokuma halı fiyatları, diğer halılara nazaran yüksektir.Özellikle ülkemizde dokunmuş eski el dokuma vintage ve patchwork halılar daha uygun fiyatlara sahiptir. Daha Az

V25 Kodu Aç 
100% Başarılı

% 10 Apex Halı İndirim Kodu [500-999₺ Alışverişe]

Kod Süresiz
Apex Halı online mağazasında 500-999₺ alışverişe %10 indirim sağlar....Daha Fazla

Apex Halı online mağazasında 500-999₺ alışverişe %10 indirim sağlar.

Daha Az

bahar10 Kodu Aç 
100% Başarılı

% 15 Apex Halı İndirim Kodu [1000-1499₺ Alışverişe]

Kod Süresiz
Apex Halı online mağazasında 1000-1499₺ alışverişe %15 indirim sağlar....Daha Fazla

Apex Halı online mağazasında 1000-1499₺ alışverişe %15 indirim sağlar.

Daha Az

bahar15 Kodu Aç 
100% Başarılı

% 20 Apex Halı İndirim Kodu [1500-2499₺ Alışverişe]

Kod Süresiz
Apex Halı online mağazasında 1500-2499₺ alışverişe %20 indirim sağlar....Daha Fazla

Apex Halı online mağazasında 1500-2499₺ alışverişe %20 indirim sağlar.

Daha Az

bahar20 Kodu Aç 
100% Başarılı

% 25 Apex Halı İndirim Kodu [2500₺ Alışverişe]

Kod Süresiz
Apex Halı online mağazasında 2500₺ alışverişe %25 indirim sağlar....Daha Fazla

Apex Halı online mağazasında 2500₺ alışverişe %25 indirim sağlar.

Daha Az

bahar25 Kodu Aç 
100% Başarılı

150₺ Apex Halı Sepet İndirimi

Fırsat Süresi Doldu
Apex Halı web mağazasında 750₺ alışverişe 150₺ net sepet indirimi...Daha Fazla

Apex Halı web mağazasında 750₺ alışverişe 150₺ net sepet indirimi sağlar!

Daha Az

Hemen Al
100% Başarılı

% 70 Apex Halı Outlet İndirimli Stok Sonu Halılar

Fırsat Süresiz
Apex Halı online mağazasında stok sonu %70 indirimli halılar bu...Daha Fazla

Apex Halı online mağazasında stok sonu %70 indirimli halılar bu sayfada!

Daha Az

Hemen Al
100% Başarılı

Son Eklenen Ev Eşyaları Kuponları

% 20 Bella Maison Tüm Ürünlerde İndirim Kodu

Kod Süresiz
Bella Maison indirim kodu ile %20 indirim sağlar! 🎁Kupon Kodu:... Detayını Gör
BELLA20 Kodu Aç 
100% Başarılı

Jumbo 76.Yıl Özel 2.Ürün 76TL Doğum Günü İndirimi

Fırsat Süresiz
Jumbo'da 76. Yıla Özel Büyük Doğum Günü İndirimi Başlıyor. Tüm... Detayını Gör
Hemen Al
100% Başarılı

Karaca Home Kedi Köpek Aksesuarları: Yatak, Mont, Yağmurluk, Mama Kabı

Fırsat Süresiz
Patili dostlarımızın en sevdiği ürünler artık Karaca Home'da! Patili dostunuzun... Detayını Gör
Hemen Al
100% Başarılı

% 20 Jumbo İndirim Kodu – Bugüne Özel

Kod Süresiz
Jumbo kupon kodu tüm indirimlerde ek sepette ekstra %20 indirim... Detayını Gör
EYLUL20 Kodu Aç 
100% Başarılı
Size Özel: Bu kupon sadece bizim sitemizde bulunur.

Karaca 2.Ürüne % 50 İndirim – 50.Yıl Kampanyası

Fırsat Süresiz
Karaca’nın 50. Yılına Özel 24 Saatlik İndirimler Devam Ediyor! Hemen... Detayını Gör
Hemen Al
100% Başarılı

HALI – ZAMANSIZ BİR DEKORASYON ÖĞESİ
“Halısız ev olur mu?” Yeni bir ev kurmaya hazırlananların ülkemizde en çok duyduğu sözdür.Halının kültürümüzdeki yeri, kullanım alanları, vermiş olduğu sıcaklık hissi ve sürekli artan modern halı modelleri, halıyı diğer dekorasyon öğelerinden farklı bir noktada konumlandırmıştır.Bir odanın dekorasyonu yapılırken öncelikle mobilya, perde, boya rengi gibi öğelere öncelik verilmekte genellikle halı seçimi en sona bırakılmaktadır.Hatta halı seçimi konusunda daha tecrübeli aile büyüklerine danışılmaktadır.
Halı markaları arasında adı kaymaz halı ile özdeşleşen Apex’in serüveni, 90’lı yıllarsa tezgahlarda dokunan unutulmaya yüz tutmuş, el dokuma tiftik kilimleri yeniden üretimiyle başladı.İlerleyen yıllarda, tüketici talepleri halının yalnızca bir dekorasyon öğesi olmadığı, aynı zamanda pratik kullanıma sahip olması yönündeydi.Böylece tüketiciler 2000’li yılların başında modern halı, kaymaz halı, antibakteriyel halı ve yıkanabilir halı kavramlarıyla tanışmış oldu.Uzun yıllar baskılı halı oldukça yol alan Apex özellikle ıslak zeminlerde kullanılan mutfak halısı, banyo halısı ve koridor halısı alanlarında uzmanlaştı.

Müşterilerinde aidiyet hissi yaratacak bir halı markası olma anlayışıyla yola çıkan Apex, geçen yıllar içerisinde yaşam kalitesini arttıran, göz zevkine hitap eden ürünleri, gün geçtikçe artan müşteri kitlesiyle buluşturdu.Moda kavramının, sadece giyim için geçerli olmadığını, aynı zamanda modern halı içinde geçerli olabileceğini göstermek isteyen Apex Halı uzun yıllar boyunca özgün ve yenilikçi desen, renk çalışmaları yaptı.

Geçmiş yıllarda, kısıtlı iplik çeşidinden dolayı sadece yün halı üretilebilirken, günümüzde genişleyen iplik çeşitliliği ile Akrilik Halı, Bambu Halı, Pamuk Halı ve polyester halılarda pazarda yerini almıştır.Ayrıca gelişen dokuma teknikleri ve Türkiye’nin halı üretiminde öncü ülkelerinden bir olması sebebiyle, halı fiyatları son yıllarda oldukça makul seviyelere gelmiştir.Bu çeşitlilikten halı ölçüleri de nasibini almıştır.Eskiden sadece 4 metrekare halı ve 6 metrekare halı ebatları bulunabilirken, günümüzde yuvarlak halı, oval halı ve yolluk halı ebatlarıda bulanabilmektedir.Ülkemizde evler farklı mimarilere sahip olduğu için, müşterilerin istediği ebatta özelleştirebileceği kesme halı artık birçok kalitemizde mevcuttur.

Halıdaki gelişmeler sadece bununla sınırlı kalmadı.Eski zamanlarda sadece koyu renklerde, göbekli halılar mevcuttu.Yine bu alanda oluşan moda ile günümüzde yeşil, turkuaz, sarı gibi neon renklerde kullanılmaya başlamıştır.Nötr bir renk olması nedeniyle gri halı ve düz renk halı kullanımı da oldukça fazladır.

Ürün yelpazemizde salon halıları, mutfak halıları, makine halıları, koridor halısı ve el dokuma halılar bulunmaktadır.Son yıllarda her alanda esen vintage rüzgarları halıyı da etkisi altına almıştır.Ürün gamına vintage halı, patchwork halı ve retro halıları ekleyen Apex bu alanda en fazla halı modellerine sahip firmalardan biridir.Tekstil sektöründe devrim yaratan bambu elyafıyla birlikte, ipek parlaklığına sahip bambu halı koleksiyonlarımız arasında yerini aldı.

Farklı olmayı seven her yaş grubundan tüketiciler, yüzlerce farklı halı modeli ve rengi arasından, kendi zevklerine uygun ürünleri web sitemizde ve satış noktalarımızda görebilirler.Gerçekçi ve sabit halı fiyatları politikası ile iade garantili online olarak satın alabilirler.

Yarattığı tarz ile birlikte kendi müşteri kitlesini ve takipçilerini oluşturmayı başaran Apex’in serüveni, 1990’lı yılların başlarında el tezgahlarında dokunan unutulmaya yüz tutmuş, tiftik dokuma kilimleri günümüz koşullarına uyarlamasıyla başladı.

Müşterilerinde aidiyet hissi yaratacak bir marka olma anlayışıyla yola çıkan Apex, geçen yıllar içerisinde yaşam kalitesini arttıran, göz zevkine hitap eden ürünleri, gün geçtikçe artan müşteri kitlesiyle buluşturdu.

Modern halıda moda kavramının Türkiye’ye yerleşmesinde büyük hizmet veren Apex Halı olarak ,1994 yılından bu yana Türkiye genelinde 60 ’ın üzerinde ilde 1000 ’i aşkın bayiimizle, modern halılarımızı, kilimlerimizi, ev tekstili ürünlerimizi, banyo halılarımızı, tüketicilerimize ulaştırıyoruz.

Bir kısmını yurtdışında ürettiğimiz koleksiyonlarımızı ayrıca Ortadağu, Avrupa ülkelerine ve Amerika’ya ihraç ediyoruz.

Modern Halı, kilim ve banyo halılarında ithalat ve toptan satış yapıyoruz. Koleksiyonlarımızın tamaı Türkiye’de üretiliyor ve Türkiye genelinde 60 ’ı aşkın ilde müşterilere ulaştırılıyor.HALIDA DEVRİM – KAYMAZ TABANLI HALI
kaymaz halıPolyamid üretilen kaymaz tabanlı halılarımız, APEX markasının sektörde bu tip ürünlerle özdeşleşmesini sağladı.Özellikle ıslak zeminlerde de kullanılabilen bu halılar zaman içinde APEX olarak anılmaya başlandı. Ürün yelpazemizde akrilik, polyester vs.. gibi elyaflardan dokunan makine halıları, el dokuma yün halılar, banyo paspasları, çocuk halıları bulunmaktadır.
2007 yılında Casandra home markasıyla, tüketicilerimizi ev tekstili ürünleri ile buluşturduk.Geçen yıllar içinde Casandra home ürün gamı genişleyerek büyüdü.

Farklı olmayı seven her yaş grubundan tüketiciler, yüzlerce farklı model ve renk arasından, kendi zevklerine uygun ürünleri Ankara (Siteler) ve İstanbul (İkitelli Masko Mobilyacılar Sitesi) showroomlarımızda görebilirler.

İŞ ANLAYIŞIMIZ
Apexin ilk kuralı, Çalışanlarına, İş Ortaklarına, Müşterilerine karşı dürüst olmaktır. Bu aynı zamanda Apexi farklı yapan en önemli prensibidir.
Apex, “İnsani Değerler”in, ticaretten daha değerli olduğuna inanır. Müşterileri ile kurduğu ilişkiyi, yaptığı iş kadar önemsemesinin nedeni bundandır.
Apex, Çalışanlarına, İş Ortaklarına ve Müşterilerine “değer katmayı” ve onlarla birlikte bir “değer üretmeyi” kendisi için en önemli görev addeder.
Apex, Türkiyenin önde gelen firmaları arasına katılmak için “çok çalışmayı” kendisine çalışma felsefesi edinmiştir.
Apex, her türlü ürünü kendisinde toplayamayacağını bilir ve İş Ortakları ile birlikte çalışmaktan zevk alır.

SEKTÖRDE 20. YIL
Sena tuhafiye.1992 yılında, başarılı iki genç girişimci kardeş tarafından kuruldu.Lise yıllarında okul sonrası boş vakitlerde açılıp, okul vakitlerinde cama, İş bankasının meşhur mavi zeminli, “Kapalı” yazısı asıldı.Moda şöyle dursun, seri sonu ürünlerin bile 2 yıl sonra ulaştığı bir coğrafyaya, İstanbul’un aktüelitesini taşımaktı amaç.Olmuştu da.1994 yılında, üniversite tahsili amacıyla büyükşehirin yolu tutuldu.Doğunun ticari ahlakı, şehirlilerin tasarım zevkleriyle buluşmuştu.Adı da kondu.APEX.Kolay okunuyordu.Akılda kalıcıydı.Zirve demekti.Sektörün olmasa da, tasarımın, güncelliğin, etik ticaretin zirvesi olmasıydı temenni.İlk mamül, tiftikten mamül yaygılar ve battaniyelerdi.Dokumacıların artık gözden çıkardığı, tezgahların paslandığı bu geleneksel dokumalara, yeni desenler çalışıldı.Aslan yelesi kıvamındaki dokuları, inceltilip günümüzdeki evlerde kullanılacak şekilde modernize edildi.Bu geleneksel dokuma, gün yüzüne çıkmış, tezgahların pası silinmişti.Yeni kimliğine kavuşan yaygılar ilk kez 1998 yılında Evteks fuarında sergilendi.Bir marka doğmuştu.Hayat hikayelerden ibarettir.Bizler, hikayemizde parmak izi olan tüm müşterilerimize, çalışanlarımıza ve iş ortaklarımıza müteşekkiriz.Nice 20 yıllara…

Masko 2A No:5 İkitelli İstanbul Turkey

masko@apexhali.com
(0212) 675 01 00


🟩 Apex Halı indirim kodu Ekim 2023
🏷️ Apex Halı indirim kodu güncel olarak bu sayfada bulunmaktadır. 🛒 Alışverişlerinizi Apex Halı indirim kuponu kodu kullanarak ucuzlatabilir ve paranızdan 🤑 tasarruf edebilirsiniz.
😍 Apex Halı kupon kodu ve kampanyaları, hediye çeki, banka kredi kartı indirimleri, çekiliş haberleri sürekli eklenip sizlere ücretsiz sunuluyor.
🔥 Tamamen ücretsiz ✅ geçerli kupon kodlarına tek tıkla ulaşıp tasarrufun tadını çıkarın.
Apex Halı promosyon koduna ulaşmanın en kolay yolu Kuponla.com sitemizdeki indirimli sıcak fırsatları kaçırmayın!
🛍️ Sepette indirim & bedava kampanya kodlarını kaçırmamak için 🔔 bildirimleri açabilir, e-posta bültenine üye olabilir, sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Keyifli indirimli alışverişler 😋.