Deichmann Tüm Alışverişlerde Geçerli %10 İndirim Kodu

Kod Süresi Doldu
Deichmann'dan yapacağınız tüm alışverişlerde alt limitsiz %10 indirim sağlar....Daha Fazla
DCHYN10 Kodu Aç 
100% Başarılı

Deichmann Seçili Ürünlerde Net %50 İndirim

Fırsat Süresi Doldu
Deichmann'dan tıklayıp alacağınız ürünlerde net %50 indirim sizleri bekliyor....Daha Fazla
Hemen Al
100% Başarılı

HER ŞEY BİR DÜKKAN İLE BAŞLADI…

Her şey 1913’te Ruhr bölgesinin kalbindeki Essen-Borbeck işçi mahallesinde başladı. 1888 doğumlu Heinrich Deichmann eşi Julie ile birlikte işleteceği bir kunduracı dükkanı açtı. İki nesil ve neredeyse yüz yıl sonra bu şirket gelişerek Avrupa’nın pazar lideri konumuna geldi. Bugüne kadar şirket sahipleri borsaya girmedi veya banka kredileri almadı. Deichmann bugün 24 ülkede 3.600’den fazla şube ile yaklaşık 36.150 insanı istihdam ediyor. Eskiden olduğu gibi Deichmann kendi gücüyle büyümeye önem veren bir aile şirketi olarak yoluna devam ediyor.

KURULUŞ YILLARI

1945 yılına kadar olan dönem siyasi ve ekonomik açıdan Weimar Cumhuriyeti’nin ve onu izleyen nasyonal sosyalistlerin diktatörlüğünün sınırlandırmaları ile şekileniyordu. Kurucumuz Heinrich Deichmann ise egemen rejimi reddediyordu. Bunların yanı sıra musevi vatandaşlara yapılan ve bizzat şahit olduğu zulmü de reddediyordu. Heinrich Deichmann, 1940 yılında henüz 52 yaşındayken vefat etti. Aynı dönem olan 1926 yılında doğan Heinz-Horst Deichmann da zaman zaman dükkanda yardımcı oluyordu. Annesi Julie dükkanı ayakta tutarak savaş dönemini geçirdi. Savaştan sonra Heinz-Horst Deichmann tıp ve ilahiyat eğitimi aldı. Bunun yanı sıra annesi ile birlikte küçük aile işletmesini idare etti.

SAVAŞTAN SONRA BÜYÜME

Bu arada tıp doktoru unvanını alan Heinz-Horst Deichmann 1956’da hekimlik yapmaktan vazgeçti ve tamamen firmanın yönetimine odaklanarak komşu şehirler Düsseldorf ve Oberhausen’de yeni şubeler açtı. O yıllarda Deichmann kendini halkın iyi, uygun fiyatlı ayakkabılar konusundaki temel ihtiyaçlarının karşılanmasından sorumlu hissediyor ve çalışmalarını hızlandırıyordu. 1974 yılında 100. mağaza Würzburg’ta açıldı. Neredeyse eşzamanlı olarak uluslararası çalışmalar başladı. Deichmann İsviçre’de köklü bir geçmişe sahip olan Dosenbach ayakkabı zincirini satın aldı. Ardından Dr. Heinz-Horst Deichmann bambaşka bir alanda da çalışmaya başladı. Hindistan’da cüzzam hastaları için çalışan wortundtat adlı yardım projesini başlattı.

ÜÇÜNCÜ NESİL İŞBAŞINA GELDİ

Firma kurucusunun 1962 doğumlu torunu Heinrich Deichmann 1989 yılında şirkete katıldı ve 1999’da yönetim kurulu başkanlığı pozisyonunu devraldı. Bugün ise Deichmann‘nın İdari Heyeti ve Yönetim Kurulu başkanlığı görevini yürütüyor. Heinrich Deichmann yönetimi döneminde şirket uluslararası çalışmalar konusunda ilerledi. Şirket 40 ülkeden satın alma işlemi gerçekleştirirken 24 ülkede 3.600’in üzerinde şubesi bulunuyor. Ticari gelişimin yanı sıra Almanya, Avrupa, Hindistan ve Tanzanya’daki yardıma muhtaç insanlar için çalışmalar yürütülüyor.

BÜYÜMEMİZ

ARALIKSIZ BÜYÜME VE BAĞIMSIZLIK

Deichmann’ın Şirket Tarihçesi borsaya gitmeden ve krediler almadan kendi gücüyle büyümesini de kapsar. 2015 yılında da başarılı grafiğini koruyan Deichmann dünya çapında yaklaşık 172,3 milyon çift ayakkabı satışı gerçekleştirdi ve böylece önceki yıl ile kıyaslandığında %3 daha fazla ayakkabı satmıştır, yani satışını beş milyon çift arttırmıştır.

Deichmann, Almanya başta olmak üzere 22 Avrupa ülkesinde ve ABD’de yaklaşık 37.300 çalışan istihdam ediyor.

Almanya

2016 sonu itibarıyla yaklaşık 15.500 kişi Almanya’da Deichmann SE için yaklaşık 1.390 mağazada ve ayakkabıların dağıtımını gerçekleştiren merkez depolarında çalışıyor. Deichmann 2016 senesinde yaklaşık 210 kişiyi daha istihdam etmeyi planlıyor Almanya’da gerçekleştirilen işler halen toplam grup cirosunun %41’ini oluşturuyor ve 2015 yılında Almanya‘da ciromuz 2,02 milyardan 2,1 milyar Euro’ya çıktı.

Genişleme Planları

2015 yılında Deichmann grubu içerisinde Almanya’da yaklaşık 74,5 milyon çift ayakkabı satıldı. Yeni hedefler ile birlikte yeni yatırımlar ve büyüme planları da gelişiyor. 2016 yılı içerisinde Deichmann Almanya’da 72 yeni mağaza açmayı hedefliyor. 2016 yılında Deichmann bünyesinde toplam olarak 168 yeni mağaza açılışı ve 144 redekorasyon hedefleniyor.

MODA

Ayakkabılar her kıyafetin en önemli parçasıdır. İster elegan, ister trend veya gündelik olsun her stil ve şık görünüm tamamlayıcısı olacak uygun ayakkabıyı arar. Deichmann müşterilerine kadın, erkek ve çocuklar için, ayrıca farklı spor alanlarına yönelik model ve markaların yer aldığı yüzlerce çeşitlik geniş ürün yelpazesi sunuyor. Trend avcılarımız bütün dünyada gelecekteki yeniliklerin izini sürüyor. Moda çevrelerini gözlemliyor, fuarlarda geleceğe göz atıyor, trend başkentlerinde en yeni akımları yakalamak için gözlem yapıyor ve nelerin revaçta olduğunu keşfediyorlar.

Aralıksız devam eden koleksiyon güncellemeleri moda akımlarını hızlıca Deichmann modellerine yansıtılmasını sağlıyor. En popüler ve modayı yansıtan ürünler her zaman mağazalarımızda yer buluyor. İster “Borelli” marka iş hayatına uygun brogue, ister “Catwalk” marka parıltılı parti ayakkabıları, ister „5th Avenue“ marka klasik çizmeler veya şirin “Elefanten” marka çocuk sandaletleri olsun, yüzlerce farklı model Diechmann mağazalarında satışa sunuluyor. Böylece her tarza uygun ayakkabıyı aynı çatı altında bulma şansı ve kolaylığı yaşanıyor.

Biz „uygun fiyata kaliteli moda“ sunmanın yanı sıra müşterilerimize iyi bir hizmet sunmayı hedefliyoruz. Personelimize eğitim merkezlerimizde meslek içi eğitimler veriyor, hizmet kalitemizi sürekli kontrol altında tutuyoruz. Ortalamanın üzerindeki çıraklık eğitimi oranı sayesinde uzman ve yönetici kadrolarını da kendi bünyemizden temin ediyoruz.

  • Adres
  • 19 Mayıs Caddesi No.3 Golden Plaza Kat.6
    34371 Şişli – İstanbul
  • Telefon 0212 373 70 00
  • Vergi Dairesi Boğaziçi Kurumlar: 273 056 54 70
  • E-posta [email protected]
MÜŞTERİ HİZMETLERİ: 0850 200 0450