Axess’e özel JeansLab.com.tr’de Ek % 5 indirim!

Fırsat Süresi Doldu
Axess’e özel 4 - 28 Şubat 2021 tarihleri arasında JeansLab.com.tr’den...Daha Fazla

Axess’e özel 4 – 28 Şubat 2021 tarihleri arasında JeansLab.com.tr’den yapacağınız alışverişlerinizde tüm indirimlere ek %5 indirim fırsatı sizi bekliyor!

Kampanya detayları:

  • Axess’e özel 4 – 28 Şubat 2021 tarihleri arasında www.jeanslab.com.tr’de tüm indirimlere ek %5 indirim sunulmaktadır.
  • Ödeme esnasında ödeme şeklinin Akbank olarak seçilmesinin ardından indirim tutarı otomatik olarak yansıyacaktır. İndirim firma tarafından uygulanmaktadır.
  • Kampanya kapsamında herhangi bir alt barem bulunmamaktadır. Kampanya mevcut indirimlere ek %5 indirim olarak geçerlidir.
  • Kampanyadan Axess, Wings, Free, Neo ve Akbank Kart, Axess Öğrenci asıl/ek ve sanal kart sahipleri ve Bank’O Card Axess sahipleri faydalanabilir.
  • Akbank T.A.Ş. kampanyayı durdurma ve değiştirme hakkını saklı tutar.

Daha Az

Hemen Al
100% Başarılı

JEANSLAB: Sadece bir markadan oluşan hayat sana az geldiyse… Özlenir Giyim’in çatısı altında bulunan ve Jean laboratuarı fikrinden doğan Jeanslab mağazaları, sınırsız ürün çeşidinin aynı çatı altında buluştuğu konsept mağazalar zinciridir… Jeanslab mağazaları; Diesel,Sisley ,Glocal, Armani Jeans, CK ,Hilfiger Denim, G-Star ve Lacoste markalarını müşterilerinin beğenisine sunuyor. JeansLab’lerde ünlü markaların jean çeşitlerinin yanı sıra üst giyimden ayakkabıya, çantadan iç giyime sezon trendlerini yansıtan geniş bir ürün yelpazesine ulaşmak mümkün. JeansLab, ziyaretçilerine ; çeşitliliği, trendlerden uzaklaşmadan seçim yapabilme özgürlüğünü ve sadece bir markaya bağımlı olmamanın getirdiği rahatlığı sunuyor. Jeanslab zengin marka ve ürün yelpazesiyle trend ürünleri mağazalarının yanı sıra online mağazasında da tüm müşterilerinin beğenisine sunuyor.

Jeanslab

jeanslab

Dünyanın önde gelen giyim markalarını Türkiye’deki kullanıcılarıyla buluşturan Jeanslab, jean kumaşın modada yer alan tüm kullanımlarını tek çatı altında topluyor. Sınırsız ürün seçeneği arasından farklı konseptleri bir araya getirerek sunan mağazalar zinciri, giyim sektörüne bakışı değiştiriyor. Jeanslab; Guess, Diesel, Armani, Glocal, Calvin Klein, Sisley ve daha birçok uluslararası markayı bir arada sunarak kullanıcılarının ünlü markaların son trendlerine ulaşmasını sağlıyor. Jean çeşitlerinin yanı sıra her kesime hitap eden çanta, ayakkabı ve aksesuarlarla alışveriş olanaklarını genişletiyor. İstanbul, Ankara, Bursa, Kocaeli, Muğla, İzmir, Mersin, Diyarbakır ve Batman’da hizmet sunan mağazalarının yanı sıra Jeanslab online alışveriş seçenekleri sayesinde tüm bu ürün çeşitlerine kolayca ulaşabilir, dünyaca ünlü markaların kaliteli ve güncel tasarımlarına sahip olabilirsiniz.

Jeanslab ile Gelişen Jean Kullanımı

Amerikan tarzıyla bütünleşen jean kumaşlar dünya çapında 7’den 70’e hitap eden geniş kullanıcı kitlesiyle biliniyor. İşçilerin tekstil ürünlerinde tercih ettikleri ilk kumaş türü olmasıyla günden güne yayılmaya başlayan kot kumaşlar, kısa sürede moda endüstrisinin önemli bir bileşeni haline geliyor.

İnce, çapraz nervür kesimiyle diğer kumaş türlerinden ayrılan kot, dimi dokuma tipine sahip dayanıklı pamuktan üretiliyor. Kumaş yüzeyinde açı oluşturarak sağa veya sola eğimli çizgiler oluşturan örgü tipi olarak bilinen dimi sayesinde, sağlam bir dokuma kumaş özelliği gösteriyor. Kot; kaba, pamuklu pantolon kumaşı olarak biliniyor olsa da jean adını almasının geçmişi 1871’e kadar dayanıyor. Dokunacak kumaşın uzunluğunu ifade eden çözgü pamuk ipler sayesinde oldukça sağlam özelliğe sahip bu kumaş türünün temelini Cenova halkının iş kıyafeti olarak kullandığı pamuk kadife kumaşlar oluşturuyor. Amerika’da ise altın depolamak amacıyla büyük ceplere ihtiyaç duyan maden işçilerinin dayanıklı kıyafet arayışları sayesinde şekilleniyor. Sadece çalışan erkekler tarafından giyilen pantolon modelleriyken kısa sürede güçlü bir moda akımı yaratıyor. Sonrasında çoğu ülkede her kesimin tercih ettiği ve farklı tasarımlarını severek aldığı hem günlük hem özel kullanıma uygun kumaş türü haline geliyor.

Jeanslab kadın, erkek, çocuk ürünlerinde mavi tonlarının ağırlıklı olarak kullanıldığı kot kumaşlarda özellikle indigo boya tercih ediliyor. Bunun haricinde siyah, beyaz, gri, krem ve eskitme tarzı jean modelleri de üretiliyor. Çözgü ipliklerinin mavi ve tonlarına boyanmasıyla elde edilen indigo pantolonlara oldukça sık rastlanılıyor. Spandeks veya farklı elastik bileşenler içeren streç jean modellerinde kumaşa daha fazla esneklik kazandırmak amaçlanıyor. Ezilmiş ve eskitilmiş görünüme sahip olanların ise kumaş işlenişi diğer tiplere göre farklı aşamalardan oluşuyor. Damarlara sahip bir kumaş görünümü oluşturmak için ise klor ve süngertaşı kullanılıyor, kumaş asite maruz bırakılıyor. Daha pürüzlü ve sert bir dokuya sahip ham kumaşlar, bu özelliğini boyanma işleminden sonra yıkanmamasından alıyor. Sanforized kumaş ise yıkama esnasında çekmemesi için farklı bir işlem daha görüyor. Ham kumaş dışındaki tüm jean kumaş türleri bu işlemden geçirilerek üretiliyor.

Markaya Göre Jean Seçimi

Jeanslab erkek ve kadın koleksiyonlarında jean kumaş orijinalliğini ön planda tutarak, kullanıcı güvencesini dünya genelinde kullanılan markaların ürünlerini sunmayı tercih ederek sağlıyor. Bu noktada kot kumaştan üretilen herhangi bir giysinin seçilmeden önce bazı noktalarına dikkat etmek gerekiyor.

Paçaların, ceplerin ve yanlardaki dikişlerin sağlamlığı pantolon seçiminde dikkat edilmesi gerekenler arasında yer alıyor. Elastikiyet oranına sahip, harekete göre belli bölgelerden esneme yapmayan veya kopmayan sağlam dikişler, pantolonun kullanım ömrünü uzatıyor. Özellikle çift ve zincir dikiş tipleri kotun kalitesi hakkında ipuçları verebiliyor. Kalın ve dayanıklı olduğu sürece tek dikiş de pantolonun sağlam kalmasına yardımcı oluyor. Pantolonun kumaş birleşim yerlerinin incelenmesiyle görülebilecek dikiş sıklığı, kalite ve kumaş sıkılığı hakkında bilgi verebiliyor. Jeanslab outlet seçeneklerine sahip online mağazalardan da inceleyebileceğiniz bu ayrıntılar sayesinde ideal ürüne ulaşmanız kolaylaşıyor. Esneme faktörüne sahip streç kotlar, vücut kıvrımlarına uyum sağlayarak pürüzsüz bir kumaş görünümü yaratıyor. Likra ve spandeks yüzdesine göre değişen esneklikte üretilen bu pantolonlarda %2 oranına sahip esneme payı, gereken rahatlığı sunarak çoğu kullanıcıyı tatmin eden bir kullanım sunuyor. Streç yapıdaki pantolonlarda bakılması gereken bir diğer nokta ise ürün bedeni oluyor. Diğer pantolon tiplerinden farklı olarak esneme payına sahip jean kumaşların seçiminde kişisel tarz ve vücut şeklinin yanı sıra giyildikten sonra gevşeyebileceklerini göz önünde bulundurmak gerekiyor. Özellikle büyük bedene sahip kullanıcılarda şekillendirici özelliğiyle streç pantolonlar oldukça sık tercih ediliyor.

Pantolon üzerindeki küçük ayrıntılardan bir diğeri ise düğmeler ve kumaşları birbirine bağlı tutan perçin ve benzeri malzemeler oluyor. Jeanslab Diesel ürünlerinin kalitesinde öne çıkan bu ayrıntılara yapılan yatırımlar, ürünün işçilik kalitesi hakkında bilgi veriyor. Arka ve ön cep kontürleri de bu noktada kriterleri belirleyen özelliklerden sayılsa da gerçek malzemeleri ayırt etmek ürünün bütünlüklü şekilde incelenmesiyle mümkün oluyor. Glocal Jeanslab sayesinde bir araya gelen marka, kadın giyim sektörünün öne çıkan giyim firmaları arasında yer alıyor. Genç ve dinamik tasarımlarıyla günden güne yenilediği ürünleri her tip bedende, çağa uygun stiller sunmayı amaçlıyor. Hangi vücut tipine sahip olduğunu bilmek, sahip olunan üründen alınacak tatmin düzeyini etkiliyor. Bazı durumlarda şık ve estetik görünen çoğu pantolonun beden üzerinde farklı tarzda durması, bedenin özellikleriyle yeteri kadar uyuşmadığı durumlarda ortaya çıkıyor. Bu noktada vücut tipini belirlemek ve bu ölçülere göre Jeanslab outlet mağazaları ve online platformlarından alışveriş yapmak, daha doğru seçimler yapılmasını sağlıyor. Omuz, göğüs, bel ve kalça ölçülerini öğrenmek, ideal ürüne ulaşmada atılması gereken ilk adımlardan biri oluyor. Pantolon rengini seçme veya doğru jean mavisine ulaşma noktasında ise vücut kıvrımlarına dikkat etmek gerekiyor. Her rengin dengelediği vücut tipi bulunmakla beraber koyu renklerin çoğu vücut tipine daha rahat uyum sağladığı biliniyor.

Giyimde Paça ve Bel Boyu

Beden özelliklerine göre değişkenlik gösteren jean kumaş türlerinde fit tarzlar; geniş, düz, dar gibi paça kesim yöntemleriyle biliniyor. Geniş paçaya sahip modellerde diz kısmından başlayan 20 cm genişlik, modele göre değişmekle beraber paçalara doğru genişleme oranı artan oranlarda üretiliyor. Dar kesim pantolonlar ise %2-4 spandeks jean kumaştan üretilmekle beraber bacağın alt kısmından bileğe doğru vücuda tam oturan bir görünüm veriyor. Düz kesime sahip pantolonlarda ise jean kumaştan çok polyester, yün, ipek veya pamuk karışımları tercih ediliyor.

Takım elbiselere ait olan veya kot kumaşa sahip olan pantolonlarda bel boyu, kıyafetin kesiminden vücut kıvrımlarına kadar birçok ayrıntıyı ortaya çıkarıyor. Yüksek, orta ve düşük belin tanımladığı anlamlara bakıldığında ise ayarlanması dikkat gerektiren kıyafet ölçülerinden biri olduğu görülüyor. Yüksek bele sahip bir pantolon, bel bandının belin doğal ölçülerine uyum sağlayarak sabitlendiği kısmını ifade ediyor. Pantolonların bu yükseklikte oluşturduğu estetik görünüm belin, gövdenin en ince kısmını oluşturmasından kaynaklanıyor. Pantolonun denk geldiği göbek deliği hizası veya daha yukarıya oturan ölçüler yüksek bel olarak adlandırılsa da vücut tipi bu kriterin asıl belirleyicisi oluyor. Orta veya düşük bel kategorisine giren ürünler ise pantolon kemerinin kalça kemiğinin altında durduğu görünümlerde ortaya çıkıyor. Anatomik olarak iç bükey olan kalça kemiklerinin en dar olduğu nokta, aynı zamanda düşük ve orta bel pantolonların meydana getirdiği ölçülere uyum gösteriyor. Kalça kemiğinden daha yükseğe oturan pantolonlar ise orta bel kalıplara uygunluk gösteriyor.

Jeanslab Ürünlerinde Kumaş Özellikleri

Kumaş seçimini yaparken kıyafetin stili ve kullanım amacı öne çıkıyor. Stil, malzemeyi etkiliyor. Malzeme ise beklenen görünümün elde edilmesinde önemli bir etken olarak biliniyor. Aynı desende fakat iki farklı kumaştan yapılmış iki kıyafet birbirinden farklı görünebiliyor. Beden üzerinde salınan ve rahat bir görünüm yaratması beklenen pantolonlarda saten veya şile gibi ince, bol dökümlü malzemeler tercih ediliyor. Daha yapılı durması istenen kalıplarda ise brokar veya keten gibi daha sert, kalın kumaşlar seçim önceliğine sahip oluyor.

Giysinin kullanım yeri de kumaşın seçilmesinde dikkat edilmesi gereken kriterler arasında yer alıyor. Sıcak tutması istenen ürünler daha kalın ve sıkı malzemeden üretilirken dayanıklılık noktasında dikiş yöntemleri öne çıkıyor. Jeanslab erkek mont modellerinde dikkat çeken profesyonel dikiş ayrıntıları kaliteli kumaşa yapılacak yatırımın güvencesini veriyor. Jeanslab mont çeşitlerinde öne çıkan su geçirmez polyester ve sürdürülebilir yalıtım özelliği, sağlam dikişi sayesinde işlevselliğini koruyor.

Üründe kullanılan materyal, belirli stildeki bir ürünün dikiminde kolaylık ve zorluk derecesini belirliyor. Pamuk, keten, yün gibi kalın ve sert kumaşların dikimi genellikle kolayken; şifon, saten gibi ince ve kaygan malzemelere sahip kıyafetler genellikle daha zor dikim süreçlerinden geçiyor. Fiyatlandırma politikalarına da yansıyan bu süreçlerle kalite ve ürüne olan güvenin sağlanması amaçlanıyor. Çoğunlukla gömlek ve bluzlarda kullanılan patiska kumaş, ince yapıda ve genellikle pamuk karışımından üretilse de keten ve yün ihtiva eden çeşitleri de bulunuyor. Yumuşak ve hafif dokuya sahip olmasının yanı sıra sağlamlığı ve kıvrımları kavrayışıyla biliniyor. Brokar kumaş özel günler için tasarlanan kıyafetlerde ağırlıklı olarak kullanılıyor. Sert ve stabil yapısı kıyafetlerde hacim arayan kullanıcılar için bir alternatif oluşturuyor. Pamuk ve polyester karışımı içeren kadife, triko ve jarselerde kullanıldığı gibi bluz ve tişörtlerde de sıklıkla tercih edilen kumaşlar arasında yer alıyor. %2-5 oranında elastan içeren fitilli kadife kumaşlar, blazer ceketlerde ve bilek boyuna sahip pantolonlarda bulunuyor. Dar kesim pantolonlar için ideal yapıya sahip bu kumaş türü, içerdiği pamuk düzeyi sayesinde mevsim geçişlerinde sık tercih edilen modellerin üretiminde yer alıyor. %100 polyester şifonlar yarı saydam ve dökümlü görünümde, düz dikiş yerine Fransız dikiş stili kullanılarak üretiliyor. Çoğunlukla ipek ve polyesterle olan karışımı ince gömlekler, bluzlar ve elbiselerde kullanılıyor. Pamuk, yün, ipek, viskon ve polyesterle bir arada kullanılan krep kumaş; dış giyim, pantolon, etek ve elbiselerde sıklıkla tercih ediliyor. Kalın ve orta ağırlıkta, yün ve pamuk karışımıyla elde edilen kreplerin kullanım alanı daha genişken, ince viskon krepler daha çok bluzlarda tercih ediliyor. Denim veya kot kumaş dimi dokumadan oluşan, çoğunlukla pamuk ve streç elastanla üretiliyor. Dar kesim kotlar için %2-5 elastan içerenler ideal kabul edilirken, kalın ve orta ağırlıklı bir denim çoğu kullanıcının seçiminde üst sıralarda yer alıyor. Flanel kumaş her iki yüzü de yumuşak dokuya sahip, fırçalanmış dimi dokuma kumaştan üretiliyor. Gömlekler genellikle pamuk içerse de dış giyime yönelik yün ve sentetik elyaf kullanılan türleri de bulunuyor. El dokuması yüne benzeyen kaba bir yapıya sahip tüvit, pürüzlü yapısıyla öne çıkıyor. Pantolonlar, paltolar ve blazer ceketler de sert ve kolay şekil alan yapıları sayesinde sıklıkla kullanılıyor.

Jean kumaşı yıkamadan önce etiket talimatlarına da dikkat etmek gerekiyor. Çünkü indigo renkler etiketteki yıkama talimatlarına uyulmadığında boya akıtabiliyor ve ilk yıkamadan diğer çamaşırlar üzerinde farklı renkler bırakabiliyor. Orta ila normal ısı derecelerine sahip soğuk suda yıkanabilirken kurutucu makineye sahip olan kullanıcılar için orta ısıya sahip kurutucu derecelerinde işleme sokulabiliyor. Kurutma makinesi tercih etmeyenler için üretici firmalar tarafından kot pantolonların asılarak kurutulması ve ancak birkaç kez kullanıldıktan sonra makineye atılması öneriliyor.

Mont ve Ayakkabılarda Jeanslab Kalitesi

Moda tutkusunda yaş ve cinsiyet tanımayan parçaların arasında ayakkabılar geniş bir yer kaplıyor. Öne çıkan ürünlerin öncelikli tercih edilmesinin yanı sıra doğru ayakkabıya sahip olmak isteyen kullanıcılar, en az stil sahibi olmak kadar dikkat isteyen süreçlerden geçiyor.

İyi malzemeye sahip her ayakkabı kıyafete katacaklarının yanı sıra ayağın konforunu tüm vücutta hissettiren etkiler gösteriyor. Deri söz konusu olduğunda sentetik olarak parlatılan ve kusursuz görünüme kavuşturulan modeller şık bir görünüm sunuyor. Mat veya grenli tasarıma sahip olanlar ise günlük ve rahat bir görünüm arayanların tercihi oluyor. Local Jeanslab sayesinde hitap ettiği kesimi her geçen gün daha da genişleterek modern ayakkabı tasarımlarını kullanıcılarıyla buluşturuyor. Hayatın her alanına eşlik edebilecek genişlikte ürün yelpazesi farklı renk seçenekleri ve kalıplarıyla giyimde olduğu kadar ayakkabı kategorisinde de farklı seçenekler sunuyor. Artık bir klasik haline gelen Converse modellerine de Jeanslab ayakkabı kategorilerinden ulaşmak mümkün hale geliyor. Bu kategoriler sayesinde Jeanslab Local, Tommy Hilfiger, Lacoste ve daha birçok ünlü markanın ayakkabı serilerini bir arada sunarak takipçilerinin ideal ürüne ulaşmasına yardımcı oluyor.

Gömlekleri veya bluz renklerini uyumlu hale getirirken jean veya kumaş pantolonla dengeyi oluşturmasına dikkat ediliyor. Aynı durum ayakkabılar için de öne çıkıyor; günlük ofis giyiminden açık havaya uygun giyime kadar doğru ayakkabı kombini, tarzı ve rahatlığı etkiliyor. İş ve resmi mekanlara uyan gömlek ve chino pantolonlarla sık tercih edilen siyah renk ve rugan deri modelleri olurken, tişört veya kot pantolon altına uygun olarak açık renk ve spor ayakkabılar seçiliyor. Zorlu hava koşulları ve açık hava sporları için bot türleri, davetler ve kutlamalar için desenli ve şık görünüme sahip olanlar tercih ediliyor. Jeanslab erkek ayakkabı seçenekleri arasında birbirinden farklı tasarımlara sahip ürünlerden, zaman ve mekana uyacak ideal ürün kolaylıkla seçilebiliyor.

Doğru bir çift ayakkabı uzun süre ayakta kalınmasına yardımcı olurken stilinizde tamamlaycı bir görünüm elde etmenize de yardımcı oluyor. Taban özellikleri bu noktada dikkat edilmesi gerekenler arasında yer alıyor. Kauçuk ve sert plastik içeren malzemelerin kullanılması, çoğu modelde sağlam kalıpların ortaya çıkmasını sağlıyor. Ayak gövdesine ve ayakucuna ideal sıkılıkta oturan ayakkabılar ise çarpma ve darbelere karşı iyi bir bariyer görevi görüyor. Tüm bu kapsamlı incelemeler modaya uygun özelliklere sahip ürüne ulaşmanıza, kullanım amacını uzun sürede karşılayıp karşılamayacağına karar vermenize olanak tanıyor. Malzeme, kalite ve şık görünüm gibi üst segmentte özelliklere sahip olsa da ayakların konforunu sağlamadığı sürece uzun vadede ürününden memnun olunamıyor. Bu noktada online mağazalardan yapacağınız alışverişlerde ayrıntılı bilgi bölümlerini incelemek ve benzer modellere göz atmak, ürün hakkında daha derinlemesine inceleme sağlayarak her yönden ideal olana ulaşılmasını kolaylaştırıyor.

Gardırobunuzda yenilik istiyor, farklı stillerde ürünlerle gününüzü renklendirmek istiyorsanız Jeanslab indirim ve kampanyalarından haberdar olmak için Türkiye ve dünyanın başarı, kalite ve güvenilirlik açısından önde gelen markalarını Trendyol sayesinde inceleyebilir, sizin için en doğru ürüne hızlıca ulaşabilirsiniz.

Adres: İstiklal Cad. No:77 Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 245 59 60

Kurumsal E-posta: [email protected]


🟩 JeansLab indirim kodu Mayıs 2022
🏷️ JeansLab indirim kodu güncel olarak bu sayfada bulunmaktadır. 🛒 Alışverişlerinizi JeansLab indirim kuponu kodu kullanarak ucuzlatabilir ve paranızdan 🤑 tasarruf edebilirsiniz.
😍 JeansLab kupon kodu ve kampanyaları, hediye çeki, banka kredi kartı indirimleri, çekiliş haberleri sürekli eklenip sizlere ücretsiz sunuluyor.
🔥 Tamamen ücretsiz ✅ geçerli kupon kodlarına tek tıkla ulaşıp tasarrufun tadını çıkarın.
JeansLab promosyon koduna ulaşmanın en kolay yolu Kuponla.com sitemizdeki indirimli sıcak fırsatları kaçırmayın!
🛍️ Sepette indirim & bedava kampanya kodlarını kaçırmamak için 🔔 bildirimleri açabilir, e-posta bültenine üye olabilir, sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Keyifli indirimli alışverişler 😋.