Kodris Tüm Alışverişlerde %20 İndirim Kodu

Kod Süresi Doldu
Kodris'ten yapacağınız tüm alışverişlerde %20 indirim sağlar....Daha Fazla
BHBAAG17 Kodu Aç 
100% Başarılı

Son Eklenen Medya Kuponları

D&R Plaklarda % 10 İndirim – Yerli & Yabancı

Fırsat Süresiz
D&R yerli yabancı plaklarda %10 indirim sağlar. https://www.dr.com.tr/kataloglar_/yerli-yabanci-plak/8030... Detayını Gör
Hemen Al
100% Başarılı

idefix Ücretsiz Kargo İndirim Kupon Kodu

Kod Süresiz
idefix ücretsiz kargo kodu ile kargonuzu bedavaya getirin. Bu kupon... Detayını Gör
0031AB7F Kodu Aç 
98% Başarılı

% 30 Shutterstock Sınırlı Süreli Teklif Kodu

Kod Süresiz
Sınırlı süreli teklif: Kısa süreliğine %30 indirim Kısa Süreli İndirim!... Detayını Gör
K3XQXYFH Kodu Aç 
100% Başarılı

idefix Alışverişlerine 20₺, 40₺, 60₺, 100₺ İndirim Kodu

Kod Süresiz
idefix indirim kodu ile alışverişlerde 100 TL'ye varan indirim sizi... Detayını Gör
AVJIDE20 Kodu Aç 
100% Başarılı

idefix Ayın İndirimi: % 50’ye Varan İndirimler Kitap Festivalinde! – Fiyat Tutulması

Fırsat Süresiz
🌟3 Güne Özel Fiyat Tutulması BAŞLADI! Ekim geldiyse idefix'te yepyeni... Detayını Gör
Hemen Al
100% Başarılı

Kodris Hakkında

Kodris platformu öncelikle 8-16 yaş arasındaki çocuklara kodlama öğretmek amacıyla kurulmuş bir platformdur.

Kodlama ve algoritma ile çocuklar 21. yüzyıl becerilerinden; problemlere farklı yönleriyle bakıp çözümler üretebilmeyi, sistemli ve yaratıcı düşünebilmeyi ve en kısa çözüm önerileri sunabilmeyi kazanırlar. Çünkü; öğrenciler algoritma mantığını kavradıklarında her şeyin belirli bir düzen içerisinde gerçekleştiğini, belirli bir sıra ile olmadığı zaman yapılması gereken işlemlerin gerçekleşmediğini kavrarlar. Kodlama sadece bilgisayar bilimleri ile sınırlı olmayıp, disiplinler arası etkileşim açısında da çok önemlidir.

Algoritmik düşünme, analitik düşünme, eleştirel düşünme, problem çözebilme, tasarım odaklı düşünme gibi çağımızın becerilerinin önemini farkeden bir çok gelişmiş ülke bu yolda eğitim sistemlerinde köklü değişiklik yapma yoluna gitmişlerdir. ABD, İngiltere, Fransa, Finlandiya, Almanya, Güney Kore, İsrail gibi ülkeler 21.yüzyıl becerileri ile donatılmış yeni bireylerin yetiştirilmesi için erken yaşta kodlama eğitimi ile bu becerileri kazandırmak amacıyla ilkokuldan itibaren eğitim müfredatlarına kodlama dersini eklemişlerdir.

Kodris platformu temel olarak ilköğretim ve ortaöğretim kademesinde gereksinim duyulan ve öğrencilerin algoritmik/bilişimsel düşünme becerilerini arttırarak ileri düzeyde bilgisayar becerisi için temel oluşturmayı sağlayan e-öğrenme imkanı sunmaktadır.

Konusu itibariyle kodris, özel ve devlet okullarında AR-GE si yapılmış (Farklı yaş gruplarına göre öğrenme düzeyi vs.), müfredatı olan, oyun temelli, online, öğrenci-öğretmen etkileşimi olan, algoritma kurmayı öğreten, gerçek bir kodlama dili öğreten online e-öğrenme platformudur.

kodris platformu oluşturulurken ulusal ve uluslararası literatür taramaları yapılmıştır. Üniversiteler ve okullar ile kurulan iş birliği sayesinde pek çok kez değerlendirilme imkânı bulunmuştur. En iyi sonuçlara ulaşabilmek adına yurt dışı örnekleri yerinde incelenmiştir. Ülkemiz genelinde uygulanabilmesi için Ankara Üniversitesi tarafından onaylı müfredat hazırlanmıştır. Aynı müfredat Milli Eğitim Bakanlığı tarafında da onay aşamasındadır.

  • Öğrencilerimize algoritma kurma ve kurulan algoritmayı kodlamayı öğretme,
  • Bilgisayar gibi düşünme temeline dayanarak analitik düşünebilmeyi öğretme,
  • Programlı ve değişkenleri dikkate alarak işlemler yapmayı öğretme,
  • Problemler için en kısa yoldan çözüme ulaşmaya yönelik problem çözme yeteneğini geliştirmeyi öğretme gibi amaçlarımız bulunmaktadır.

Kodris içerisinde yer alan konularımızı öğretirken dikkat ettiğimiz önemli hususlar bulunmaktadır.

  • Konularımızı kolaydan zora, basitten karmaşığa ve bilinenden bilinmeyene doğru sıraladık.
  • Arka plan sesi kullanarak etkili, eğlenceli ve oyun tabanlı bir öğrenme ortamı oluşturduk.
  • Akıllı takip sistemimiz sayesinde öğrencilerimizin yapmış oldukları çözümleri otomatik değerlendirip puanlayan bir sistem geliştirdik.
  • Kodris ile ilgili her türlü sorunuza anında yanıt verebilmek için canlı destek servisimizi kurduk.

Kodris platformunu geliştirirken en önemli amaçlarımızdan biri de rakiplerimizden farklı olmaktır. Bu amaçla öğrencilerimize Türk eğitim sistemine uygun bir müfredat kapsamında, gerçek ve blok kodlama imkanı sunan platformumuzu tasarladık. Kodris’te bu iki modumuz senkronize çalışmaktadır. Akıllı Kontrol sayesinde öğrencilerin öğrenme düzeyi takip edilmektedir. Ayrıca öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz kendi sahneni tasarlama modülüyle ile kendi sahnelerini tasarlayıp paylaşabilmektedirler.

Kodlama eğitimine yeni başlayanlar için en uygun kodlama dillerinde biri olan Python dili sayesinde öğrencilerimiz kullanılan platformdan bağımsız şekilde her türlü yazılımı geliştirebilmektedir. Yazımı ve anlaşılması kolay söz dizimi sayesinde günümüzde en popüler diller arasında yer alan Python dili sayesinde öğrencilerimiz kodlamayı severek öğrenmektedir.

Türk eğitim sistemine uygun olarak hazırlamış olduğumuz müfredatımızda 28 haftada işlenecek şekilde ayarlanmış 24 konumuz bulunmaktadır. Konularımız basitten zora doğru ilerlemektedir.

Kodris platformu içerisinde öğretmen hesabıyla giriş yapıldığında kullanılabilecek özelliklerimiz yer almaktadır. Öğretmen paneli içerisinde öğrencilerinizin görev çözümlerine yönelik detaylı takiplerini yapabileceğiniz “Eğitmen Paneli” bulunmaktadır. Derslerinizi verimli şekilde işlemenize yardımcı olacak öğretmen rehberi içerisinde ders planları yer almaktadır. Online sınav yapmanızı ve ödevler hazırlamanızı sağlayacak game builder (Kendi sahneni tasarla) bulunmaktadır.

Öğrencilerimiz kodris içerisinde yer alan 3 boyutlu izometrik platform üzerinden 16 karakterimizin görevleri tamamlamalarına yardımcı olmaktadır. 16 karakterimiz arasında ana karakterlerimiz yardımcı ve düşman karakterlerimiz bulunmaktadır. Öğrencilerimiz hedeflerine ulaşmaya çalışan karakterlerimize yardımcı olurken Python dilini öğrenmektedirler.

Yeniliklere açık, araştırmayı seven, alanında uzman genç kadrosuyla kodris sürekli kendini yenileyerek çalışmalarına devam etmektedir.

(0312) 939 85 32

www.kodris.com
Next Level Kızılırmak Mah. Eskişehir Yolu No:3 06520 Çankaya/Ankara


🟩 Kodris indirim kodu Eylül 2023
🏷️ Kodris indirim kodu güncel olarak bu sayfada bulunmaktadır. 🛒 Alışverişlerinizi Kodris indirim kuponu kodu kullanarak ucuzlatabilir ve paranızdan 🤑 tasarruf edebilirsiniz.
😍 Kodris kupon kodu ve kampanyaları, hediye çeki, banka kredi kartı indirimleri, çekiliş haberleri sürekli eklenip sizlere ücretsiz sunuluyor.
🔥 Tamamen ücretsiz ✅ geçerli kupon kodlarına tek tıkla ulaşıp tasarrufun tadını çıkarın.
Kodris promosyon koduna ulaşmanın en kolay yolu Kuponla.com sitemizdeki indirimli sıcak fırsatları kaçırmayın!
🛍️ Sepette indirim & bedava kampanya kodlarını kaçırmamak için 🔔 bildirimleri açabilir, e-posta bültenine üye olabilir, sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Keyifli indirimli alışverişler 😋.