SEA LIFE + Madame Tussauds İstanbul 2’li Ortak Bilet % 20 İndirimi

Fırsat Süresiz
SEA LIFE İstanbul ve MADAME TUSSAUDS İstanbul'u ortak bilet alarak,...Daha Fazla
 • SEA LIFE İstanbul ve MADAME TUSSAUDS İstanbul’u ortak bilet alarak, hem tek bilet ile ziyaret edebilir, hem de avantajlı fiyatlardan yararlanabilirsiniz.
 • Ortak bilet al, tasarruf et 90 gün içinde istediğin zaman kullan.
 • Uygulamakta olduğumuz güvenlik önlemleri ile Covid 19 virüsüne yakalanma riskini en aza indirmeyi amaçlıyoruz fakat bu riskin tamamen kaldırılması mümkün değildir. Bu nedenle merkezimizi ziyaret eden misafirlerimiz virüse karşı korunmanın kendi sorumluluğunda olduğunu kabul eder.

Daha Az

Hemen Al
100% Başarılı

Madame Tussauds’ta % 25 İndirim – Garanti Bonus Kart

Fırsat Süresi Doldu
Madame Tussauds İstanbul ziyaretlerinizde Garanti BBVA Kartları ile yapacağınız ödemelerde...Daha Fazla

Madame Tussauds İstanbul ziyaretlerinizde Garanti BBVA Kartları ile yapacağınız ödemelerde %25 indirim uygulanacaktır.

DİĞER BİLGİLER

 • Madame Tussauds İstanbul ziyaretlerinizde Garanti BBVA Kartları ile yapacağınız ödemelerde %25 indirim uygulanacaktır.
 • Kampanya, gişeden alınan yetişkin, çocuk ve öğrenci biletlerinde geçerlidir.
 • Kampanyaya tüm Garanti BBVA kartları dahildir.
 • Shop & Fly ve Shop & Fly Business’lar kampanyaya dahildir.
 • İndirim kasada manuel olarak uygulanır.
 • Kampanya 31.12.2020 tarihine kadar geçerlidir.
 • İndirim bayramlarda ve resmi tatillerde geçerli değildir.
 • İndirim başka kampanya ve tekliflerle birleştirilemez.
 • Madame Tussauds İstanbul haftanın 7 günü 10:00- 20:00 saatleri arasında hizmet verir.
 • Merkeze son giriş saati 19:00’dur.
 • 0-3 yaş için giriş ücretsizdir. 14 yaşından küçüklere mutlaka bir yetişkin eşlik etmelidir.
 • Adres: Hüseyinağa mahallesi, İstiklal Cd. No:56, 34435 Beyoğlu/İstanbul

Telefon: 444 3 253 https://www.madametussauds.com/istanbul/tr/

https://www.bonus.com.tr/kampanyalar/madametussauds-eglence-indirim-kampanyalari

Daha Az

Hemen Al
100% Başarılı

Madame Tussauds T.C Kimlik Kartın Şimdi İndirim Kartın + TC Vatandaşı + Öğrenci/Çocuk İndirimi

Fırsat Süresiz
Merkezimize geldiğinde T.C kimlik kartını göster biletini yetişkin biletlerinde 109...Daha Fazla

Merkezimize geldiğinde T.C kimlik kartını göster biletini yetişkin biletlerinde 109 TL yerine 69 TL, çocuk/ öğrenci biletlerinde 80 TL yerine 56 TL öde. Yıldızların ışıltılı dünyasına indirimli giriş yap!

Daha Az

Hemen Al
100% Başarılı

SEA LIFE + Madame Tussauds + Legoland İstanbul 3’lü Ortak Bilet % 20 İndirimi

Fırsat Süresiz
SEA LIFE İstanbul, LEGOLAND® Discovery Centre İstanbul ve MADAME TUSSAUDS...Daha Fazla
 • SEA LIFE İstanbul, LEGOLAND® Discovery Centre İstanbul ve MADAME TUSSAUDS İstanbul eğlence merkezleri için ortak bilet alarak hem tek bilet ile merkezleri ziyaret edebilir hem de en avantajlı fiyatlardan yararlanabilirsiniz.
 • Ortak bilet al, tasarruf et 90 gün içinde istediğin zaman kullan.Uygulamakta olduğumuz güvenlik önlemleri ile Covid 19 virüsüne yakalanma riskini en aza indirmeyi amaçlıyoruz fakat bu riskin tamamen kaldırılması mümkün değildir. Bu nedenle merkezimizi ziyaret eden misafirlerimiz virüse karşı korunmanın kendi sorumluluğunda olduğunu kabul eder.

Daha Az

Hemen Al
100% Başarılı

MADAME TUSSAUDS HAKKINDA
Tarih

250 Yıllık Görkemli Tarih

Dünyanın en ünlü Balmumu Heykel Müzesi markası Madame Tussauds 250 yıl önce ilk Londra’da açıldığı günden beri milyonlarca insan tarafından ziyaret edilmiştir ve bugün hala popülerliğini korumaktadır.

Madame Tussauds’nun bu yıllarca süre gelen başarısının altında pek çok sebep bulunmaktadır ama bunlardan en önemlisi insanların kalbinde yatan merak duygusudur, Madame Tussauds markası yıllardır insanları merak ettirmeye devam etmiştir.

Madame Tussauds’ya gelenler; geçmişten günümüze bir çok ünlünün arasında eşsiz, duygu yüklü bir yolculuk deneyimliyorlar. Madame Tussauds’yu ziyaret edenler tarihi ve kültürel kahramanlarla ve geçmişten bugüne sanat, spor ve siyaset dünyasının en ünlü isimleri ile yakın temas kurma fırsatını yakalıyor. Madame Tussauds tarihin unutulmaz anlarını ve isimlerini ölümsüzleştirerek tüm ziyaretçilerini geçmişten bugüne bir yolculuğa çıkarıyor.

Fransa’dan İngiltere’ye

Tanınmış bir balmumu sanatçısı Dr. Philippe Curtius’ın gündelikçisinin kızı olan Marie’nin çocukluğu Fransa’da geçti. Balmumundan heykel yapmayı genç yaşta öğrendikten sonra, 20 yaşında Fransa Kralı’nın kız kardeşine sanat dersleri vermeye başladı. Marie, 8 yıl boyunca ünlü Versailles Sarayı’nda kraliyet ailesinin yanında yaşadı ve çalıştı. Bu dönemde Marie ve annesi Taht’a olan bağlılıklarının sorgulanmasının ardından hapse atıldılar. Buna karşın, Marie’nin becerileri ve Dr. Curtius’un Milli Askerler üzerindeki etkisi onları kurtardı. Serbest kaldıktan sonra, giyotin kurbanlarına ölüm maskeleri üretmeye zorlandı. Marie 1795’te François Tussaud ile evlendi ve Fransız Devrimi’nden kısa bir süre sonra Joseph ve Francis adında iki oğlu oldu. Daha sonra Dr. Curtius hayatını kaybedince sergisi Madame Tussauds’a miras kaldı ve o da yeni seyirci arayışıyla Londra’nın yolunu tuttu. Burayı 30 yılı aşkın bir süre köşe bucak gezdi. En çok istenen heykeller arasında kraliyet mensupları, politikacılar, devrimciler ve katiller yer alıyordu.

Gündem Madame Tussauds Sergisi ile Takip Ediliyordu..

O günlerde haberler daha çok kulaktan kulağa dolaşarak yayılırdı. Madame Tussauds Sergisi de İngiltere’de gezindiği bu seneler boyunca adeta ayaklı gazete muamelesi görmüş, sıradan insanlarla ünlüleri bir araya getirmesiyle oldukça dikkat çekmiştir. Madame Tussauds, Avrupa’da gündelik hayatın içerisinde Fransız Devrimi ve Napolyon Savaşlarını çok iyi bir şekilde sergilediğinden insanların çok fazla ilgisini çekiyordu.

Özellikle Marie’nin “Korku Odası Sergisi”, seyircilerinin hayal gücüne dokunduğu, Dr. Curtius’un “Hırsızlar Mağarası”ndan modellenen tüyler ürpertici bir sergiydi.

1835 yılında Madame Tussauds, Baker Street Bazaar, Londra’da, sabit bir eve kavuşmuştur.

Figür Yapım Aşaması

1. Detaylı Ölçü Alma ve Fotoğraflama

İlk olarak figürü yapılacak kişinin en ince detayına kadar yüzlerce ölçüsü alınır ve hangi pozuna istinaden figürüne hayat verilecekse ünlü o pozdayken pek çok farklı açıdan fotoğrafı çekilir.

 

2. Figürün Kalıbının Çıkarılması

Her bir figür alınan ölçüler doğrultusunda mükemmel bir şekilde kilden yontulur. Yontma işleminde 150 kilogramlık kil kullanılır!

 

3. Kalıbın Hazırlanması

Üstün kaliteli bir alçı kullanılarak kişinin başının ‘parçalı kalıbı’ çıkarılır. Bu, sonrasında balmumu ve Japon balmumu karışımının döküleceği kil yüzeyinin kopyasını oluşturur. Baş kalıpları çok sayıda ayrı parçadan oluştuğu için oldukça dayanıklıdır. Elimizde 200 yıl öncesinden alçıdan parçalı kalıplarımız mevcut ve bu orijinal kalıplardan birçok kez yeni balmumu kalıbı çıkarılabilir.

 

4.Balmumunun Dökülmesi

Boyayla renklendirilen ve 74°C’ye ısıtılan erimiş balmumu kalıba dökülür. Ardından balmumu 1,5 cm’lik kalınlığa ulaşıp sertleşinceye kadara soğumaya bırakılır. Balmumu kalıp içerisinden artan sıvı balmumu, dökülür.

 

5. Kalıbın Çıkarılması

1½ saat soğutulduktan sonra, kalıbın parçaları balmumundan yapılan baştan dikkatlice ayrılır. Bu aşamada balmumu yüzeyde, kalıp parçalarının aralarındaki birleşme yerlerinden kaynaklanan çıkıntılar oluşur. Heykeltıraş bunları dikkatlice düzeltir. Baştaki balmumundan gözler, akrilik gözlere yer açmak için eritilir. Eğer görünecekse, dişler için de aynı işlem uygulanır.

 

6. Saçların Takılması

Uzman saç stilistleri ünlünün saçlarını en ince ayrıntısına kadar kopyalar. Etik bir şekilde insanlardan elde edilen saçlar teker teker başa takılır ve stil vermek için kesilir. Bu aşama inanılmaz derecede hassas ve karmaşık bir işlemdir ve tüm saçların takılması yaklaşık 6 hafta sürer.

 

7. Makyaj

Bunların ardından figürl bir makyaj ekibi tarafından renklendirilir. Sahici bir ten renginin oluşturulması için yirmi farklı renk kullanılır. Ten rengine yarısaydamlılık, gerçekçi bir doku ve renk katmak amacıyla renk katmanları oluşturmak için yüz kısmında on kat yağlı boya kullanılır. Her bir çil, ben, kırışıklık ve gamze tüm ayrıntılarıyla taklit edilir!

 

8. Heykelin Son Hali

Genel olarak, bir Madame Tussauds balmumu figürünün uzmanlıkla şekillendirilmesi, kalıbının hazırlanması ve renklendirilmesi dört ay sürer; figürlerin her biri yaklaşık 300.000$ değerindedir.

250 YILLIK MUHTEŞEM TARIH

250 yıllık bir geçmişe sahip Madame Tussauds markası artık İstanbul’da! Tarihi ve kültürel kahramanlar ve geçmişten bugüne sanat, spor ve siyaset dünyasının yaklaşık 60 ünlü ismin yer alacağı Madame Tussauds İstanbul’da Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerinde tarihi bir gezinti yapabilir, Türkiye’den birçok ismin yanı sıra çok sayıda uluslararası müzik, spor ve film yıldızıyla da tanışabilirsiniz.

BIR YILDIZ DOĞUYOR

1761
Marie Grosholtz – Madame Tussaud Strasbourg’da doğdu.
1777
Marie ünlü yazar ve filozof Francois Voltaire’in figürünü yaptı.
1780
Marie Kral 16. Louis’in kız kardeşine sanat dersleri vermek için ünlü Versailles Sarayı’nda yaşamaya başladı.
1789
Fransız Devrimi’nin arifesinde Marie, Paris’e döndü.
1793
Marie ve annesi Taht’a olan bağlılıklarının sorgulanmasının ardından hapse atıldılar. Buna karşın, Marie’nin becerileri ve Dr. Curtius’un Milli Askerler üzerindeki etkisi onları kurtardı. Serbest kaldıktan sonra, giyotin kurbanlarına ölüm maskeleri üretmeye zorlandı.
1794
Fransız Devrimi sona erdi ve Dr Philippe Curtius’un balmumu sergisi Marie’ye miras olarak kaldı.
1795
Marie, François Tussaud ile evlendi.
Madame Tussauds & Oğulları'nın Sergi Kataloğu

TARIH İNGILTERE’YE TAŞINIYOR

1802
Madame Tussaud kocasını Fransa’da bırakarak, sergisini Britanya adalarına taşıyor.
1835
Madame Tussaud oğulları ile beraber sergisini Baker Street Bazaar, Londra’da sabit bir eve kavuşturuyor.
1846
Punch Dergisi “Ayrı Oda” isimli, Fransız Devrimi döneminden kalma korkunç anıların sergilendiği odanın adını “Korku Odası” olarak lanse etmiştir.
1850
Madame Tussaud hayatını kaybeder.

TARIHI CAZIBE MERKEZI DOĞDU

1884
Marie’nin torunları cazibe merkezini şimdiki merkezi olan Marlybone Yolu’na taşıdı.
1925
Cazibe merkezi yangından harap oldu.
1928
Restoration is completed with the addition of a cinema and restaurant. Cazibe merkezine bir sinema bir de restaurant eklenerek restore edildi.
1940
2. Dünya Savaşı’nda, Madame Tussauds’ya düşen bir bomba sonucunda merkez, sinemayla beraber tahrip oldu.
Madame Tussauds - 250 Yaşında

DÜNYADAKI CAZIBE MERKEZLERI

1972
Avrupa’daki ikinci Madame Tussauds cazibe merkezi Amsterdam, Hollanda’da açıldı.
1999
İlk Amerikan Madame Tussauds Las Vegas’ta açıldı.
2000
İkinci Amerikan Madame Tussauds New York’ta açıldı, aynı yıl Hong Kong’da da bir Madame Tussauds açıldı.
2006
Madame Tussauds, Şangay’da açıldı.
2007
Üçüncü Amerikan Madame Tussauds Washington’da açıldı.
2008
Avrupa’nın üçüncü merkezi Berlin oldu.
2009
Amerika’nın dördüncü cazibe merkezi Hollywood oldu.
2010
Asya’daki üçüncü cazibe merkezi Aralık ayında Bangkok’da açıldı.
2011
Viyana ve Blackpool’daki cazibe merkezleri açıldı.
2011
Madame Tussauds 250. yılını kutladı!

ÖNÜMÜZDEKI 250 YIL

2012
Madame Tussauds Sydney’de!
2013
Madame Tussauds Tokyo ve Wuhan’da açıldı.
2014
Amerka’daki beşinci açılışlar San Francisco ve California’da gerçekleşti, Çin’deki üçüncü cazibe merkezi ise Beijing’de açıldı.
2015
Madame Tussauds Orlando, Florida’da açıldı.

ulaşım
Grand Pera
Istiklal Cad. No: 56/58
Beyoğlu / İstanbul
444 3 253


🟩 Madame Tussauds İstanbul indirim kodu Mayıs 2022
🏷️ Madame Tussauds İstanbul indirim kodu güncel olarak bu sayfada bulunmaktadır. 🛒 Alışverişlerinizi Madame Tussauds İstanbul indirim kuponu kodu kullanarak ucuzlatabilir ve paranızdan 🤑 tasarruf edebilirsiniz.
😍 Madame Tussauds İstanbul kupon kodu ve kampanyaları, hediye çeki, banka kredi kartı indirimleri, çekiliş haberleri sürekli eklenip sizlere ücretsiz sunuluyor.
🔥 Tamamen ücretsiz ✅ geçerli kupon kodlarına tek tıkla ulaşıp tasarrufun tadını çıkarın.
Madame Tussauds İstanbul promosyon koduna ulaşmanın en kolay yolu Kuponla.com sitemizdeki indirimli sıcak fırsatları kaçırmayın!
🛍️ Sepette indirim & bedava kampanya kodlarını kaçırmamak için 🔔 bildirimleri açabilir, e-posta bültenine üye olabilir, sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Keyifli indirimli alışverişler 😋.