Reebok Alt Limitsiz % 15 İndirim Kodu

Kod Süresiz
Reebok'tan yapacağınız alışverişlerde alt limitsiz %15 indirim sağlar.
UP-95308 Kodu Aç 
100% Başarılı

Reebok %25 İndirim

Reebok, 1895 yılında İngiltere`de Joseph William Foster tarafından kurulmuş bir spor giyim markasıdır.

Reebok hikayesi,1895 yılında İngiltere Bolton`da yerel koşu kulübü üyesi olan Joseph William Foster`ın kendisi için bir çift çivili koşu ayakkabısı yapmasıyla baslamıstır.Böylelikle Foster farkında olmadan atletizm tarihine damga vuracak olan ilk `Foster`koşu ayakkabısını yapmış olmaktadır.1896 yılında ilk pump özellikli ayakkabısı yaparak J.W.Foster adıyla kendi şirketini kurmuştur. 22 yaşına geldiğinde ise Foster`ın isi o kadar büyümüştür ki sporu bırakmak durumunda kalmıştır.

1924 yılında Foster ailesi yaz olimpiyatlarında giyilmek üzere`Chariots of Fire`isimli kosu ayakkabılarını yapmıstır. 1933 yılında Foster`ın ölümüyle,ogulları aynı heyecanla ayakkabı yapmaya devam etmislerdir.1958 yılında`J.W.Foster&Sons Ltd`olan sirketin ismi,cok hızlı kosabilen kücük bir Afrika geyiginden esinlenerek `Reebok` olarak degistirilmistir.1979 yılında Joe Foster ve Paul Fireman(outdoor spor malzemeleri distribütörü)tanıstıgında Reebok ayakkabıları profesyonel sporcular arasında coktan popüler olmayı basarmıstır.Paul Fireman`ın uluslar arası bir ticaret gösterisinde Reebok ayakkabılarını tanıtmasıyla Reebok Ltd Amerika`da da faaliyet göstermeye başlamıstır.Fireman,Kuzey Amerika distribütörlüğünü almıs ve aynı yıl Amerika`da üc kosu ayakkabısı tanıtmıstır ki bu üç koşu ayakkabısı 60$`la dönem pazarının en pahalı ayakkabıları olmuşlardır.

1981`de sirket satısları 1,5 milyon$`ı bulmus,bir sonraki yıl hedefleri ise bu rakamın cok daha üstünde görülmüstür. 1982`de Reebok ilk kez bayanlar icin özel olarak ürettiği ve aerobic dansı adı verilen yeni,sıcak fitness egzersizleri sırasında giyilen spor ayakkabılarını tanıtmıstır.Freestyle isimli bu ayakkabıları piyasaya sürmesiyle Reebok spor ayakkabı endüstrisinde üç önemli eğilimi de bicimlendirmis olmaktadır.

1) Aerobic dansının yayılması 2) Bayanların spora ve egzersize yogun ilgi duymaları 3) İyi tasarımlı spor ayakkabıların günlük yasama girmesinin kabul görmesi

1984`te Paul Fireman Reebok`ı Foster ailesinden almıstır ve Reebok eskisinden de yogun bir sponsorluk faaliyetine girmistir. 1989`da Reebok ERS (Energy Return System)ve Pump teknolojilerini gelistirmistir. 1995`te Reebok 100.yılında 3.3milyar$ ciro ve 170 distribütörlük sahibi ve cok sayıda spor fitness ilklerinin yaratıcısı olmanın gururu icerisinde kutlanmıstır.Bugün Reebok 500`ün üzerinde sporcu 100`den fazla takım 50.000 Alliance üyesi ve aralarında Allen İverson,Steve Francis,Venus Williams, Andy Roddick,Ryan Giggs,Christine Arron,Fifty Cent,Pharell, Jelena Jankovic,Yao Ming,Thierry Henry,Gianluigi Buffon, Nicole Vaidisova,Andriy Shevchenko`un da yer aldıgı pek cok küresel ikonun bulundugu büyük bir aile olmustur.

Sponsorluklar

Reebok; pek çok ünlü kişi ve spor kulübüne sponsorluk yapmaktadır. Sponsorluk yaptığı ünlü kişiler arasında Nicole Vaidisova, Jelena Jankovic, Serena Williams, Andriy Shevchenko, Gianluigi Buffon, Thierry Henry, Fifty Cent, Pharell vardır.

İletişim Bilgileri

0 850 502 61 42